"HEDEFİMİZ BORÇSUZ BELEDİYE"
Yerel seçimler yaklaşırken, gazete olarak başlattığımız ‘Kangal´ın Belediye Başkanı Kim Olmalı?´ anketimiz, Kangallılar tarafından ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. Bu kapsamda ankette öne çıkan isimleri siz değerli okuyucularımızla buluşturmaya başlamıştık. Bu hafta, ankette yer alan muhtemel adaylardan Mehmet Karaca ile bir sohbete gerçekleştirdik. Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü´nün İnsan Kaynakları Şubesinde görevine devam etmekte olan Karaca, Kangalın sosyal ve kültürel özelliklerini, sorunlarını, çözümlerini az çok orada yaşayan biri olarak bildiğini belirterek, “Allah ne nasip ederse üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışacağız. Başta çalışanlarla, yöre halkıyla Belediye Meclisine seçilen her üyeyle, hangi partiden olursa olsun birlik içinde istişare ederek memlekete faydalı kararlarlar almaya yönelik çalışmalar yapılacaktır” dedi.
Tarih: 26.9.2018 14:27:09/ 7046okunma / 0yorum

Muhammed Demir
1977 Kangal doğumlu olan Mehmet Karaca, ilk ve orta öğretimi Kangal´da tamamladı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Sivas´a dönüp üniversite öğrenimine başladı. 2002 yılında Kangal Kadastro Müdürlüğünde göreve başlayan Karaca, lisans eğitimini tamamladı ve çeşitli alanlarda eğitim ve kurslara katıldı. Kangal Kadastro Müdürlüğü´nün kapanması ile birlikte, bölge müdürlüğünün insan kaynakları şubesine ataması yapılan Karaca, buradaki görevine devam ediyor.

Seçildiği takdirde üretime yönelik yatırımlara ağırlık verileceğini, ilçe halkının yaptığı her türlü ticarete destek olunacağını ve borçsuz bir belediye anlayışıyla yola çıkılacağını belirten Mehmet Karaca sözlerine şöyle devam etti:

“28.08.2018 tarihli Kangal Gündem Gazetesinde Muhtemel Adaylar başlıklı yazıda yayımlanan haberde ilçe yönetimine, bu kutsal göreve bizi layık gören başta eş dost arkadaşlarıma, idareci ve STK temsilcilerine ve en önemlisi tüm Kangal halkına teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun der, Kangal Gündem Gazetesi çalışanlarına da ayrıca teşekkür ederim. Kangaldan gittim fakat her hafta sonumu Kangalda geçirmeye gayret gösteriyorum. Kangalın sosyal ve kültürel özelliklerini, sorunlarını, çözümlerini az çok orada yaşayan biri olarak biliyoruz. Bu görev bizlere tevdi edildiği takdirde elimizden ne gelirse, Allah ne nasip ederse üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışacağız. Başta çalışanlarla, yöre halkıyla, Belediye Meclisine seçilen her üyeyle, hangi partiden olursa olsun birlik içinde istişare ederek memlekete faydalı kararlarlar almaya yönelik çalışmalar yapılacaktır.

“GİZLİ SAKLI İMAR UYGULAMALARI YAPILMAYACAK”
Herkes şuna emin olsun üretime yönelik yatırımlara ağırlık, verilecek gereksiz harcamalar yapılmayacaktır. İlçe halkının yaptığı her türlü ticarete destek olunacak, borçsuz bir belediye, işsizliği çözmüş bir Kangal, tarım ile hayvancılık ile refah içerisinde yaşayan Kangallı göreceksiniz. Belediyeye gelen kişi başı gelirin herkesin hakkı olduğu şuuru ile hareket edilecek ve belediye herkesin kazanç kapısı olacak. Herkesin hakkını gözetmeye çalışacağız, maddi durumu iyi olmayan ailelere gerekli yardım ve destek sağlayacağız. Perşembe günleri maddi durumu iyi olmayan ailelere gerekli yardımlar yapılacak, haftanın her perşembesi gariban ve durumu iyi olmayan ailelerin günü olacak. Pazar yerine gelen esnaflar denetlenecek, ihtiyaçları varsa giderilecek, Perşembe pazarında Belediye hoparlöründen dua edilmeden kimse satış yapamayacak. Kaymakamlık ve bütün STK ile istişare halinde olunacak, gençlere yönelik sportif faaliyetlere geniş yer verilecek güvenli modern bir ilçe olması için bütün imkânlar seferber edilecek. Ayrıca hasat döneminde ilçeye gelen mevsimlik işçilere barınak sağlanacak ve ilçemizdeki buğday, saman vb. üretici ve çiftçilerimizin emeklerini karşılığını alması yönünde çalışmalar yapılacak. Gizli saklı imar uygulamaları yapılmak yerine, gizliden insanların gönüllerini imar etme gayreti içinde olacağız. Belediyenin kapısı her zaman herkese açık olacak ve kim ne zaman isterse anında görüşme yapılacak. Yönetimine talip olduğumuzda verdiğimiz sözler ne ise, yönetim bize nasip olursa aynı düsturla hareket edeceğiz ve asla ayrım yapmayacağız.

