"HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIZ"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi programlara katılmak ve açılışlar yapmak üzere Sivas´a geldi.
Tarih: 28.10.2019 17:50:21/ 953okunma / 0yorum

Kongre Müzesi önünde Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci, Mehmet Habip Soluk ve il protokolü tarafından karşılanan Bakan Ziya Selçuk, daha sonra Kongre Müzesi´ne geçerek Sivas Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından gerçekleştirilen Sivas Kongresi´nin temsili canlandırmasını izledi.
    
Bakan Selçuk ve beraberindekiler, daha sonra Kongre Müzesi´nde 81 ilin milli eğitim müdürleriyle değerlendirme toplantısına katıldı. Bakan Selçuk, yüzyıl önce Sivas Kongresi´nin yapıldığı tarihi mekanda aynı ruhla bir toplantı yaptıklarını söyledi.
 
“Eğitime Bakış Açımızı Gözden Geçirdik”
Bakan Selçuk, "Bizim mutat olarak il müdürlerimizle toplantılarımız oluyor ama 100´üncü yıl bizim açımızdan çok önemli. Milli mücadelemizin başladığı, bütün ruhuyla, ruhaniyetiyle bu konuyu hissettiğimiz bir mekan olarak Sivas´ta bu binada bulunuyor olmanın ayrı bir değeri var. Eğitimimizin, eğitimle ilgili bakış açımızın tazelenmesi ve hizamızı gözden geçirmek için niyetimizi gözden geçirmek maksadıyla bu binada bütün hatıralarımızı yeniden tefekkür ve tezekkür edip arkadaşlarımızla değerlendirmeler yapıp milli eğitim konularını istişare etmek için bulunuyoruz. Bu istişaremizin milli mücadelemizle bağlantısının kuvvetli bir şekilde hissedilmesini sağlamak için böyle bir tercihte bulunduk." dedi

Bakan Selçuk, Sivas Valiliğini Ziyaret Etti
Bakan Selçuk, toplantı sonrası Sivas Valiliğini ziyaret etti. Valilik Şeref Defteri´ni imzalayan Bakan Selçuk, Vali Salih Ayhan´dan ilimiz hakkında bilgi aldı. Vali Salih Ayhan, Bakan Selçuk´a, Sivas Kongresi´nin 100. yıl ´Anı Pulu´nu ve ilimizi özetleyen bir tabloyu takdim etti.

“2023 Hedeflerimize Ulaşacağız”
Valilik ziyaretinin ardından Bakan Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı´nın kapsayıcı eğitim kapsamında UNICEF´in katkıları ile hayata geçirdiği ´Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Programı´nın kapanış toplantısına katıldı. Bakan Selçuk, MEB bürokratlarına, il protokolüne ve ilimizdeki eğitim kurumu yöneticilerine seslendi.
Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´ndeki toplantıda konuşan Bakan Ziya Selçuk, "2023 Eğitim Vizyonu´nun kılcal damarlarına kadar sirâyet ederek, öğrendiklerimizi paylaşarak hedeflerimize ulaşabiliriz." ifadelerini kullandı.

Kış Sporları Eğitim Merkezi Açılıdı
Programın ardından açılışlara geçildi. Sivas´ta 4 mevsim kayak keyfi yaşatacak olan, teorik ve pratik eğitimlerle geleceğin kayakçılarının yetiştirileceği Kış Sporları Eğitim Merkezi, Milli Eğitim Bakanı Selçuk´un katılımı ile hizmete açıldı. Açılışa; Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas milletvekilleri ve il protokolü katıldı.

Bakan Selçuk´tan Hayırseverlere Teşekkür
Bakan Selçuk, daha sonra hayırseverler, iş insanları ve sivil toplum kuruluşları ile öğle yemeğinde bir araya gelerek eğitime sundukları katkılardan dolayı teşekkür etti. Bakan Selçuk, beşeri sermayenin önemine değinip, en güzel hayrın eğitime yapılan hizmet olduğunu söyledi.
                              
Yetenek ve Beceri Merkezi Hizmete Açıldı
Robotik kodlama, mekatronik, görsel sanatlar, müzik, zekâ oyunları, yabancı dil, drama, iletişim, geleneksel el sanatları ve ahşap atölyeleri gibi pek çok donatının yer aldığı Sivas Yetenek ve Beceri Merkezi, Bakan Ziya Selçuk ve il protokolünün katılımları ile hizmete açıldı.

Bakan Ziya Selçuk açılış sonrası merkezi gezerek Vali Ayhan´dan bilgi aldı. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Bakan Selçuk, "Biz çocuklarımızın sadece test ve sınavlara hazırlanmasıyla değil, daha çok hayat sahnesine hazırlanmasıyla ilgileniyoruz" dedi.

"BİLSEM´e Güzel Ruh ve Heyecan Verdiniz"
Açılış programları Sivas Bilim ve Sanat Merkezinin açılmasıyla devam etti. 7 laboratuvar, 16 atölye, 2 gözlemevi, 4 derslik, 1 patent ofisi, 1 z-kütüphene, 275 kişilik konferans salonu ve güneş enerji panelleriyle kendi enerjisini üreten Eko Okul özelliğindeki Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), Bakan Selçuk tarafından açıldı. Programda konuşan Bakan Selçuk, "BİLSEM´e çok güzel ruh ve heyecan verilmiş. Çocuklarımızın gözündeki heyecanı görüyorum. Bu binalarda çocuklarımız bütünsel olarak bir gelişme imkânı bulacak." dedi.

Bakan Selçuk Eğitimcilerle Bir Araya Geldi
Bakan Selçuk, BİLSEM açılışı sonrasında Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" programına katıldı. Burada öğretmenlere seslenen Bakan Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonunu yüz yüze anlattı, sürecin merkezinde öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin olduğuna dikkat çekerek, "Birlikte başaracağız. Çocuklarımıza gönül gözüyle dokunacağız" mesajını verdi.

Türkiye´nin eğitim alanında çok önemli bir birikimi olduğunu kaydeden Bakan Selçuk, eğitimde mutfakta dönüşüm gerçekleştirilmesi gerektiğinin, bunun da öğretmenler eliyle yapılabileceğinin altını çizdi.

Çocuğun hukukunun değerine vurgu yapan Millî Eğitim Bakanı, sınav odaklı değil, çocuğun duygu, düşünce ve hareket olarak bütünsel olgunlaşmasının sağlanmasını sağlayacak bir sisteme aşama aşama geçileceğini anlattı.


Bakan Selçuk, Okul Profili Değerlendirme Çalışmasıyla da eğitimde fırsat eşitliği yaratılacağının ve okullar arasındaki imkân farklılıklarıyla eş zamanlı biçimde öğrenme farklarının da azalacağının altını çizerek, "Ahlak telakkisi olmadan hiçbir sistem yeşermez. Ahlak ne kadar zayıfsa hukuk metinleri o kadar kabarır. Bizim eğitim sistemimizin temeline de ahlak telakkisini oturtmamız gerekiyor." diye konuştu.
Bakan Selçuk, toplumları güçlü kılan faktörün eğitim olduğunu belirterek, "Çocuklarımızı iyi yetiştirmek sadece akademik çalışma ile değil, milli ve manevi değerlerle de önemlidir. Onların önüne engel değil kabiliyetleri ekseninde özgür bir yaşam koymalıyız." şeklinde konuştu.

Vali Salih Ayhan ise, "Bakanlıkta görev yaptığım süreçte Sayın Bakanımızdan eğitime ve hayata dair çok şey öğrendim. Hem Ankara´da iken hem Valiliğim süresince bizlere, Sivas´a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Bakan Selçuk son olarak restorasyon çalışmaları sonrası ´Vakıflar Müzesi´ olarak hizmet verecek olan Selçuklu eseri Gök Medrese´yi gezdi. Vali Ayhan´dan bilgi alan Bakan Selçuk, eserin gelecek nesillere aktarılacak çok önemli bir miras olduğunu söyledi.
Haber: Muhammed Demir
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ASIL AMAÇ İYİ İNSAN YETİŞTİRMEK
ASIL AMAÇ İYİ İNSAN YETİŞTİRMEK
24 Kasım Öğretmenler günü yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
“HÜRMET YERİNİ ŞİDDETE BIRAKIYOR”
“HÜRMET YERİNİ ŞİDDETE BIRAKIYOR”
Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Sivas Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz öğretmenlik mesleğinin daha fazla örselenmemesi ve yaşanan şiddetlere çözüm bulunması yönünde sendik binasında basın mensupları ile bir araya gelerek açıklama yaptı.
ÖĞRENCİLERİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE HAYATA HAZIRLAMALIYIZ
ÖĞRENCİLERİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE HAYATA HAZIRLAMALIYIZ
Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şehit Üsteğmen Nizamettin Sungur İlk ve Ortaokulu´nu ziyaret etti.
DERS ZİLİ ÇALDI
DERS ZİLİ ÇALDI
Vali Salih Ayhan, Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu´nda 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Programı´na katıldı.
Kangallı velilerden tepki
Kangallı velilerden tepki
Kangal´da kapanan okullar velileri harekete geçirdi
Hiç bir sınıf öğretmensiz kalmayacak
Hiç bir sınıf öğretmensiz kalmayacak
Vali Ahmet Muammer Bey Salonu´nda gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ayhan, yeni eğitim-öğretim yılının veli ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.
KİTAP DAĞITIMI BAŞLADI
KİTAP DAĞITIMI BAŞLADI
Kangal ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Alkan ve şube Müdürü Mümin Yılmaz, 2019-2020 Eğitim öğretim yılında milli eğitim bakanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılacak ders kitaplarının okullara dağıtımı yapılan depoyu ziyaret etti.
Dağıtımda Aksama Olmayacak
Dağıtımda Aksama Olmayacak
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilimizde ücretsiz ders kitaplarının dağıtımının yapıldığı kitap deposunu ziyaret etti.
QUİCK SİGORTADAN EĞİTİME DESTEK
QUİCK SİGORTADAN EĞİTİME DESTEK
Genel müdürlüğünü Sivaslı hemşehrimiz Ahmet yaşar´ın yapmış olduğu Quick Sigorta yurt genelinde eğitim hizmetlerine destek vermeye devam ediyor.
KAVRAM KOLEJİ DE SİVAS´TA OKUL AÇTI
KAVRAM KOLEJİ DE SİVAS´TA OKUL AÇTI
Eğitim alanında özel okullar Sivas´a yatırımlarını yapmaya devam ediyor. Eğitim kurumlarının önemli isimlerinden ve 45 yıllık bir deneyimi olan Kavram Okulları Sivas´ta şube açtı. Kavram Okulları´nın CEO´su Ümit Kalko, Kavram Okulları hakkında ve Sivas´ta açılan şubesi ile ilgili açıklama yaptı.
Şanlı Zaferin Yıldönümü Kutlandı
Şanlı Zaferin Yıldönümü Kutlandı
Kangal Anadolu İmam hatip Lisesi organizesinde Kut´ül Amare Zaferinin 103. yıldönümü kutlandı.
75. Yıl Ortaokulundan kampanya
75. Yıl Ortaokulundan kampanya
Kangal 75. yıl ortaokulu kızılayla birlikte kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi.
Minik öğrencilerden polis amcalarına ziyaret
Minik öğrencilerden polis amcalarına ziyaret
Kangal 75.yıl ortaokulu ana sınıfı öğrencileri öğretmenleri eşliğinde Kangal polis merkezi amirliğini ziyaret etti.
Siyer-i Nebi Sınavı  Yapıldı
Siyer-i Nebi Sınavı Yapıldı
AGD Tarafından yapılan Siyer-i Nebi Sınavı Gerçekleştirildi
Kangal Halk Eğitim Merkezi Kurs Çeşidini Artırıyor
Kangal Halk Eğitim Merkezi Kurs Çeşidini Artırıyor
Kangal Halk Eğitim Merkezi farklı kurslar açarak kursiyer hintelandını genişletmeye devam ediyor.
Orman haftasında fidan diktiler
Orman haftasında fidan diktiler
Orman haftası kapsamında öğrenciler fidan dikti.
EĞİTİMDE İLK 10´A GİRECEĞİZ
EĞİTİMDE İLK 10´A GİRECEĞİZ
"2023 Eğitim Vizyonu Sultanşehir Sivas Buluşmaları" Milli Eğitim Bakanlığı genel müdürlerinin katılımı ile yapıldı. Okul müdürlerinin bulunduğu toplantıda, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Sivas´a yapılan iyileştirmeler, hazırlanan video ile katılımcılara gösterildi.
“GELENEK DEĞİŞMEDİ”
“GELENEK DEĞİŞMEDİ”
İl genelinde yapılacak olan ortaokullar arası bilgi yarışması ilçemizi temsil edecek okul belli oldu.
EĞİTİMDE VELİLER SORUMLULUK ALMALI
EĞİTİMDE VELİLER SORUMLULUK ALMALI
İl genelindeki okullarda görev yapan okul aile birliği başkanları, istişare toplantısında bir araya geldi.
KANGAL´DA KARNE HEYECANI
KANGAL´DA KARNE HEYECANI
Kangal kaymakamı Cuma Emeç öğrencilerin karne heyecanına Havuz köyünde katıldı.
Arkadaşlarına mektup yazdılar
Arkadaşlarına mektup yazdılar
Okuma-yazma öğrenen minik öğrenciler Arkadaşlarına mektup yazdılar
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.

Hz. Muhammed
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları