HER SENE AYNI SORUN

Çiftçinin ektiğini biçme zamanı dediğimiz harman vakti geldi. Biçerci ve Samancıların perişan durumu önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda devam ediyor.

Öte yandan tarım ve hayvancılığın en önemli geçim kaynaklarından biri olan ilçemizde fazla yağış olmaması nedeniyle bu yıl rekoltenin önceki yıllara göre daha düşük olacağını söyleyen çifçiler, verdikleri emeğin karşılığını alamadıklarını belirterek mazot, gübre, ilaç vs gibi giderlerin çok fazla olduğu ifade ettiler. 

Harman zamanııyla birlikte ilçemize gelen tarım işçileri diye tabir ettiğimiz biçerci, samancı vs ilçemiz ekonomisinie kısa zamanda kalsalar ciddi katkıda bulunmaktalar. Gel görelimki gelen tarım işçilerine top sahasının yanı tahsis edilmiş ancak orasını tuvalet ve su konusunda sıkıntılı olduğu işçiler tarafından ifade ediliyor.

Konuştuğumuz bi çok biçerci lavabo ihyiyaçlarını petroldeki wc lerden giderdiklerini söylüyorlar.

Tarım işçilerinin temizlenmek için gidebileceği tek yer konumunda olan belediye hamamının hali ise içler acısı durumda. Tarım işçileri yaklaşık 2 ay boyunca ilçemizde kalıyor ve barınak ve temizlik konusundaki ihtiyaçlarını gideremedikleri için oldukça meşakkatli  günler geçiriyorlar.