KANGAL MESLEK LİSESİNDEN SİPER MASKE

İlçemizin gözde okullarından Kangal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METAL) kamu görevlileri için siper maske üretimine başladı.

İlçemizde kamu görevlilerin siper maske ihtiyaçlarının karşılanması için Kangal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METAL) hummalı bir çalışma başlattı. Öğretmeler ve okul personeli gecesini gündüzüne katarak günde 100 ila 300 arasında maske üretiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan okul müdürü Recep Basmacı; ?Bu zorlu süreçte büyük bir fedakarlık örneği sergileyerek çalışmalarına devam eden başta sağlık personelleri olmak üzere emniyet görevlileri ve kamu görevlileri için siper maske üretiyoruz. Şimdilik günde ortalama 100 ila 300 arasında maske üretebiliyoruz. Ancak talep olması durumunda bu sayıyı arttırma imkanımız var. Ürettiğimiz maskelerden ihtiyaç duyanlara ücretsiz olarak teslim edebiliriz. Ayrıca bilindiği üzere ilçemizde çok sayıda maden ocağı var. Buralarda çalışanlar siper maske ürettiğimiz duymuşlar ve bu maskelerin baret üzerine adapte edilebilirmi şeklinde talepler oldu. Biz onların talebini de gündemimize alarak ürerttiğimiz maskenin baret üzerine rahatlıkla monte edilebileceğini ifade ederek onların taleplerini de karşılamak üzere çalışmalarımıza hız verdik.? dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Alkan ise okul müdürü Recep Basmacı ve çalışmalara katkı sağlayan öğretmen ve diğer personele teşekkür ederek bu maskelerin sağlık personllerinin yanısıra emniyet, jandarma, vefa guruplarında görev alan kamu görevlileri ve cenaze hizmetlerinde görev alan müftülğük personlerrine gönderildiğini ihtiyaç halinde tekrar temin edileceğini ifade etti.

Bizde gazete olarak üretime odaklı gayretli çalışmalarından dolayı okul yönetimini tebrik ediyor bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyoruz.