HEDEFSİZ ŞEHİR PUSULASIZ GEMİ GİBİDİR
Sivas Valisi Salih Ayhan, İl Özel İdaresi 2020 yılı yatırım programının görüşülmesi gündemi ile toplanan İl genel meclis toplantısına katılarak, meclis üyelerine hitap etti.
Tarih: 2.12.2019 19:59:16/ 186okunma / 0yorum

“SİVAS´I CAZİBE MERKEZİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Bütçenin hazırlanmasında yoğun bir çalışma sergilendiğini ifade eden Vali Salih Ayhan, bütçelerin her aşamasında hesap vermenin en önemli aracı olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri dile getirdi. “2020 yılı için İl Özel İdaresi bütçesi 185 milyon TL. Biz hayallerimizi bu bütçenin içine hapsetmiyoruz. Bütçemizin her kuruşu, her kalemi bizim şerefimizdir, onurumuzdur ve her kuruşu son noktasına kadar korunacaktır. Allah, bütçemizi bereketli kılsın, hayırlı kılsın ve milletimize hizmet etme yolunda bizlere yardımcı olsun. Hedefsiz bir şehir pusulasız bir gemiye benzer. Sivas çok net hedeflere sahip bir şehirdir. Biz 2023 vizyonumuzu 2018 Sivas Çalıştayı ile belirlediğimiz günden beri de aynı rotada yürümeyi sürdürüyoruz. Kısa ve orta vadede 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz. Hayata geçirdiğimiz her proje, başlattığımız her program, inşa ettiğimiz her eser, bizi 2023 hedeflerimize bir adım daha yaklaştırmaya yöneliktir. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Biz, 2023 hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. Sivas´ta yaşayan insanların, çağın gerektirdiği medeni yaşam şartlarına kavuştuğu, hizmetlerin daha süratli, kaliteli ve ekonomik olarak yerine getirilebildiği, sürekli gelişen ve değişen bir yönetim anlayışı ile kültürel, bilimsel, sosyal ve ekonomik gelişmesini tamamlamış Sivas´ı dünyada tanınan, bölgesinde cazibe merkezi olan bir il yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadeleri dile getirdi.
“ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM, TURİZM, TARIM VE SANAYİ”
Sivas İl Özel İdaresinin yol, köprü, içme suyu gibi alanlardan ibaret görülemeyeceğini vurgulayan Vali Ayhan, "Şehrin bugünkü ihtiyaçlarının yanı sıra, gelecekte görmek istediğimiz Sivas´ı da iyi analiz etmeliyiz. Vizyonumuzu ve misyonumuzu her yıl ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler ışığında yeniden değerlendirmeliyiz. Bu şekilde düşündüğümüz müddetçe şehrimize yeni ufuklar kazandırabiliriz. Bu doğrultuda özel projelerle ek kaynaklar bulmak adına yoğun çalışmalar yürütmekteyiz. Olmazsa olmazımız olan eğitim ve şehrimizi geleceğe taşıyacak turizm, tarım ve sanayi sektörlerine özel bir yoğunluk vermekteyiz. En hassas davrandığımız alanlardan biri elbette eğitim. Eğitim alanında yaptığımız tüm hizmetleri şehrimizin ve ülkemizin geleceğine yaptığımız hizmetler olarak görüyoruz. Çocuklarımızın akademik, kültürel ve sportif olarak çok yönlü gelişmelerine yönelik önemli destekler veriyoruz. Köprü Projesi, Spor Sivas gibi projeler bunlardan bazıları. Yine yakın zamanda Milli Eğitim Bakanımızın katılımlarıyla hayata geçirdiğimiz Yetenek ve Beceri Merkezi Projesi, geleceğin eğitim anlayışları açısından prestij projelerimizden biri. Ülkemizde Sivas deyince ilk akla gelen hususlardan biri kış. İl Özel İdaremizin koyduğu ufukla bugün ülkemizin en genç ve en ekonomik kayak merkezi olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezini hayata geçirdik. Termal Turizm entegrasyonu ve yeni yatırımlarla Sivas´ın parlayan yıldızı olan Yıldız Dağı, şehrimize büyük katkılar sağlamaya devam edecektir. Bu projenin, şehri doğru okumanın ve potansiyellerini fırsata dönüştürmenin en güzel örneklerinden biri olduğunu düşünüyorum.

Sivas´a turizm anlamında yeni cazibe merkezleri kazandırmak adına Özel İdaremiz büyük gayret gösteriyor. Hamidiye Eko Turizm Vadisi, Sıcak Çermik Altınkale Projesi, Gökpınar Gölü, Tödürge Gölü, Kalkım Balıklı Kaplıca projeleri bunlardan bazıları. Bununla beraber şehrimizi bir müze kenti yapmak yönünde de önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şehir Sanayi Mektebi Müzesi bunun en güzel örneklerinden biri. Biliyoruz ki şehrin gelişmesinin yollarından biri de Turizm. Yüksek Hızlı Trenin devreye girmesiyle insanların buraya gelmelerini sağlayacak turizm altyapısını bugünden hazırlamamız gerekiyor. Şehrimiz için önemli ihtiyaçlarımızdan biri olan Turizm Yönetimi adına Belediyemizle birlikte kurduğumuz Kültür A.Ş.´nin bu anlamda büyük önem taşıdığını ifade etmek istiyorum. Yakında şehrimizin tüm turizm paydaşlarının dâhil olduğu Dijital Turizm Yönetimi yazılımımızı hayata geçireceğiz. Özel İdaremiz turizmin yanı sıra kültürel değerlerimizin korunmasına yönelik de güzel çalışmalara imza atıyor. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu´nun ve Âşık Ruhsati Evi´nin evinin müzeleştirilmesinin hepimiz için bir vefa borcu olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
“ÜRETİM VE İSTİHDAM ARTMAYA DEVAM EDİYOR”
Şehrin gelişimi adına önemli sektörlerden birinin de tarım olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, "Bu anlamda İl Özel İdare kaynaklarımızı etkili kullanırken DAP gibi yapılardan daha fazla yararlanmaya yönelik de önemli çabalarımız var. Tarım İl Müdürlüğümüz ile yürüttüğümüz çiftçi projelerinin yanında tarımsal sanayinin gelişmesine yönelik de önemli adımlar atıyoruz. Tarım alanında şehrin lokomotifi olacak SİVTAŞ ile Yem Fabrikamızın ve Süt


Toplama İşleme Tesisimizin temellerini attık. Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Üretim ve İstihdam Kapısı hedefimizde Özel İdaremiz olarak taşın altına elimizi koyuyoruz. DAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası Projemizin tarım alanında önemli bir ihtiyacımızı karşılayacağını düşünüyorum. Sivas için bir marka değer olan Kangal Köpeği ile ilgili Kalkınma Ajansına sunduğumuz Kangal Köpeği Eğitim ve Satış Merkezi projesiyle ırkın ıslahının yanında bir turizm değeri oluşturmayı amaçlıyoruz. Sanayi alanında Demirağ Organize Sanayi Bölgesi Sivas adına çok önemli. Bu projeyle ilgili çalışmalar devam ederken bir yandan da 1. OSB´mizin teknik altyapısını geliştirme adına da çok önemli bir çalışma yürütüyoruz. ORAN´a güdümlü proje olarak sunduğumuz İnovasyon Merkezi Projemiz ile Organize Sanayi Bölgemiz aynı zamanda bir Prototipleme ve Dış Ticaret İstihbarat Merkezine sahip olmuş olacak." şeklinde ifade etti.

