Kangal Belediyesi mesire alanlarını düzenliyor

Havaların ısınmasıyla birlikte Kangal belediyesi ekipleri mesire alanlarında peyzaj düzenlemesi  ve bakım onarım çalışmalarına hız verdi.

1 Haziran 2021 (Yarın) dan itibaren açık hava park  bahçelerin  açılması planlanırken  kaplıca yolu üzerindeki mesire alanında çalışmalar başladı 

Salgın kapsamında alınan kararlar dolayısıyla piknik alanlarında mangal serbest mi, yasak mı diye merak edilirken Kademeli normalleşme sürecinde şehirden uzaklaşmak isteyen vatandaşlar, izin günlerini doğada geçirebilmek için piknik yerlerini tercih ediyor.
Yaz aylarında piknik ve mesire alanlarını dolduran vatandaşlar, bu yıl tam kapanma sürecinden çıkmanın ve havaların ısınmasının da etkisiyle soluğu yine buralarda alıyor. Ancak vatandaşın kafasında piknik ve mangal yapmak yasak mı gibi soru işaretleri yer alıyor. 

PİKNİK VE MANGAL YASAK MI?
Kademeli normalleşme kararlarında piknik ve mangal konusunda bir karar yer almıyor. Bu sebeple daha önceki genelgede yer alan mangal ve piknik kararları 1 Haziran'a kadar geçerli kabul edilecek. Buna göre, 1 Haziran'a kadar sahil, plaj ve ormanlık alanlarda piknik yapmak yasak. Piknik alanlarında mangal yakılması da yasak.

MANGAL YASAĞI 1 HAZİRANDAN SONRA BİTECEK Mİ?
Piknik alanlarında ve diğer mesire yerlerinde mangal yakmak ve piknik yapmak yasak. Bu yasağın ne zaman kalkacağı bilinmiyor fakat 1 Haziran sonrası bu durumun düzenleneceği öngörülüyor.

PİKNİK YERLERİ AÇIK MI?
Lunaparklar, tematik parklar, halı sahalar, yüzme havuzları, hamam ve saunalar gibi piknik alanları da 1 Haziran'a kadar kapalı olacak. Ancak yarından sonra butür yerlerin açılarak normalleşme sürecinin başlaması bekleniyor.