Kangal´da bazı evler sele teslim oldu

lçemizde önceki gün öğle saatlerinden sonra etkili olan şiddetli yağış şehir merkezinde yolların dereye dönmesine ve bazı evlerib su ile dolmasına neden oldu.

Yağan yağmurla caddeler sular altında kaldı. Bazı evleri su bastı ve zaten berbat durumda olan yollar temelli perişan oldu.

Sularbaşı  mahallesi Yeni Sivas Caddesinde ikamet eden Aysel İçer´e ait tek katlı ev ve oğluna (Oğuz İçer)  ait tek katlı evi ise su bastı. Ev kullanılmaz hale gelirken evin bahçeside adeta göle döndü.

Evde ikamet eden İçer  ailesi evlerinden çıkmakta güçlük çekti. Mağdur olan aile, sel sularının neden olduğu hasarının giderilmesi için ilgili yerlerden yardım beklediklerini ifade ettiler.  Benzer durumda Reşadiye mahallesinde ikamet eden Yüksel Alptekin´e ait evde de yaşandı. Eve dolan yağmur sularını kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalışan Alptekin ailesinin ev eşyalarıda kullanılamaz hale geldi.

Yaşanan mağduriyetlerden sonra kaymakamlık koordinesinde oluşturulan bir komisyonla evlerde hasar tespiti yapılarak mağdur ailelere destek olunması yönünde çalışmalar başlatıldığı öğrenildi.  

Öte yandan daha önce kuraklıktan yakınan çiftçiler bir süre önce yağmur duasına çıkmış ve ekilen mahsullerin kurumaması için dua ve yakarışta bulunmuştu.
Haber:Mahsun Demir