İMAM HATİPLİ HALİL ŞAHİN TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen ve en çok başvurunun yapıldığı Sosyal Sorumluluk Projeleri kategorisinde Sivas Uluslararası Şehit M. Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi jüri dalında 2. oldu.

Görme engelli öğrenci Halit ŞAHİN'e eşit düzeyde kaynaştırılmış bir eğitim sunan okul, eğitim materyalleri, metotları ve eğitim ortamı konusunda gerekli ekipmanları sağlamış ve ihtiyacına uygun şekilde eğitim almasını temin eden okul yönetimi konu hakkında şu bilgileri paylaştı.

2016-2017 Eğitim-öğretim yılında Uluslararası Şehit M. Murat Ertekin AİHL'yi kazanan Halit ŞAHİN için 4 yılda gönüllülük esasına dayanan özel çalışmalar: yapıldı.

1- Okulumuzun Müdür Yardımcısı Bekir KARADAŞ ve Yılmaz TÜRKER'in öncülüğünde görme engelli bir Kurân-ı Kerîm hocası ayarlanmış, kabartma yazı kursunu alması sağlanmıştır. Okul ders saatleri çıkışında araç tahsis edilerek öğrenciye ulaşım imkânı sağlanmıştır.

2. Öğrencimiz için ayrı bir fon oluşturularak öğrencimize dizüstü bilgisayar alınmış, görme engellilere yönelik bilgisayar programı temin edilmiştir.

3. Görme engelli öğretmen Selman Devecioğlu'nun gönüllü olarak Halit'e bilgisayar kursu vermesi sağlanmış ve Selman Bey'e okula geliş - gidişlerinde yardımcı olunmuştur.

4. Diğer duyularını kullanarak güvenli şekilde bir yerden başka bir yere gidebilmesini sağlamak amacıyla bağımsız hareket kursu ve beyaz baston eğitimi verilmiştir. Selman Devecioğlu tarafından gönüllü olarak verilen bu eğitimler Halit'in günlük yaşamını kolaylaştırmıştır.

5.Okul personelimiz, idareci ve öğretmenlerimiz Halit Şahin'e abdest alması, namaz kılması, yemek yemesi ve tüm ihtiyaçları gidermesi konusunda, gönüllülük esasına dayalı olarak mihmandarlık yapmaktadır.

5. Halit Şahin okul arkadaşlarının refakati ve müdür yardımcımız Fatih Taşdemir'in rehberliğinde10. Sınıf sömestr tatilinde okulumuzun finanse ettiği Umre ziyaretine gitmiştir.

6. Şu anda 12. sınıfta eğitimine devam eden Halit ŞAHİN için e-KPSS kursu ayarlanmış, 2020 e-KPSS'de 54.000 aday arasından 97 Puan alarak Türkiye 79.su olmuştur.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza engelli vatandaşlara yönelik destekleri ve okulumuza verilen ödül dolayısıyla teşekkür ediyoruz.

Başarılı öğrenci Halit Şahin'in üzerinde emeği olan okul yönetimi ve öğretmenlerini tebrik ediyor başarılarının devamını temenni ediyoruz.