HİZMET ÜRETİYORUZ

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İlçe Özel İdare Müdürleri ile bir araya gelerek, değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

İlçe Özel İdare Müdürleri ile bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Bizlerin topluma karşı sorumluluğu var. Topluma karşı hizmet üretiyoruz. İnsanların hayır duasını alabiliyoruz. İltifatlarına mazhar olabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İlçe Özel İdare Müdürleri ile bir araya gelerek, değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 

İl Özel İdaresi Encümen Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, kurum tarafından yürütülen işler değerlendirilirken, 2020 yılı yatırım programı kapsamında yürütülen çalışmalar masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Kaya, “Sivas geniş ve zor bir coğrafyaya sahip. Türkiye´nin kırsalı değerlendirildiğinde, dağınık yerleşim yapısına sahip olan ve oldukça fazla yerleşim birimine sahip olan bir şehir konumunda. Bu nedenle hizmet üretmek ve hizmet götürmek oldukça meşakkatli. Bizim Sivas´ta yaptığımız bir birimlik işin maliyeti belki de diğer şehirlerdeki çalışmaların yarısından daha az bir fiyata denk gelebilir.Ama şunu biliyoruz ki, Sivas İl Özel İdaresi olarak gerçekten çok büyük bir tecrübeye sahibiz ve sahaya hâkimiz.” dedi. 

“    İNSANLARIN HAYIR DUASINA TALİBİZ”
“Kaynakların en ideal şekilde kullanılması bizim için oldukça önemli” diyen Kaya, “Doğruyu yapmaya çalışıyoruz. Ama her şeyden önce devletin ve milletin bize emanet etmiş olduğu araçları doğru şekilde kullanmaya özen gösteriyoruz. Millete hizmet için kullanılması, kamu yararı için kullanılması ve araçlarımıza zarar gelmeden kullanılması bizlerin en büyük sorumluluğudur. Diğer yandan bizler yaptığımız vazife itibariyle şanslı insanlarız. Gerçekten buna bir nimet anlayışıyla bakmak lazım. Bizlerin topluma karşı sorumluluğu var. Topluma karşı hizmet üretiyoruz. İnsanların hayır duasını alabiliyoruz. İltifatlarına mazhar olabiliyoruz” ifadelerini kullandı.
“YÜKLENDİĞİMİZ GÖREVİ HAKKIYLA YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Genel Sekreter Kaya, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Bugüne kadar memnuniyetle çalıştık. Güzel işler yaptık. İnşallah bundan sonra da aynı samimiyet ve tevazu ile doğruyu bilerek, doğru bilgilendirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sivas İl Özel İdaresi olarak örnek bir kurumuz. Hangi hususta veya hangi sektörde, bir vazife yüklendiysek, o vazifeden kaçmadık, onu yapma gayreti içerisinde olduk. Eğitimin fiziksel alt yapısının kalitesinin artırılması hususunda, tarihi eserleri ortaya çıkması hususunda, ulaşıma dair faaliyetlerin yerine getirilmesi hususunda ve diğer bütün hususlarda gerçekten İl Özel İdaresi görevden kaçan değil, aksine görevi üstlenen, sorumluluk üstlenen bir kurumdur. Sivas´ın her tarafında her karışında İl Özel İdaremizin izi var. Bu tabii ki bir ekip işi. Bu ekip işinde İlçe Özel İdarelerimizde önemli değer parçalarıdır. Sizlere emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Yaz geldi, yoğun bir kış sezonunu kazasız belasız geride bıraktık. Zorlu bir mücadeleydi ve mücadelemizi verdik. Şimdi yaz ile beraber Özel İdare programımızı yerine getiriyoruz. Bununla beraber KÖYDES programımızı vaktinde ve zamanında en rantabl şekilde tamamlama hususunda gayret göstereceğiz. Bir kez daha emeklerinizden ötürü hepinize çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.
İlçe Özel İdare Müdürleri toplantıda sırayla söz alarak, ilçelerinde yürütülen çalışmalar ile ilgili Genel Sekreter Kaya´ya bilgi verdi..