İL GENEL MECLİSİ ÖZEL OTURUMLA TOPLANDI

Sivas İl Genel Meclisi Mart ayına özel oturumla başladı. Türk Bayraklarıyla donatılan ve muharip gazilerimizin konuk olarak katıldığı toplantıda, İdlib şehitlerimiz anılarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizce başlatılan Bahar Kalkanı Harekatına destek mesajları

İl Özel İdare İl Genel Meclis Salonu´nda düzenlenen toplantıya Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, meclis üyeleri, gaziler, İl Özel İdaresi Müdürleri ile personeller katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan oturumun açış konuşmasını yapan İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş özel oturumla toplandıklarını ifade ederek, ?Bu aziz milletin her ferdinin devletimizin her grubunun birinci gündem maddesi vatanımızdır, milletimizdir, bekamızdır, yarınlarımızdır ve kutlu devletimizi kıyamete kadar yaşatma hissiyat ve sorumluluğumuzdur. Kurtuluş Savaşı meşalesinin yakıldığı Sultan Şehrimizin yerel parlamentosunun bugün ki oturumunun gündem maddesi budur? dedi.

Son zamanlarda çok büyük badireler atlatıldığını ifade ederek sözlerine başlayan Vali Salih Ayhan ise ?Türkiye bugünü ve yarını için çok büyük mücadele içinde. Bu manada çok güzel birlikteliğimiz söz konusu. Tarih, adeta yeniden yazılıyor. 20-30 yıl sonra çocuklarımız, torunlarımız bu mücadeleyi bu gayreti gösteren kahramanların destanlarını okuyacak. Diyarbakır için, Hatay için, Gaziantep için, Sivas için ordayız. ?Biz niçin oradayız?´ sorusunu artık sormamamız lazım. Biz bu topraklar, evlatlarımız ve geleceğimiz için oradayız. Türk milletinin vazifesi ve sorumluluğu çok fazla. Bu şanlı devlet, bin yıldır mazlumun yanında zalimin her daim tepesinde olmuştur. Türk milleti; ebet-müddet meselesi üzerine canını, kanını feda eden bir millet. Şehitlik için şarkılar, marşlar söyleyerek giden bir milletiz? ifadelerini kullandı.
?Bizi Biz Yapan Birlik ve Beraberliğimizdir?
Bu topraklar için hep planlar yapıldığını, zulüm görmesine rağmen hiçbir zaman geri adım atılmadığını ve bundan sonra da atılmayacağını vurgulayan Vali Ayhan, ?Bugün Sivas´ımıza bu hissiyatı yaşamak için toplanmanızı çok anlamlı buluyorum. Bunu çok iyi işlememiz lazım. Bizim çok çalışmamız lazım. Bizi asla dışardan yıkamazlar. Bizi biz yapan değerlerimizin etrafında kenetlenerek yolumuza devam edeceğiz. Bizi biz yapan birlik, beraberlik değerleri üzerine duygularımızı bütünleştirip yolumuza devam edeceğiz. Perşembe gününden bugüne kadar ki Türkiye´nin bu sürecinde güzel bir birliktelik ve beraberlik var. Millet, devletine ve ordusuna hep güvendi, Bahar Kalkanında da çok güveniyor. Sivas´ımızda bunun en güzel örneklerini yansıttı. Herkes yekvücut oldu. Hiçbir provokasyona, hiçbir infiale mahal vermeden, süreci çok güzel uhulet ve suhuletle ağzı dualı bir şekilde tekbirlerle, salalarla, dualarla takip ediyoruz. Bundan dolayı ben herkese teşekkür ediyorum? diye konuştu.
?Özel Gündemle Toplanılması Anlamlı Oldu?
İl Genel Meclisinin özel gündemle toplanmasını çok anlamlı bulduğunu belirten Vali Ayhan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: ?Burası Sivas´ın 640 bin nüfusunu temsil eden, meclis üyelerimizle toplumun tamamının duygularının yansıdığı bir yer. Bu manada meclisimizin özel gündemle toplanması anlamlı oldu. Bir spor müsabakalarında bile bütün stadyumlarımız, bütün sokaklarımız, caddelerimiz görevlerini ifa eden milletimizin, duygularını görüyoruz, onların aklı da sınır ötesinde. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu´nun sözüne ithafen, ?Türk milleti asla savaş istemez ama söz konusu devlet olduğunda dünyanın şah damarını keseriz? diyor. Sporcumuz bunu söylüyor, şuanda abdestliyim diyerek. Bütün sporcularımızın, stadyumdaki seyircilerimizin, sokaktaki vatandaşlarımızın, siyasetçilerimizin, bürokratımızın, esnafımızın, iş insanımızın herkesin yekvücut olması, bütün duygularının bir noktaya kanalize olması hakikaten Türkiye´nin çok büyük bir beraberlik örneği gösterdiğini ispatlıyor.? şeklinde konuştu. Vali Salih Ayhan´ın konuşmasının ardından grup başkan vekilleri ile gazilerimiz ve meclis üyeleri de duygularını dile getirdi. 
.