İlçeyi Çamurdan Kurtaracağız

Belediye başkanlığına seçilişinin üçüncü yılında  gazetemize açıklamalarda bulunan Ahmet Kürşad Apaydın, İlçenin en büyük problemi olan altyapı işini tamamladıklarını ,yolları ise yazın yapacaklarını söyledi.

Belediye başkanlığına seçilişinin üçüncü yılında  gazetemize açıklamalarda bulunan Ahmet Kürşad Apaydın, İlçenin en büyük problemi olan altyapı işini tamamladıklarını belirterek ilçe halkının en büyük problemlerinden birisi haline gelen bozuk ve çamurlu yolları ise havaların ısınmasıyla birlikte çözüme kavuşturacaklarını söyledi. 

Bu konuda sitem eden vatandaşlara hak verdiklerini ancak biraz daha sabır göstermlerini isteyen başkan Apaydın, yapılan çalışmalar hakkından genel hatlarıyla şu ifadelere yer verdi.

İLÇEMİZİ ÇAMURDAN KURTARACAĞIZ
Allah izin verirse havalar düzelir düzelmez startımızı vereceğiz. İller bankasından bu iş için talep ettiğimiz 3 milyon kredi onaylanmış durumda bununla 50 bin metre kare kadar parke yapma imkanımız var ancak kendiside Kangallı olan Hilmi Başkan ve yine Ankara’da bir bürokrat hemşehrimizin destek sözü var. Alacağımız kredi ve bu desteklerle birlikte ilçemizin yüzde yetmiş oranında  yolarını yapma imkanımız olacak. Kıymetli hemşehrilerimizden özür dileyerek bu konuda biraz daha sabretmeleri gerekecek. Hepimizin bildiği üzere ilçemiz kış memleketi benim elimde şu an taş olsa bile  hava şartlarından sebep yapma imkanımız yok. Martta karlar eriyecek Nisanda yağmurlar derken ancak Mayıs ayı gibi verimli bir çalışma ortamı bulabileceğiz. O bakımdan vatandaşlarımız biraz daha sabredecek ve   İlk fırsatta  ilçemizi çamurdan kurtaracağız.

İŞÇİLERİN MAAŞLARINI İYİLEŞTİRDİK
Belediye göreve geldiğimizden bu yana işçi sayısını 42 den 82 ye çıkardık. Maaşlarına yüzde 50 zam yaptık.  Yine bu yıl buna ilaveten %37 oranında işçilerimizin maaşlarına iyileştirme yaparak zam verdik. Emekli olan personellerimize ise kuruşu kuruşuna haklarını vererek bir kuruş dahi borcumuz bulunmamaktadır. 

TERMİNAL BİNASI YANLIŞ YERE YAPILMIŞ
Terminal maalesef uygun bir yere yapılmamış. Tüm firmaları aradık  ve birçok defa istişare ettik ama hiç kimse talip olmadı. Düşünsenize yukarda emniyet binası var. kavşağı geçeceksiniz terminale gireceksniz tekrar Sivas istikametine girmek için aşağıdan dolaşıp geleceksiniz. Nerden baklsanız plansız programsız bir yapı olmuş terminal binası. Kaldıki orasının ısınma vs ihtiyaçlarını belediye olarak karşılamamız mümkün değil. Geçenlerde tadilat işlerini yaptırdık meclis üyelerimizle ve halkımızla istişare ediyoruz başka bir amçlada olsa binanın harap olmaması için orasını en güzel şekilde değerlendirmenin yolunu arıyoruz.

ÖDEMELER İNTERNET BANKACILIĞI İLE
İnternet bankacılığı ile ilgili  altyapı çalışmalarımızı tamamladık yaklaşık 300 bin ₺ maliyeti olan bir sistemle vatandaşlarımız artık belediyeye gelmeden emlak vergisidir kira bedelidir  belediyeyle alakalı her türlü ödeme dilimi internet bankacılığı üzerinden yapabilecekler. (Bu ödemelerde sadece su konusu var. OdaTürkiye’de ilk proje olduğu İçin alt yapısı henüz bitmedi İnşaallah Mart sonuna kadar onuda tamamlayacağız) sonrasında su dahil her türlü işlemlerini internet üzerinden takip edip işlem yapabilir hale gelecekler.


ESKİ HASTANE YOLU ASFALT OLACAK
Yeni istasyon yolu diye tabir ettiğimiz eski hastane caddesini komple asfalt yapacağız.  ordan meslek lisesine kadar ve askerlik  şubesinden hasteneye kadar asfalt yapacağız. Tüm mahalllerimizin yoku ara yollar çok sıkıntılı durumda hepsini biliyor ve çözeceğiz inşallah halkımızdan bu manada özür diliyor ve biraz daha sabırlı olmalurını diliyorum.

BORCU 52’DEN 38 MİLYONA DÜŞÜRDÜK
Göreve geldiğimizde borç batağında bir belediye aldık ve yaklaşık 52 milyon borçtan şu an 38 milyona kadar düşürdük. Bununda yüzde 90 ı kamuya olan borçlar ve işletmeciler bazında bizim kimseye borcumuz kalmadı. ‘Belediyenin borcu yoktu’ diyenlere ben ‘mahkeme orda’ diyorum. Gitsinler versinler mahkemeye kalem kalem  sunalım borçları.

KDV ORANINI 8’DEN 1’E İNDİRİYORUZ
Geçen hafta Ankaradaydım bu vesileyle bir müjde vermek  istiyorum   Cumhurbaşkanımızn açıkladığı üzere Cumhur ittifakı  partilerinin su ödemelerindeki KDV oranını bizde 8’den 1’e indirerek vatandaşımıza bir nebze de olsa katkı sağlamış olacağız. Kangal belediyesi olarak önümüzdeki ilk meclis toplantısında alacağımız kararla mesken ve ticarethanelerdeki olan KDV indirimini uygulamaya sokacağız. Bu müjdeyi de buradan vermiş olalım.

HAMAM VE HAYVAN PAZARI YAPILACAK
Vermiş olduğumuz sözlerimizden biri olan Osmanlı hamamını bu yaz inşaallah temelini atacağız. Hayvan pazarını da bildiğiniz üzere kurusırt mevkine alt yapı işlemlerini tamamladık kalan dönemimizde orasınıda bitirmiş olacağız.


HER KONUDA OLDUĞU GİBİ İMAR KONUSUNDA DA ŞEFFA OLDUK
 İlçe halkımız biliyorki geldiğimiz günden beri her konuda şeffaf olduk. İmar konusu ise önceden gelen  sıkıntılar yumağı olduğu için ancak bu kadar oldu. Biz imar konusunda herhangi bir yanlışlık yapsaydık zaten vadantaşlar şimdiye kadar bizi kaç kez mahkemeye vermişti. İmar konusu bütün yönetmeliklere uygun bir şekilde yürütüldü ve ancak bu kadar olabildi.

VATANDAŞIMIZ BİZE GÜVENSİN
Belediyenin geliri gideri orta yerde... Önceden gelen banka borçları icralara vs sebebiyle  harakete alanmız daralsada kişisel diyaloglarla yapmış olduğuımuz girişimler neticesinde hizmet üretmeye çalışıyoruz. Başta bozuk yollar olmak üzere verdiğimiz tüm sözleri peyder pey yerine getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. İlçemizi modern bir görünüme kavuşturmak ve ilçe halkımızın hayatını kolaylaştırmak için her türlü gayreti gösteriyoruz. Dolayısıyla vatandaşlarımız bize güvenmeye devam etsin. 

Bu vesile ile tüm halkımızın mübarek üç aylarını tebrik eder, sağlık ve mutluluk içinde nice bayramlara kavuşmalarını temenni ederim. -Kangal Gündem-