“KANGAL HALKI BU DURUMU HAK ETMİYOR”

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ilçemizi ziyaret ederek bir dizi ziyarette bulundu.

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ilçemizi ziyaret ederek bir dizi ziyarette bulundu.

İlk olarak MHP ilçe teşkilatına uğrayan Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek’i burada ilçe başkanı Alper Özmen ve yönetim kurulu karşıladı.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Özmen, yapmış olduğu çalışmalardan ve ilçe teşkilatına vermiş olduğu destekten dolayı Özyürek’e teşekkür etti.

İlçe  Başkanı Alper Özmen ve ilçe yönetiminden Ercan Korkmaz, sayın vekilim yolarımızın durumu ne olacak diye sorarark bu konuda destek talep ettiler. Özyürek ise konu hakkında belediye başkanından bilgi aldıktan sonra Ankara boyutunda elinden gelen desteği sağlayacağını ifade etti.
 KAYMAKAMLIK VE BELEDİYEYİ DE ZİYARET ETTİ
Daha sonra kaymakam Erinç Demir’i makamında ziyaret eden Özyürek burada ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaymakam Demir, ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti ifade etti.
Kaymakamlığın ardından belediye başkanı Kürşat Apaydını  ziyaret eden Özyürek, Apaydın’dan ilçe merkezi ve mahalle aralarındaki yolların ne zaman yapılacağı hakkında bilgi aldı. 
“BELEDİYENİN DURUMU BELLİ ÖDENEK ARIYORUZ”
Başkan Apaydın ise Temmızun sonu gibi inşallah altyapının bitmesiyle birlikte yol yapımına başlayacaklarını söyledi. Parke üretim tesisi kuracaklarını da söyleyen Apaydın “Belediyenin durumu belli’... İnşallah bir ödenek bulmaya çalışıyoruz. Yolları bir şekilde yapacağım” dedi.
“İLÇE HALKI BU DURUMU HAK ETMİYOR”
Kendiside Kangallı olan Milletvekili Ahmet Özyürek ise “Kangallı hemşerilerim bu yolu bu pisliği kesinlikle haketmiyor. Belediye hangi partide olursa olsun kıymetli Kangal halkı için elimden gelen ne isebu konuda her türlü  girişimde bulunup ilçe halkını bu çileden kurtaracağım inşallah” dedi  

BABA OCAĞINI ZİYARET ETTİ
Daha sonra da memleketi Deliktaş köyünü ve köy muhtarını ziyaret  eden Ahmet Özyürek, köy hakkında muhtardan bilgi aldıktan sonra oğlu Kaan Özyürek ile birlikte köy mezarlığında medfun bulunan rahmetli babası Hacı Salih Özyürek ve annesi Meryem Özyürek’in kabrini ziyaret ederek dua edip köyünden  ayrıldı. (Yusuf Çalış