Kangal Akparti Kadın Kolları Başkanını seçti

Kangal Ak parti  yeni kadın kolları başkanını seçti. Yapılan seçimde kadın kolları başkanı Özlem Karadağ oldu.

Kangal Ak parti  yeni kadın kolları başkanını seçti. Yapılan seçimde kadın kolları başkanı Özlem Karadağ oldu.  

Partinin ilçe binasında gerçekleştirilen kongreye Akparti Kadın  kolları genel Başkan Yardımcısı ve Sivas milletvekili Semiha Ekinci, il başkanı Hakan Aksu, il genel Meclis başkanı Hakan akkaş, il kadın kolları başkanı Arzu Polat, İlçe başkanı Musa Gazi, ilçe genlik başkanı İbrahim Ardıç, Kadın kolları Başkan adayı Özlem Karadağ ve yönetim kurulu üyeleri ile bir grup hanım misafir katıldı.

Dünya kız çocukları gününe denk gelen seçimde Akparti ilçe başkanı Musa Gazi  kısa  bir konuşma yaptı. Gazi konuşmasında şu ifadelere yer verdi. 

Sayın Divan, Sayın milletvekilim,değerli il başkanım, il kadın kolları başkanım ve teşkilatı ,ilçe kadın kolları başkanım ve değerli yönetim kurulu üyeleri ,gençlik kolları başkanım ve kıymetli hanımefendiler kongremize hepiniz hoş geldiniz ,il genel meclis başkanım

Bugün kadın kolları Teşkilatı seçimi olması sebebi ile sizlere HAYİME anadan bahsetmek istedim. Horasandan yola çıkıp fırattan geçerken Beyini kaybeden hayime ana kılıcını kuşanıp fıratı geçer ve çadırını orada kurar. Orada başlar bir imparatorluğun kökü. O yüzdendir ki ATA ASILDIR , ANA KÖKTÜR BİZDE KADINDIR BİZİM KÜLTÜRÜMÜZÜN BAŞLANGICI. Şükürler olsunki böyle bir kökten geliyoruz. Bir sözde denirki DEVLETLERİ TOPLUMLAR TOPLUMLARI DA KADINLAR DOĞURUR. Demekki kadınlarımızın elinde şekilleniyor toplum, yetişiyor, büyütüyor ve hayata hazırlıyor.

Şimdi kadın kollarının neden bukadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Bu günkü yapacağımız kongre ile amacımız 1000 yıllık medeniyeti daha ileriye götürmek ve sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın arkasında, ana kadememiz kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla birbirimizle uyum içinde dim dik yürümek olacaktır. Böylesine güzel bir günde ülkemizin mutlu yarınları için Sivasımızın kangalımızın AK KADINLARI OLARAK Bu kutlu Bayrağı devralan yüklendiği sorumluluğun bilincinde olan KADIN KOLLARI BAŞKANIMIZ ve Kıymetli teşkılatına çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.Allah yar ve yardımcınız olsun.

Ben bu duygu ve düşüncelere 6. olağan kongremzin hayırlara vesile olmasını diliyor hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum...

Pandomim dolayısı ile ilçe binasında yapılan kongrede Sivas milletvekili Semiha Ekinci, il başkanı Hakan Aksu ve il genel meclis başkanı Hakan Akkaş’ın da kadın kollarının önemine vurgu yaptıkları konuşmaların ardından Özlem Karadağ, kadın kolları başkanlığına  seçildi. Ak parti Kangal Kadın kolları yönetiminde ise şu isimler yer aldı.