“ÖZEL İDAREMİZ EN BAŞARILI KURUMLARIMIZDAN BİRİ”
Sivas İl Özel İdaresinin kurumsal ve teknik yapısıyla Türkiye´nin en başarılı kurumları arasında yerini aldığını vurgulayan Vali Ayhan, "Ortak sorumluluklarımızdan birinin de Özel İdaremizin bu başarısını ve altyapısını korumak ve geliştirmek olduğunu düşünüyorum. İdaremizin gücüne güç katacak olan Makine İkmal Parkı ve Asfalt Plenti Tesislerimiz ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Altyapımızla, bilgi birikimimizle ve her birinizin ortaya koyduğu irade ile her

yönüyle gelişen bir Sivas için hizmet etmeye devam edeceğiz. İl Genel Meclisiyle, çalışanlarıyla ve ortaya koyduğu vizyon projelerle, Türkiye´nin demokratik yapısına en uygun kurumlardan bir tanesidir. Sivas´ta yaşayan 647 bin vatandaşımızın her birinin Sivas İl Özel İdaresinde temsilcisi yer almaktadır. İl Genel Meclis üyelerimiz ilçeleri adına seçilerek buradalar. İlçelerinin sorun ve önerilerini burada paylaşıp, tartışan, sorun ve çözüm üreten ilimizin geleceğine yön veren sizlersiniz.  Bu da aidiyet duygusunu beraberinde getirmektedir. Kurum içi barış, huzur ve birliktelik çok önemli. Sivas İl Özel İdaresi geçmişten beri bu misyonu ve anlayışı benimseyen kurumlardan bir tanesidir ve öyle olacaktır. Sivas İl Özel İdaresi, Sivas´ın zorlu coğrafyasında gece gündüz ayrım yapmadan, fedakârca çalışıp hizmet götüren bir kurumdur. Bu kurumda hizmet edenler, hizmetlisinden, memuruna, teknikerinden, teknisyenine, mimarından, mühendisine, müdüründen, genel sekreterine kadar böyle bir kurumun mensubu olmaktan gurur duyması gerekir. İl Özel İdaresinin tüm çalışanlarıyla birlikte Sivas´taki her bir vatandaşımızın geleceği için hayal kurmaya ve bu hayalleri önce hedeflere sonra da gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz.  Güç birliğiyle beraber Sivas´ı çok daha iyi noktalara getireceğiz. Bütçemizin her bir kalemini Sivaslılara hizmet etmek için harcayacağız. Hadis-i Şerif´te belirtildiği gibi en hayırlı sermayenin çalışmak olduğu idrakiyle yapacağınız çalışmalarınız için her birinize, tek tek teşekkür ediyor, bütçemizin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum." şeklinde konuştu. //Muhammed Demir//
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEMİR´DEN KALKIM KAPLICASINA ZİYARET
DEMİR´DEN KALKIM KAPLICASINA ZİYARET
Köy ziyaretleri kapsamında Kalkım köyünü ziyaret eden Kaymakam Demir, burada bulunan ve yıllardır atıl olarak bekleyen kaplıcaya hayran kaldı.
MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
Kangal merkez ve köylerinde görev yapan muhtarlar kaymakam Erinç Demir´in başkanlığında toplandı.
KANGALLI TAKSİCİLERE YENİ KULÜBE
KANGALLI TAKSİCİLERE YENİ KULÜBE
Özellikle soğuk kış günlerinde perişanlık çeken taksici esnaflarının imdadına yetişen Kangal belediyesi her iki durak için birer tane kulübe yaparak taksicilerin durak sorununu çözüme kavuşturdu.
 OKUL ZİYARETLERİ  DEVAM EDİYOR
OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
Göreve başladığından beri eğitim-öğretime özel önem vermesiyle dikkat çeken Kaymakam Erinç DEMİR, yapmış olduğu çat-kapı okul ziyaretlerine devam ediyor.
Kaya, öğrencilerle buluştu
Kaya, öğrencilerle buluştu
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Bahçeşehir Koleji Sivas Kampüsü tarafından düzenlenen ‘Meslek Uzmanları ile Kariyer Söyleşileri´ programına katıldı.
BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI
BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI
Sivas Hizmet Vakfı tarafından "Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor" projesi kapsamında üniversite lisans öğrencilerine verilecek olan burs sonuçları açıklandı.
Tarım ve Hayvancılık Çıkmaza Girdi
Tarım ve Hayvancılık Çıkmaza Girdi
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, İlimiz ekonomisinin lokomotifi olan tarım ve hayvancılığın çıkmaza girdiğini söyledi.
"Girişimlerimiz olumlu sonuç verdi"
"Girişimlerimiz olumlu sonuç verdi"
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül´den yerel basını rahatlatan açıklama; İcra ve iflas ilanları yerel gazetelerde yayınlanmaya devam edecek…
VALİ AYHAN´DAN  KANGAL VE DİVRİĞİ ZİYARETİ
VALİ AYHAN´DAN KANGAL VE DİVRİĞİ ZİYARETİ
Vali Salih Ayhan, ilçe gezilerine ara vermeden devam ediyor.
ÖĞRETMENEVİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR
ÖĞRETMENEVİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR
Önceki sene temeli atılan Öğretmenevi inşaati devam ediyor. Ancak ilçe kamuoyunda öğretmenevinin yapıldığı yer ile alakalı tartışmalar sürüyor.
YENİ POLİS KARAKOLUNA ZİYARET
YENİ POLİS KARAKOLUNA ZİYARET
Kaymakam Erinç Demir, ilçe polis karakolu olarak kullanlılmaya başlanılan binayı gezerek emniyet müdürü Yücel Yılmaz´dan bilgi aldı.
“ADALETLİ VE AHLAKLI OLMALIYIZ”
“ADALETLİ VE AHLAKLI OLMALIYIZ”
Cumhuriyet Üniversitesinin akadamik yıl açılış töreni için ilimize gelen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, burada yapmış olduğu konuşmada “Yapmamaız gereken adaletli ve ahlaklı olmak” dedi.
KANGAL DERNEĞİNDEN ZİYARET
KANGAL DERNEĞİNDEN ZİYARET
Merkezi Sivas´ta bulunan Kangal Derneği yönetimi bir dizi ziyaret için ilçemize geldiler.
MUHTARLAR DERNEĞİ BİR ARAYA GETİRDİ
MUHTARLAR DERNEĞİ BİR ARAYA GETİRDİ
Kangal Muhtarlar Derneğinin düzenlemiş olduğu yemekli toplantıda kurum müdürleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu bir araya geldi.
AK PARTİDEN KAYMAKAMLIK ZİYARETİ
AK PARTİDEN KAYMAKAMLIK ZİYARETİ
Ak Parti Kangal ilçe teşkilatı kaymakam Erinç Demir´e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA (İĞDELİ)
ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA (İĞDELİ)
“Orda bir köy var uzakta´ köşemizin bu haftaki konuğu İğdeli Köyü Muhtarı Ali Doğan oldu.
MEVLİD KANDİLİ KUTLANDI
MEVLİD KANDİLİ KUTLANDI
Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse tarafından “Peygamber ve Aile” konulu konferans verildi.
"İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ"
"İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ"
Kaymakam Erinç Demir, iadei ziyaretler kapsamında Kangal esnaf kefalet kooperatifi ve yine aynı binada bulunan esnaf odasını ziyaret etti.
KAMPANYAYA AKSU MADENCİLİK DE KATILDI
KAMPANYAYA AKSU MADENCİLİK DE KATILDI
"Geleceğe Nefes Ol" sloganı ile başlatılan ağaçlandırma kapsamına ilçemiz sınırlarında madencilik faaliyeti gösteren Aksu Madencilik şirketi de katıldı. Fidan dikme kampanyasını öğrencilerle birlikte gerçekleştiren şirket yönetimi belirledikleri alana 2000 adet çam fidanını toprakla buluşturdular.
KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
Başta vali Salih Ayhan olmak üzere tüm ilçe kaymakamlıkları ağaçlandırma kampanyasına destek olarak binlerce fidanı toprakla buluşturdular.
YURT GENELİNDE 11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
YURT GENELİNDE 11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Türkiye, 11 milyon fidan dikme organizasyonuyla yeşili doğaya kazandırıyor.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Çizik bir elmas, çizik olmayan bir çakıl taşından daha iyidir.

KONFİÇYÜS
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları