KANGAL TMO KAPATILDI

Kangal´da Toprak Mahsulleri Ofisi´nin kapısına kilit vurulduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, ?Kangal´da üretilen nohudun satılacağı bir kurum kalmamıştır.

Kangal´da Toprak Mahsulleri Ofisi´nin kapısına kilit vurulduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, ?Kangal´da üretilen nohudun satılacağı bir kurum kalmamıştır. Bu tarım politikasından vazgeçmediğiniz takdirde bu gidişle çiftçilerimizi kuru soğana bile muhtaç edeceksiniz? dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada Kangal İlçesi´nde alınan kararla kapısına kilit vurulan Toprak Mahsulleri Ofisi´ni gündeme getirdi.

Kangal Toprak Mahsulleri Ofisi Ajans Amirliği´nin alınan kararla tesisli üretim statüsüne getirildiğini kaydeden Karasu, ?İlçede faaliyet gösteren ofisin alınan bu kararla kapısına kilit vurulacak, gerekli hâllerde sadece bir ay açık tutulacaktır´´ dedi.

?BÖLGEDE TARIMSAL ÜRETİM DÜŞER?
Kangal´da tarımsal üretimde bulunan çiftçilerin, lisanslı depolara mahkum edildiğini belirten Karasu, yapılacak uygulamayla bölgede tarımsal üretimin düşüşe geçeceğini üretim maliyetinin artacağını bununla birlikte pazardaki fiyatların da yükseleceğini söyledi.

?ÇİFTÇİ KURU SOĞANA MUHTAÇ HALE GELECEK?
Karasu şöyle devam etti: ?Kangal´da üretilen nohudun satılacağı bir kurum kalmamıştır. Geçmişte çiftçilerimizin kara gün dostu olarak kurulan TMO´lar şimdi Anadolu´da kapatılmakta, Katar´ın, Rusya´nın çiftçisinin ürününü satın almaya çalışmaktadır. Bu tarım politikasından vazgeçmediğiniz takdirde bu gidişle çiftçilerimizi kuru soğana bile muhtaç edeceksiniz.?