Kahraman Şehidimizi Dualarla Uğurladık

Suriye İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi´nde radikal gruplar tarafından düzenlenen saldırı sonucu önceki gün şehadet şerbetini içen hemşehrimiz Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir (25) dün Yukarı Tekke´de düzenlenen törenle tekbirler ve dualar eşliğinde son

Suriye İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi´nde radikal gruplar tarafından düzenlenen saldırı sonucu önceki gün şehadet şerbetini içen hemşehrimiz Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir (25) dün Yukarı Tekke´de düzenlenen törenle tekbirler ve dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.
Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir için Yukarı Tekke Garnizon Şehitliğinde tören düzenlendi. Tören alanına giren vatandaşlara, İl Sağlık Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, el dezenfektanı, maske ve eldiven dağıtımı gerçekleştirildi.
TÖRENE ÇOK SAYIDA SİVASLI KATILDI
Cenaze törenine şehidimizin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Salih Ayhan, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Habip Soluk, Semiha Ekinci, Ulaş Karasu, Tuğgeneral Aykut Tonbul, Tugay Komutanı Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay İdris Tataroğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkân ile çok sayıda Sivaslı katıldı.

DUALAR EŞLİĞİNDE TOPRAĞA VERİLDİ
İlk olarak şehidin naaşı top arabasına konarak Polis Şehitliği önünde başlayan kortej yürüyüşünün ardından Garnizon Şehitliğine getirildi. Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar´ın şehit ailesi için gönderdiği telgraflar ve Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir´ın özgeçmişi okundu. Cenaze namazının kılınmasının ardından Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir, dualar ve tekbirlerle toprağa verildi. Törenin sonunda şehit ailesine taziyelerini ileten Vali Salih Ayhan, şehit babası Hüseyin Nair´e Türk bayrağı takdim etti.