İLÇEMİZE HİZMET ETMEKTEN ANCAK MUTLULUK DUYARIZ
Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte her yerde olduğu gibi Kangal´da da siyasi hareketlilik başladı. Hangi siyasi partinin hangi adayları çıkartacağı ve seçim sonuçlarının ne olacağı soruları herkesin merak konusu olmaya devam ediyor. Bu kapsamda gazete olarak bizler de bazı sorulara cevap olması adına ‘Kangal´ın Belediye Başkanı Kim Olmalı?´ adında bir anket başlatmıştık. Oldukça yoğun bir ilgiyle karşılanan bu ankette ismi geçen muhtemel adaylardan kimlerin olabileceği konusunda bir izlenim oluşsun istedik...
Tarih: 18.9.2018 18:34:56/ 8542okunma / 2yorum

Muhammed Demir
Anket devam ederken ilçenin yönetimine talip olma adına heyecan taşıyan ve bu konuda iddiası ve söyleyecek sözü olan isimleri okuyucularımızla buluşturmaya gayret edeceğiz. Bu hafta ilk olarak ankette oyu 1000´in üzerinde olan isimlerden biri olan Adem Balkaya ile başlıyoruz.

HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI YAPARIZ
Bundan 22 yıl önce, 27 yaşındayken iş ve aş kaygısıyla İzmir´e göç eden Balkaya, Gaziemir´de babasının mesleği olan kahvehane işletmeciliğini devam ettiriyor. Uzun yıllardır aktif siyasetin içinde bulunan ve Gaziemir Ülkü Ocaklarının kuruculuğunu ve Milliyetçi Hareket Partisi Gaziemir teşkilat başkanlığını yapan Adem Balkaya, aynı ilçede 11 yıldır Esnaf Odası başkan vekilliği görevini sürdürüyor. Kangal´a hizmet etmekten her zaman gurur duyacağını söyleyen Balkaya, adaylık verilirse bundan geri adım atmayacağını ve her ne kadar uzakta yaşıyor olsa da, Kangal deyince yapmayacağı fedakârlığın olmadığını. belirtiyor.

POTANSİYELİ OLAN BİR İLÇEMİZ VAR
Kangal ve Kangallılar için her zaman destek olmaya hazır bir nefer olduğunu söyleyen Balkaya, “Kangal için elimizi taşın altına koymalıyız. Madeni ile kaplıcası ile termik santrali ile ilçemiz her bakımdan potansiyeli yüksek olan bir ilçe. Bu potansiyel değerlendirilmiş olsaydı, Kangal şimdiye kadar ilçe merkezi olarak 50 bin nüfusun üzerine çıkarak bir il nüfusuna sahip olabilirdi.

Sivas´ı ve Kangal´ı ileriye taşıyıp, geliştirmek ve göçü durdurmak için sanayi ve tarım yatırımları yapılmalı. Bunu Sivas Ticaret Odası Başkanına da söyledim. Ancak üzülerek görüyoruz ki Kangal´ın gençleri büyük şehirlere göç etmeye devam ediyor. Bizler de yıllar önce keyfimizden gelmedik İzmir´e. Kangal´da rahmetli babamın işlettiği bir kahvehane vardı ve tüm kardeşlerimle birlikte garsonluk yaparak babama yardım ediyorduk. Kahvehanenin geliri yeterli gelmeyince belli bir yerden sonra büyük şehire gelmek durumunda kaldık. Rahmetli babamın mesleğini burada da sürdürerek rızkımızın peşinde koşmaya devam ediyoruz. Çeyrek asır önce sadece ceketimi alıp İzmir´e geldiğimde elimizden tutacak hiç kimse olmadığı gibi maddi anlamda hiç bir sermayemiz de yoktu. Ancak manevi anlamda çizgimizi bozmadan atak ve girişimci yapımız sebebiyle şükürler olsun burada kendimize göre bir yer ve mekân tutmayı başardık” dedi.

HİZMET ETMEKTEN GURUR DUYARIZ
Kangallılara İzmir´de de sahip çıktıklarını, ve kendisinin yanına Kangallı olarak gelen herkese yardımcı olmaya çalıştığını, her işine kendisinin koşturduğunu belirten Adem Balkaya, “Gelenler bilir İzmir Gaziemir´de Kangallı Adem dendiğinde parmakla gösterilir bir noktaya geldik. Kangal ve Sivaslıların uğrak yeri olan mekânımızda rızkımızın peşinde koşmaya devam ediyoruz. Biz her ne kadar uzakta yaşıyor olsak da, memleket deyince, kangal deyince yapmayacağımız fedakârlık da olmaz. Bu kapsamda; yerel seçimlere 6 ay var,durum nasıl gelişir, ne olur bilmiyoruz. Israrla şurayı burayı aşındırarak adaylık peşinde koşacak insanlar değiliz ancak teklif gelirse de “görev istenmez verilir” düsturundan hareketle bundan geri adım atmayız. Seve seve doğduğumuz, çocukluk ve gençlik yıllarımızın geçtiği memleketimize hizmet etmekten şeref duyarız. Tabi çocukluğumuzdan beri mensup olduğumuz bir düşüncemiz var. Elbette MHP´de siyaset yapıyoruz, adaylığın da öncelikle MHP´den gerçekleşmesini isterim. Yerel seçimlerde de takip ettiğimiz kadarıyla AKP ve MHP´nin bir yakınlaşmasını görüyoruz. Kangal´da da MHP´nin bir potansiyeli olduğunu biliyorum. Dolayısıyla MHP´den aday olmam durumunda çok rahat seçimi alabileceğimizi görüyor ve tahmin ediyorum. Görev bize nasip olursa, yorulmadan çalışmayı vaat edebiliriz. Ayrı ayrı şunu bunu yapacağız demek yerine, Kangal´ın menfaati için gece gündüz yorulmadan çalışmayı taahhüt ederiz. Yani burada aslolan konu, Kangal için yapılacak hizmetlerdir. Bizi bilenler bilir, dürüstçe çalışır ve gayret ederiz. Yapacağımız işlerde önce Hakkın, sonra da halkın rızasını gözeterek çalışırız. Biz baba mirasından ziyade, harama tevessül etmeden dişimizle tırnağımızla mücadele ederek kazanmayı hedefleyen insanlarız.” İfadelerini kullandı.

İLÇEMİZİN KAYNAK PROBLEMİ YOK
Kangal´ın çözülemeyecek hiç bir probleminin olmadığını belirten Balkaya, sözlerine şöyle devam etti: “Başta da söylediğim gibi ilçemizin çözülmeyecek hiçbir problemi yoktur. Bana göre ilçemizin hiç bir şekilde kaynak probleminin olmaması gerekir. Çünkü sahip olduğumuz potansiyel değil Kangal´a Sivas´ın tamamına yeter de artar bile. Kangal´ın devasa tarım ve hayvancılık potansiyelinin yanısıra topraklarının neresine bir kazma vurulsa ayrı bir maden fışkırıyor...

“CAZİBE MERKEZİ YAPMALIYIZ”
Dünyaca ünlü balıklı kaplıcası ve henüz atıl durumda bekletilen Kalkım´ı da sayarsak iki tane kaplıcası gereği gibi işletildiğinde ilçeyi ekonomik olarak cazibe merkezi yapmaya yeter. Satılmış olsa da termik santrali hala bir potansiyeldir. Burayı işleten Konya merkezli şirketin tarım ve gıda alanında büyük yatırımlarının olduğunu biliyoruz bu şirketin ilçemize bu alanda yatırım yapmaması için hiçbir sebebin olmadığını düşünüyoruz.

SAĞLIKLI DİYALOG ÖNEMLİ
Yeter ki sağlıklı bir diyalog kurulabilsin. Diyalog ve iletişim kurmak noktasında iddialı olduğumuzu söylemek için mütevazi davranmaya gerek yok. Sonuçta Kangal´dan ayrılalı çeyrek asra yakın oldu ama 20´li yaşlardaki gençleri tanımakta zorlanabiliriz, 40´ını bitirmiş olanları da isim isim biliriz. Bizim çalıştırdığımız kahvehanenin aktif olduğu dönemde mekânımıza gelmeyen isim hemen hemen yok gibidir.

GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ
Bu memleket bizim. Uzaktayız ama takip ediyoruz, üzücü bir durum olduğunda bağrımız yanıyor ve kahroluyoruz. Yakın zaman önce 18 yaşında bir gencimizi madde bağımlılığından öldüğünü duyduğumuzda, en az yakınları kadar acı hissettik. Kangal gibi herkesin birbirini tanıdığı bir ilçede bu zararlı maddeler nasıl alınır satılır, gençler bu noktaya nasıl gelir bunda hepimizin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Gençlerimize ne yapıp edip düzgün bir yön çizmeliyiz, aksi takdirde bu yangın her tarafı sarar ve iş işten geçmiş olur. Gençlere yönelik her türlü yatırımı teşvik etmeliyiz. Onlar bizim geleceğimiz ve umudumuz. Zararlı alışkanlıklardan kurtarıp, yararlı faaliyetlere sevk etmemiz gerekiyor. Bu da ancak eğitimle mümkün olabilir.

BELEDİYENİN SORUMLULUĞU BÜYÜK
Ben inanıyorum ki belediye ilçenin A´dan Z´ye her şeyinden sorumlu olması icap eden bir kurumdur. Hiçbir şeye ‘bu benim sorumluluğum değil´ diyemez. Gençlerin aileleri kadar yöneticilere büyük iş düşüyor, bunların başında da belediye geliyor. Kaymakamlar 1-2 yıl kalıp gidiyor ama belediyenin ilçeye dair her konudan sorumluluk yüklenmesi gerekiyor. Buradan hareketle yönetim bir şekilde nasip olur da vazife bizim üzerimize kalırsa, bunu layıkıyla yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. O göreve bizden daha layık bir kardeşimiz geldiğinde ise ilçemizin gelişmesi adına yine her türlü desteği vermekten de yüksünmeyiz. Yeter ki o makamda halka hizmeti Hakka hizmet gören ve her işinde Allah´ın rızasını gözeten bir yönetici profili olsun...

Bu vesileyle bizi hatırlayıp ilçemizin yönetimine layık gören arkadaşlarımıza ve Kangal Gündem´deki ankete ismimiz konduktan sonra büyük teveccüh göstererek ilk sıraya yükselten dostlarımıza bir kez daha teşekkür ederken yaklaşan yerel seçimlerin ilçemiz ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

Kaynak: Kangal Gündem

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ahmet yilmaz
19.9.2018 00:46:24
Kendisini yakinen tanima firsatina nail oldugum mumtaz bir sahsiyet.Kangal´dan İzmir´e yolu dusupte ugramadan gelmedigi,herkesin yardimina butun samimiyetiyle kosan guzel insan.Siyasetin edeplisini bilen,eli,yuregi acik insan;seni kangalimizin baskani olarak gormek isterim.
Aday adayıyım
Aday adayıyım
Daha önce Kangal belediye başkan adaylığı için ismi geçen Mehmet Karaca MHP Kangal il genel meclis aday adayı olduğunu açıkladı. Gazetemize göndermiş olduğu yazılı açıklamada adaylık sürecini anlatan Karaca, açıklamasında şu sözlere yer verdi.
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
Çeyrek asırlık tecrübemle Hizmete talibim
SP´nin Sivas adayı belli oldu
SP´nin Sivas adayı belli oldu
31 Mart Yerel Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren Saadet Partisi, adaylarını açıklamaya devam ediyor. Saadet Partisi Sivas Belediye Başkanlığı İçin uzun süre belediye başkanlığı yapan merhum Osman Seçilmiş´in Oğlu Melih Seçilmiş´i Aday Gösterdi.
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
Sivas merkezde il belediye başkan adayı olarak Kangallı Hilmi Bilgin´i haftalar önce açıklayan Akparti teşkilatı uzun süredir beklenen ilçe belediye başkan adaylarını ise önceki gün açıkladı.
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
31 Martda yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken ilçemizde teşkilatı bulunan partiler belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor.
CHP ADAYLARINI TANITTI
CHP ADAYLARINI TANITTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı, 31 Mart mahalli seçimleri öncesi Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nda (STSO) il, ilçe ve belde belediye başkan adayları için tanıtım toplantısı düzenledi.
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
İlçenin tek kadın muhtar adayı olan Hülya Kalay, gazetemizi ziyaret ederek adaylık sürecini anlattı.
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Kangal MHP il genel meclis aday adayı Mesut Göksu, aday olup seçilmesi durumunda yapmayı düşündüğü projeleri anlattı. Göksu gazetemize göndermiş olduğu yazıda projelerinden şu şekilde bahsetti.
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Belediye ve il genel meclis adaylığının yanısıra ilçemizdeki hemen her mahallede muhtar adaylığı için yoğun bir talep oluştuğu görülüyor. Mahallesine hizmet etmek için kolları sıvayan muhtar adayları kendilerini ve projelerini tanıtarak seçmenlerden destek talep etmeye başladılar.
Bilgin, Çalışmalara başladı
Bilgin, Çalışmalara başladı
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Sivas Belediye başkan adayı olarak açıklamış olduğu hemşehrimiz Hilmi Bilgin önceki gün Sivas´a gelerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı Hilmi Bilgin, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken özellikle belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliğine aday olmak isteyenlerin kamuoyuna yönelik çalışmaları hız kazanmaya başladı.
 "KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
"KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
Önceki hafta aday adaylığını açıklayan Ercan Korkmaz´ın ardından Mesut Göksu´da MHP´den Kangal il genel meclis üyeliği için aday adayı olduğunu duyurdu.
Muhtarlığa yeniden talibim
Muhtarlığa yeniden talibim
Gürsel Mahallesinde yeniden Muhtarlığa talibim
Adalet Liyakat İstişare
Adalet Liyakat İstişare
İslam Sivas´ta konuştu ADALET LİYAKAT İSTİŞARE
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Ak partinin Sivas ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarının bugün-yarın belli olması bekleniyor
Aday adayları Başvurularını yaptılar
Aday adayları Başvurularını yaptılar
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı ve il genel mecli üyeliği için aday olmak isteyen aday adayları partilerinin ilgili birimlerine resmi başvuralarını yapmaya başladı.
Hizmet için adayım
Hizmet için adayım
MHP ilgenel meclisi aday adayı Ercan Korkmaz çalmadıkları kapı bırakmayacağını belirterek aday olmaya niyetlendiğini ifade etti.
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
Yaklaşan yerel seçimlerde gerek belediye başkanlıklarına gerekse il genel meclisi ve belediye meclis üyeliklerine aday olmak isteyenler kendilerine yakın gördükleri partilerden aday adylıklarını açıklamaya başladılar.
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk: sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamayla Kangal/Kuşkaya köyü doğumlu olan enerji bakanlığı bürokratlarından Zafer Benli´nin Sivas belediye başkanlığına aday olması gerektiğini ifade etti.
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
Kangal Belediye Başkanlık adaylığında öne çıkan isimleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu hafta muhtemel adaylardan Yaşasın Çiçek adaylığı ile ilgili açıklamalarda yaptı.
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
Yerel seçimlerden önce, hangi partinin hangi adayları çıkartacağı ve Kangal´daki seçim yarışında kimlerin öne çıkacağı gündemi giderek artan bir şekilde meşgul etmeye devam ediyor. Bu hafta da MHP Kangal Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Kürşad Apaydın gazetemize açıklamalarda bulundu. Vatandaşların belediyecilikte hamaset istemediğini belirten Apaydın, Kangal´a belediye başkanlığı yapacak kişinin Kangal´dan olması gerektiğini söyledi.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma?

Hacı Bektaşı Veli
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları