İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğien atanan Cengiz Nayman Yeni Görevine Başladı

Uzun bir süredir bu görevi sürdüren Mehmet Nebi Kaya’nın İstanbul/ Şile kaymakamlığına atanmasının ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görevlendirilen Cengiz Nayman, görevine başladı.

Yeni görevine başlayan Genel Sekreter Nayman; İl Özel İdaresi Birim Müdürleri ile Encümen Toplantı Salonunda ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kurum hakkında bilgi alan Genel Sekreter Nayman, birim müdürleri ile bir araya geldi.

Sivas için ve kendisi için yeni görevin hayırlara vesile olmasını dileyen Nayman, “Sivas´ta daha önce Zara ve Gemerek ilçelerinde kaymakam olarak görev yaptım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile Ulaş Kaymakamlığı görevine atandım. Bununla beraber Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine de görevlendirildim. Sivas Valimiz Sayın Salih Ayhan´ı, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ile beraber ziyaret ederek görevi devraldım. Hizmetlerinden ötürü Sayın Mehmet Nebi Kaya´ya teşekkür ediyorum. Bizden önceki meslek büyüğümüz, abimiz Mehmet Nebi Kaya´dan aldığımız vazifeyi daha iyi noktalara, daha ileri mesafelere taşımak için gayret edeceğiz. Sayın Valimiz Salih Ayhan´ın liderliğinde, Sivas İl Genel Meclisinin aldığı kararlar doğrultusunda, tüm kamu kurumlarımızla da işbirliği yaparak, Sivas için durmaksızın çalışacağız. Beni bu göreve layık gören Sayın Valimize, devlet büyüklerimize, Sayın Bakanımıza ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Ülkemizi ve dünyayı saran Covid-19 nedeniyle “hayırlı olsun” ziyaretlerinin yapılmış olarak kabul edileceğini ifade eden Nayman, çiçek göndermek yerine ise şehit ve gazi aile çocukları için Mehmetçik Vakfına destek olunmasını istedi.