“BELEDİYENİN GELİR GİDER TABLOSUNU HERKES GÖREBİLECEK”
Belediye´nin yıllık gelir-gider tablosunu şeffaf ve güvenilir bir ortamda hazırlayarak ilan panolarına astırıp tüm vatandaşlarımızın konu hakkında bilgilendirilmesini sağlayacağız. Kangal´da yaşayan her vatandaş kendi bütçesini bildiği gibi belediyenin ne geliri var nereden ne geldi nereye ne gitti hepsini sorgulayabilecek ve hesabını sorabilecek. Belediyenin araç ve gereçlerini mesai dışında asla kullandırmayacağız. İlçede her kim olursa olsun herhangi bir zarar görmesi halinde yaraları sarılacak ve gereken her imkân seferber edilecek. Yolsuzluk, usulsüzlük, hainlik yapan herkesten hesap sormak da benim boynumun borcu olacak. Bizim yandaşımız da olacak tabi. Bu gariban arsa sahipleri bina yapmak istediklerinde kolaylık göstermeyen, gözenin başına yandaşlarını oturtup su abonesi isteyen, vatandaşa da abone vermeyen, işine gelmediği zaman kanunların arkasına saklanan, işine geldiği zaman kanunları hiçe sayanlardan değil; herkesi gözeten, kollayan olacağız. Amacımız yaptığı hizmetlerde önce Allah´ın rızasını kazanmak sonra insanların memnuniyetini ön planda tutmak olacak. Yani bizim yandaşımız garibanlar olacak. Kangal´ımızda yaşayan halk olacak ve onlar arasında hiçbir ayrım yapmayacağız. Allah´ın izniyle tüm sorunların üstesinden geleceğimizi, sorunları bitmiş bir ilçe yapmaya çalışmak yanında Allah (c.c) rızasını gaye edinerek insanların rızasında hakkın rızası olduğu inancıyla haramı ve helali gözeterek yaptığımız yapacağımız hizmetlerde ilçede yaşayanların desteğiyle yaptığımızı asla unutmayacağız ve bizlerin Kangal halkın teşekkürü yaptığımız hizmet ve yardımlarla olacak.

MEMLEKETE HİZMET EDENE TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİZ

Bizlerden daha başarılı, Kangalımızı modern bir ilçe haline getirecek her kişi için de hangi partiden olursa olsun karınca kararınca elimizden ne gelirse desteğimizi esirgemeyeceğimizi beyan eder, memleketime hizmet edecek her arkadaşımın yanında olduğumuzu da belirtmek isterim. Memleketimize doğal gazın gelmesi, içme suyu problemi çalışmaları, genel altyapı çalışmaları, park bahçe mesire alanları ve bir çok hizmette bulunan mevcut Belediye Başkanı ve geçmişte memleketimize hizmet eden belediye başkanlarına, ilçe başkanlarına, ilçe halkına, STK yöneticilerine ve bu hizmet yarışında olan herkese teşekkür ediyor ve herkesten Allah razı olsun diyorum.
Kaynak: Kangal Gündem

Anahtar Kelimeler: HEDEFİMİZ BORÇSUZ BELEDİYE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Liseli Gençler Siyer-i Nebi Yarışmasında
Liseli Gençler Siyer-i Nebi Yarışmasında
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından, "Efendimizin (S.A.V) izinde Siyer-i Nebi" sloganıyla düzenlenen siyer yarışması kapsamında yurt genelinde yarışma düzenlendi.
 Sivasspor´a Yetenekli Futbolcular Kazandırılacak
Sivasspor´a Yetenekli Futbolcular Kazandırılacak
“2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” kapsamında; ilimizin marka değeri olan Demir Grup Sivasspor ve Türk futboluna yetenekli öğrenci kazandırmak için Sivas Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Demir Grup Sivasspor Kulübü arasında protokol imzalandı.
BU İŞİN VEBALİ VAR
BU İŞİN VEBALİ VAR
Vali Salih Ayhan, il ve ilçe SYDV müdürlerine konuştu; İŞİNİZİ DÜZGÜN YAPIN! BU İŞİN VEBALİ VAR
Kaymakamlardan Ayhan´a Brifing
Kaymakamlardan Ayhan´a Brifing
İlçemiz kaymakamı Cuma Emeç´in de katılmış olduğu Aralık ayı kaymakamlar toplantısı Vali Salih Ayhan´ın başkanlığında, Sivas Valiliği Ahmet Muammer Bey Salonu´nda gerçekleştirildi.
Vali Ayhan´dan insan hakları mesajı
Vali Ayhan´dan insan hakları mesajı
Vali Salih Ayhan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Devletin Kapısı  Millete Açık Olacak
Devletin Kapısı Millete Açık Olacak
"Halkın Dertleri İle Hemhal Olacağız" diyen Vali Salih Ayhan´a ziyaretler devam ediyor
HER ŞEY GELİP GEÇİCİ
HER ŞEY GELİP GEÇİCİ
Önceki gün muhtarlarla bir araya gelen Vali Salih Ayhan; “Her şey gelip geçici, gün gelecek belki birbirimize ihtiyaç duyacağız. Dolayısıyla ortak cümlelerimiz olsun. Hepimiz gardaşız unutmayalım” dedi.
İstihdam Teşvikleri Anlatıldı
İstihdam Teşvikleri Anlatıldı
Kangal Esnaflar ve Sanatkarlar Odası ile Sivas İŞKUR İl Müdürlüğü iş birliğiyle "istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılması" konulu toplantı düzenlendi.
´Gençlik ve Güvenli Gelecek´
´Gençlik ve Güvenli Gelecek´
Sivas İl emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele şube Müdürlüğü ekiplerince ´Gençlik ve Güvenli Gelecek´ projesi kapsamında bir konferans tertip edildi.
"DEMİR ÇELİĞE ÇÖZÜM BULUN"
"DEMİR ÇELİĞE ÇÖZÜM BULUN"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Demir Çelik Fabrikası´nda (SİDEMİR) yaşanan sorunların çözüme kavuşturulmasını istedi.
Cevher İş´in yeni temsilcisi Muhammed Sönmez
Cevher İş´in yeni temsilcisi Muhammed Sönmez
İlçemizde faaliyet gösteren Demir Export ve Bakırtepe altın madeni işletmesinde Sendika seçimi yapıldı
Kangal Müftülüğünden Mevlid-i Nebi Programı
Kangal Müftülüğünden Mevlid-i Nebi Programı
Mevlid-i Nebi haftası kapsamında ilçemizde ‘Peygamberimiz ve gençlik´ temalı bir dizi program tertip edildi.
Çocuk eğitimi geleceğe yatırımdır
Çocuk eğitimi geleceğe yatırımdır
Saadet partisi kadın kolları, Sivas Kent Meydanında “ Dünya çocuk hakları ile kadına şiddeti kınama günü” konulu basın açıklaması düzenlediler.
“Köpek çiftliğine yeni projeler yapacağız”
“Köpek çiftliğine yeni projeler yapacağız”
İlçe Kaymakamı Cuma EMEÇ Kangal Köpek Çiftliğinde İncelemelerde bulundu.
Birlikte çözeceğiz
Birlikte çözeceğiz
Daha önce Sivas´ın değişik ilçelerinde kaymakamlık görevinden sonra uzun yıllar il özel idaresi sekreteri olarak önemli projelere imza atan Salih Ayhan, kısa bir süre önce ilimize vali olarak atanmasıyla ‘nerede kalmıştık´ dercesine yeni hizmetler için yeniden kolları sıvadı. Bu kapsamda devam ettirdiği ilçe ziyaretlerine Kangal ve Divriği ile devam etti.
"Uluslararası Boyuta Taşıyacağız"
"Uluslararası Boyuta Taşıyacağız"
Vali Salih Ayhan, Sivas´ın en önemli markaları ve değerleri arasında yer alan, kendine has özellikleri ile seçkin bir ırk ve gerçek bir çoban köpeği olan, şehrimizin isminin dünya çapında duyulmasına çok önemli bir katkı sağlayan Kangal Köpeklerinin üretildiği Sivas Meraküm Mevkiinde bulunan üretim çiftliğinde incelemelerde bulundu.
Kangal´da yılın ilk karı yağdı
Kangal´da yılın ilk karı yağdı
İlçemize yılın ilk karı yağdı
DİRENMEYE DEVAM EDİYORLAR
DİRENMEYE DEVAM EDİYORLAR
Karayollarında taşeren işçi olarak çalışan 13 kişi taşeron firmanın dayatmalarına karşı başlatmış oldukları eyleme devam ediyorlar.
Vatandaşlar salona sığmadı
Vatandaşlar salona sığmadı
Vahdet ve kardeşlik programında Vatandaşlar salona sığmadı
Kaymakam Emeç´ten gazetemize ziyaret
Kaymakam Emeç´ten gazetemize ziyaret
Kaymakam Cuma Emeç gazetemizin irtibat bürosunu ziyaret ederek bir süre sohbet etti.
Sivas Şaha Kalkacak
Sivas Şaha Kalkacak
Sivas´ın yatırım ve üretim üssü olacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde başlatılan altyapı inşaat şantiyesini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Kurulacak yeni fabrikalar ve üretimlerle Sivas şaha kalkacak.” dedi.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3504
EURO
6.0839
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları