Kangal Devlet Hastanesine Yeni Başhekim
Eski başhekim Ahmet Özgür ün Sivas merkeze tayin gitmesinin ardından hastane başhekimliğine çocuk doktoru Emir Gökalp atandı.
Tarih: 28.8.2019 00:46:34/ 2703okunma / 0yorum

Hastaneye çocuk doktoru olarak atanan ve kısa zamanda hastaların memnuniyetinin yanısıra güleryüzlü ve  başarılı iletişimi ile dikkat çeken   Çocuk Doktoru Emir Gökalp Kangal Devlet Hastanenin yeni başhekimi oldu.
 

“ACİL SERVİSE ÇEKİDÜZEN VERECEĞİZ”
Sosyal projeleri ile ön plana çıkacağını anladığımız  Dr. Emir Gökalp, kısa zaman içinde  halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantıları yapacaklarını söyledi. Toplu sünnet ve hamile bayanlara yönelik de çeşitli eğitim toplantıları düzenleyeceklerini belirten Gökalp, “Halkımız  kulaktan duyma yanlış yöntemlerle, özellikle yeni anne olmuş anneler yanlış beslenme ile karşı karşıya. Biz inşallah bilgilendirme toplantıları ile bilinçlendireceğiz. Öte yandan hastenemizin özellikle acil kısmını düzenleyeceğiz.  Bekleyen hastalarımızın rahatlığı için çay ve kahvelerini çerken televizyon seyredebilecekleri bekleme salonu düzenleyeceğiz.”
  

“YENİ BİNAYA İHTİYAÇ VAR”
Kangal devlet hastanesi idari ve mali işler müdürü  İsmail Koç ise  mevcut binanın ihtiyaca cevap vermediğini belirterek yeni bina ihtiyacını dile getirdi. Koç, “yeni hastane binası için gerekli  mevkilere sürekli baskı yaptıklarını, en geç 2020 Mayısında ihalesi yapılır diye düşünüyorız. Tabi devletimizin tasarruf tedbirleri durumuda var. Siyasilerimiz ilgili yerlere gerekli baskıyı yaparsa olur diye düşünüyorum. Çünkü yeri kurumumuza geçti her türlü fizibilite raporları falan yapıldı ve şu an ihale aşamasında...Mevcut hastanemizin eksikleri içinde sürekli üst kurulumuzla istişare ederek eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Halkımızın bu konuda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Tabiki eksikliklerimiz oluyor, hasta yakınları tarafından zaman zaman eleştirildiğimiz oluyor. Hastane personeli olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. En büyük sıkıntının temizlik ve doktor eksikliği olduğunu belirtmek isterim.” dedi.

Halihazırda 25 yatak kapasiteli olan Kangal Devlet hastanesinde; 1 çocuk doktoru, 1 dahiliye doktoru, 1anestezi uzmanı (Ağrı polikinlliği), 2 diş doktoru, 14 hemşire ve ebe görev yapıyor.















Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇÖLYAK´A KARŞI GLUTENSİZ DİYET
ÇÖLYAK´A KARŞI GLUTENSİZ DİYET
Çölyak Hastalığı hakkında bilgi veren A Life Hospital Sivas Beslenme ve Diyet Uzmanı Mehlika Bulut, “Çölyak hastalığı (Gluten sensitif enteropati, gluten enteropatisi, çölyak sprue) genetik olarak yatkın olan bireylerde, gluten içeren gıdaların alınması ile ortaya çıkan proksimal ince bağırsağı tutan ve glutene karşı kalıcı intolerans ile karakterize bir enteropatidir.” diye konuştu.
Aman çocuklar yaz sıcaklarına dikkat!
Aman çocuklar yaz sıcaklarına dikkat!
A Life Hospital Sivas Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Levent Menek, çocukları yaz aylarında hastalıklardan ve yaralanmalardan korumanın yolları hakkında bilgiler verdi.
DİYABET HASTALARINA RAMAZAN TAVSİYESİ
DİYABET HASTALARINA RAMAZAN TAVSİYESİ
A Life Hospital Sivas Dahiliye Uzmanı Yasemin Pekşen, Ramazan ayında diyabetli hastaların nasıl bir yol izlemeleri gerektiği hususunda uyarılarda bulundu.
Ramazan ayında doğru beslenme kuralları
Ramazan ayında doğru beslenme kuralları
Beslenme ve Diyet Uzmanı Mehlika Bulut, Ramazan ayında doğru beslenme ile ilgili bilgiler verdi.
HASTANENİN DURUMU İÇLER ACISI
HASTANENİN DURUMU İÇLER ACISI
Toplam 25 yataklı hasta kapasiteli olan Kangal Devlet Hastanesinde doktor sıkıntısı had safhaya ulaşmış durumda.
Muhtar ve İmamlara Kene Semineri
Muhtar ve İmamlara Kene Semineri
İlçemizde, Toplum Sağlığı Merkezi, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü işbirliğiyle Kırım Kongo kanamalı ateşi (KKA) ile ilgili muhtarlar ve imamlara yönelik seminer verildi.
Kangal´a Yeni Ambulans
Kangal´a Yeni Ambulans
2016 yılı içerisinde 836 ambulans dağıtımı yapacak olan Bakanlık, bu ambulansların 12´sini Sivas´a tahsis etti
2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ
2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ
2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ VESİLESİYLE SİVAS HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ LEVENT SAĞLAM YAZILI BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI. SAĞLAM AÇIKLAMASINDA ŞU İFADELERE YER VERDİ.
Aşırı Tuza Dikkat
Aşırı Tuza Dikkat
SİVAS HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ 21-27 MART 2016 TUZA DİKKAT HAFTASI BASIN AÇIKLAMASI
112, Asılsız İhbarlarla Meşgul Ediliyor
112, Asılsız İhbarlarla Meşgul Ediliyor
İl Sağlık Müdürü Dr. Adil Kaya basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kurumun medya ile olan ilişkileri ve basında daha etkin olabilmek için izlenecek yolun istişare edildiği toplantıda ayrıca İl Sağlık Müdürlüğünün faaliyetleri ve yaşanan sorunlar ele alındı.
Obeziteye karşı sağlık yürüyüşü
Obeziteye karşı sağlık yürüyüşü
Kangal´da Obeziteye Karşı Sağlık Yürüyüşü gerçekleştirildi
Yazıktır! Ayıptır! Günahtır!...
Yazıktır! Ayıptır! Günahtır!...
Kangal yeni mahallede bulunan eski hastane binası tam bir sahipsizlik ve rezillik içinde mezbeleye dönmüş durumda...
Hastanede Uzman Yok
Hastanede Uzman Yok
Mhp Kangal ilçe başkanı Yusuf Yıldırım, ilçemizde sağlık hizmetlerinin yeterli düzeyde olmadığını eleştirerek özellikle doktor açığına dikkat çekti.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları