KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken özellikle belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliğine aday olmak isteyenlerin kamuoyuna yönelik çalışmaları hız kazanmaya başladı.
Tarih: 4.12.2018 11:43:16/ 744okunma / 0yorum

Bu kapsamda önceki hafta ilçe teşkilatının oylaması sonucu diğer aday adayı Sırrı Karasu gibi yönetimden 6 oy alan CHP Kangal il genel meclis aday adayı olan İlhan Culha, gazetemize göndermiş olduğu kısa tanıtım yazısı ile adaylık sürecini anlattı.

15 YILDIR AKTİF SİYASETİN İÇİNDEYİM
1979  doğumluyum evli ve üç çocuk babasıyım, cumhuriyet üniversitesi Kangal MYO elektrik bölümü ön lisans mezunuyum, Atatürk üniversitesi iş sağlığı ve güvenliği bölümü ön lisans öğrencisiyim,
Kangal ziraat odasında 12 yıl genel sekreterlik görevini yürüttüm, şu an TEİAŞ Kangal trafo merkezinde çalışmaktayım.  15 yıldır aktif siyasetin içerisindeyim, daha önce Cumhuriyet Halk Partisi Kangal ilçe örgütünün yönetiminde yer aldım.

ADAYIM ÇÜNKÜ;
Şu an Kangaldan Cumhuriyet Halk Partisi il genel meclis üyesi aday adayıyım çünkü; Yıllardır sahada olduğum için  ve sosyal medyada oluşturduğumuz kangal güncel adlı grup aracılığı ile Kangalın ve köylerinin  sorunlarının daha çok  farkına vardım.

BİRÇOK KAMPANYA VE ETKİNLİK YAPTIK
 Gerek Kangal da yaşayan gerekse ülkemizin çeşitli illerine yerleşmiş Kangal´lı hemşehrilerimizin de desteği ile bugüne kadar bir çok  kampanya gerçekleştirdik. Üniversiteye hazırlanmak isteyip kitap alamayan gençlerimize kitap, spor da büyük başarılara imza atma yeteneğine sahip gençlerimize sponsor bulduk ve onların hedeflerine ulaşabilmeleri için yol açtık. Uyuşturucu belasının çocuklarımızın geleceğini karartmaması için mücadele ettik bundan sonra da bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Çocuklarımızın uyuşturucu illetinin elinde yok olmasına izin vermeyeceğiz ve bunun için elimizden geleni yapacağız.

İLÇEMİZDE EĞİTİM VE SAĞLIK SIKINTILI
Kangalımız da Engelli kardeşlerimin sosyal hayatın için de yer alabilmeleri için çalışacağım. Köylerimiz de eğitim ve sağlıkla ilgili sıkıntıları biliyorum. Soframızda ki aş ve ekmeğin üreticisi köylümüz yıllardır yol, su ve kanalizasyon sıkıntısı yaşıyor. Köylerimizin hakettikleri hizmeti alabilmeleri adına seslerini ilgili yerlere duyurmak ve bu sıkıntıların sona ermesi için mücadele edeceğim.

VAR GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM
Biliyorum ki, köylümüzün refah seviyesi yükselmedikçe ne Kangal´ımız, ne Sivas´ımız, ne de Ülkemiz kalkınamaz… Bu bilinçle köylerimiz ve köylümüz için, söz  veriyorum  var gücümle çalışacağım.
Geleceğimiz olan gençlerimizin hedeflerine ulaşması ve saygıdeğer yaşlılarımızın refaha kavuşması için çalışacağım. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyorum ve daha büyük çözümler üreteceğime söz veriyorum.
Son olarak; İçinizden, sizden biri olarak,

KENDİMİ CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN YİĞİT ÖRGÜTÜNE ve SİZ KANGALLI HEMŞEHRİLERİME EMANET EDİYORUM
Birlikte elele daha büyük hedeflere yürümeyi diliyorum.
En derin Saygı ve Sevgilerimle…     

İlhan CULHA
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Belediye ve il genel meclis adaylığının yanısıra ilçemizdeki hemen her mahallede muhtar adaylığı için yoğun bir talep oluştuğu görülüyor. Mahallesine hizmet etmek için kolları sıvayan muhtar adayları kendilerini ve projelerini tanıtarak seçmenlerden destek talep etmeye başladılar.
Bilgin, Çalışmalara başladı
Bilgin, Çalışmalara başladı
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Sivas Belediye başkan adayı olarak açıklamış olduğu hemşehrimiz Hilmi Bilgin önceki gün Sivas´a gelerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı Hilmi Bilgin, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.
 "KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
"KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
Önceki hafta aday adaylığını açıklayan Ercan Korkmaz´ın ardından Mesut Göksu´da MHP´den Kangal il genel meclis üyeliği için aday adayı olduğunu duyurdu.
Muhtarlığa yeniden talibim
Muhtarlığa yeniden talibim
Gürsel Mahallesinde yeniden Muhtarlığa talibim
Adalet Liyakat İstişare
Adalet Liyakat İstişare
İslam Sivas´ta konuştu ADALET LİYAKAT İSTİŞARE
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Ak partinin Sivas ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarının bugün-yarın belli olması bekleniyor
Aday adayları Başvurularını yaptılar
Aday adayları Başvurularını yaptılar
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı ve il genel mecli üyeliği için aday olmak isteyen aday adayları partilerinin ilgili birimlerine resmi başvuralarını yapmaya başladı.
Hizmet için adayım
Hizmet için adayım
MHP ilgenel meclisi aday adayı Ercan Korkmaz çalmadıkları kapı bırakmayacağını belirterek aday olmaya niyetlendiğini ifade etti.
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
Yaklaşan yerel seçimlerde gerek belediye başkanlıklarına gerekse il genel meclisi ve belediye meclis üyeliklerine aday olmak isteyenler kendilerine yakın gördükleri partilerden aday adylıklarını açıklamaya başladılar.
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk: sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamayla Kangal/Kuşkaya köyü doğumlu olan enerji bakanlığı bürokratlarından Zafer Benli´nin Sivas belediye başkanlığına aday olması gerektiğini ifade etti.
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
Kangal Belediye Başkanlık adaylığında öne çıkan isimleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu hafta muhtemel adaylardan Yaşasın Çiçek adaylığı ile ilgili açıklamalarda yaptı.
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
Yerel seçimlerden önce, hangi partinin hangi adayları çıkartacağı ve Kangal´daki seçim yarışında kimlerin öne çıkacağı gündemi giderek artan bir şekilde meşgul etmeye devam ediyor. Bu hafta da MHP Kangal Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Kürşad Apaydın gazetemize açıklamalarda bulundu. Vatandaşların belediyecilikte hamaset istemediğini belirten Apaydın, Kangal´a belediye başkanlığı yapacak kişinin Kangal´dan olması gerektiğini söyledi.
“BİRLİK OLMALIYIZ”
“BİRLİK OLMALIYIZ”
Kangal´a belediye başkanı aday adayı olmak isteyen isimlerden birisi olan Mustafa Uyanık, gazetemize göndermiş olduğu yazılı mesajda düşüncelerini siz okuyucularımızla paylaşmak istedi. Her şeyden önce birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Uyanık, Kangal´ın sahip olduğu potansiyelin devreye sokulması halinde ilçenin il olma kapasitesine ulaşabileceğini ileri sürdü.
İLÇEMİZE HİZMET ETMEKTEN ANCAK MUTLULUK DUYARIZ
İLÇEMİZE HİZMET ETMEKTEN ANCAK MUTLULUK DUYARIZ
Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte her yerde olduğu gibi Kangal´da da siyasi hareketlilik başladı. Hangi siyasi partinin hangi adayları çıkartacağı ve seçim sonuçlarının ne olacağı soruları herkesin merak konusu olmaya devam ediyor. Bu kapsamda gazete olarak bizler de bazı sorulara cevap olması adına ‘Kangal´ın Belediye Başkanı Kim Olmalı?´ adında bir anket başlatmıştık. Oldukça yoğun bir ilgiyle karşılanan bu ankette ismi geçen muhtemel adaylardan kimlerin olabileceği konusunda bir izlenim oluşsun istedik...
MUHTEMEL ADAY ADAYLARI
MUHTEMEL ADAY ADAYLARI
Yerel seçimlerin normal zamanından öne alınarak Kasım - Aralık gibi yapılma ihtimali konuşulurken İlçemizde de siyaset arenası hareketlenmeye başladı.
Özyürek´ten Kangal esnafına ziyaret
Özyürek´ten Kangal esnafına ziyaret
Kangal/ Deliktaşlı olan ve MHP milletvekili Ahmet Özyürek her fırsatta vekaletini üstlendiği halkla birlikte olmaya gayret ediyor.
Sivas Akpartiye Kangallı il başkanı
Sivas Akpartiye Kangallı il başkanı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın onayıyla AK Parti Sivas İl Başkanlığı görevine, AK Parti´nin Sivas kurucu üyeleri arasında yer alan Kangal/ Çetinkaya´lı Hakan Aksu atandı.
Adaylar sahada
Adaylar sahada
Seçimlerin yaklaşmasıyla milletvekili adayları ilçe gezilerine hız verdi.
Akparti Mart ayı danışma meclisi toplantısını yaptı
Akparti Mart ayı danışma meclisi toplantısını yaptı
Mart ayı danışma meclisi toplantısını yapan Kangal Ak parti ilçe teşkilatı partinin çeşitli kadamelerindeki temsilcileriyle yapılan çalışmaların değerlendirmesini yaptı.
Kangallı Dönmez, CHP il gençlik kollarına aday
Kangallı Dönmez, CHP il gençlik kollarına aday
Gökhan Dönmez, gelecek hafta sonu yapılacak olan CHP Sivas İl Gençlik Kolları Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Kömürcü yeni listeyi oluşturdu
Kömürcü yeni listeyi oluşturdu
Kangal Akparti ilçe başkanı Cihangir Kömürcü Yönetim Listesini Oluşturdu
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3504
EURO
6.0839
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.

Mevlana
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları