İhtiyacımızı bu bölgeden karşılayacağız

Merkezi Sivas´da bulunan Kangal-Der yönetimi ilçemizde bir süre önce faaliyete başlayan Köseoğlu firmasına ziyaret etti. Ziyarete dernek başkanı Mustafa Buğra´nın yanısıra ilçe temsilcisi Mahmut Üngör, yönetim kurulu üyelerinden Gürbüz Ballı ve İsmal Ak

KÖMÜR VERMEYE BAŞLADI
Termik santralinin yeni kömür rezervi Hamal hattının işletmeciliğini alan  Köseoğulları madencilik AŞ  santrale kömür vermeye başladı. Halihazırda yaklaşık 160 persenolle hizmet vermeye başlayan firmanın öne çıkan özelliği çalışanlarının bu bölgeden olmasına önem vermesi olduğu ifade edildi.

İHTİYACIMIZI BU YÖREDEN KARŞILAYACAĞIZ
Firmanın şantiye Sorumlusu harita mühendisi  Ali Özgül,  ?Köseoğulları firması olarak önem verdiğimiz konulardan birisi alışverişlerimizi bölge esnafıyla yapmak ve ihtiyaç duylan işçileride yine öncelikle bu yöreden karşılamak olacak. Daha önceki iş yaptığımız yerlerde Allah´a şükür firma olarak bölge halkı üzerinde çok iyi izlenimler bıraktık. Bu manada Kangal´da da aynı şekilde hizmet edeceğiz?. dedi.

DERNEKDEN TEŞEKKÜR
Dernek başkanı Mustafa Buğra ise Özgül´ün ifadelerinden duymuş olduğu memnuniyeti ifade ederek  şunları söyledi. ?Öncelikle ilçemize hoşgeldiniz. Dernek olarak  sizden talebimizi siz zaten biz söylemeden ifade ettiniz. Bunun için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Dediğiniz gibi işçi alımında birinci tercihin Kangal olması eşyanın tabiatına uygun olan bir davranış olur. Yine alışverişinizi Kangal esnafından yapmanız fevkalede güzel bir davranış. Bu manada  dernek olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.
 
Oldukça verimli geçen ziyaret sonunda ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren firma yetkilisi Ali Özgül, dernek yöneticilerine teşekkür etti.
Günün anısına şantite merkezi önünde fotoğraf çektiren dernek yönetimi gösterilen ilgiye teşekkür ederek Sivas´a hareket etti.