Kangal tamam sıra Sivas’ta

Kangal Termik Santralinde bugün  TES-İŞ sendikasının delege seçimleri yapıldı. Harun Çelik’in   listesinde bulunan 40 kişinin tamamı delege olarak seçilmeyi başardı.

Seçim sonrası kısa bir değerlendirme yapan Kangal termik santrali Tesiş temsilci adayı Harun Çelik, uzun ve yorucu çalışmalar neticesinde ciddi bir başarı hikayesi ortaya çıkardıklarını belirterek şunları söyledi.

“Temiz başladık temiz götürdük temiz bitirdik. Bundan sonra da bize yakışır şekilde temiz hikaye başlatacağız. Yola çıktığımız arkadaşları ve bize gücenen işçi arkadaşlarımızı mahcup etmedik, mahcup etmeyeceğiz. Bu manada beraber çalıştığımız ekip arkadaşlarıma ve emekçilere ayrı ayrı teşekür ederim. Davamızı hiç bir nefsi davranış, hiç bir çiğlik yaralamaya gücü yetmeyecek. Haftaya arkadaşlarla bütün birimlere nezaket ziyaretinde bulunarak teşekkür edeceğiz. Bundan sonraki süreci delege kardeşlerimle yapacağımız istişarelerle biz karar vereceğiz. Çünkü santralimiz 40 karakterli arkadaşımıza kaderini teslim etmiştir. Bize vekalet vererek temsil yetkisi  vermistir. Banada abi kardeşlik münasebeti içinde gemiye kaptanlık yapma görevi vermiştir. İnşaallah gemiyi limana kazasız yanaştıracağız. (Bu günden itibaren işe delege toplantisiyla başlayacağız. Yol  haritamız delege toplantılarından çıkacaktır. Çok şükür akıl ve feraset sahibiyiz. dolayısıyla dışarıdan kimse gençlerimize tuzak hazırlamasın. Çirkin hesap yapanlara buradan ekmek çıkmaz. Bundan sonra aldığımız kararları santraldaki arkadaşlara tek ağızdan Alpay Aksu, kardeşimiz birinci ağızdan anlatacaktır. Toplantıda seçeceğimiz sözcü arkadaşımızın vereceği net  bilgilerin dışında gerisi boş laftan ibarettir. Artık eski  hikaye bitmiştir. Resmi ve açık sandik sonucu  gayet nettir ve birlikte yazacağımız yeni hikaye yolumuza devam edeceğiz.” 
SİVAS SEÇİMLERİ AĞUSTOS’TA
Kangalla birlikte toplamda 140 delegesi bulunan TES-İŞ Ağustos ayı içinde Siavas’ın yeni TES-İŞ yönetimini belirleyecek. Genel kanaat ise 40 kişilik delege sayısı avantajıyla Kangal’ın yeni yönetime talip olarak  Sivas’taki 30 yıllık yapıyı değiştirerek yeni ve dinamik bir yapı oluşturması yönünde... 

Gazete olarak seçimlerde başarı gösteren  delegeleri tebrik ediyor, Ağustos ayında yapılacak seçimlerin de Kangal ve Sivas için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.