İSTİKLAL MARŞI COŞKUSU YAŞANDI

Sivas ve ilçelerindeki Tüm Okullarda Eş Zamanlı Olarak Bayrak Töreni Düzenlendi. Öğrenci ve Veliler Evlerinin Balkon ve Pencerelerine Çıkarak Öğretmenlerle Birlikte İstiklal Marşı'nı Okudu.

Sivas ve ilçelerindeki Tüm Okullarda Eş Zamanlı Olarak Bayrak Töreni Düzenlendi. Öğrenci ve Veliler Evlerinin Balkon ve Pencerelerine Çıkarak Öğretmenlerle Birlikte İstiklal Marşı'nı Okudu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çağrısı İle tüm Türkiye, Saat: 10.00'da okullarda düzenlenen Bayrak Törenine eşlik ederek İstiklal Marşı'nı okudu. Sivas'ta, düzenlenen bayrak törenlerine öğrenci ve veliler de eşlik etti. Evlerinin balkonlarını bayraklarla süsleyen vatandaşlar, renkli görüntüler oluşturdu.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da il merkezindeki Cahit Zarifoğlu İlkokulunda düzenlenen bayrak törenine katıldı. Savaşçı, evlerinin pencere ve balkonlarında töreni bekleyen vatandaşlar ve öğretmenlerle birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Savaşçı, formasını giyerek ailesi ile birlikte bayrak töreni için okulun bahçe kapısına kadar gelen bir öğrenciyi de yanına davet etti. Törenin ardından yaptığı değerlendirmede tüm yurtta eş zamanlı olarak düzenlenen bayrak törenlerinin Sivas'ta büyük bir coşkuyla gerçekleştirildiğini belirten Savaşçı, "Tüm vatandaşlarımız ve öğrencilerimizle birlikte İstiklal Marşımızı okuduk. Bu coşkuya ortak oldukları için teşekkür ediyorum." Dedi.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da Türkiye'deki tüm okullarda düzenlenecek bayrak törenine, vatandaşların da ev ve balkonlarından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Çocuklarımız İstiklal Marşı'mızı aylardır okullarda değil, EBA TV de okuyorlar. Oysa biz her pazartesi ve cuma “tek nefes” olurduk. Lütfen, yine devam edelim, yarın okullarımızda saat 10.00'da bayrak törenimiz var. Bize pencerelerinizden, evlerinizden katılır mısınız" ifadelerini kullandı.

KANGAL DA KATILDI
Bu kapsamda ilçemizde Atatürk ilköğretim okulu bahçesinde ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Alkan ve okul personelinin katılımıyla istiklal marşına eşlik edildi. İlçemizdeki birçok evde ise vatandaşlat balkonlarta çıkarak uygulamaya eşlik etti.