"HEDEFİMİZ BORÇSUZ BELEDİYE"
Yerel seçimler yaklaşırken, gazete olarak başlattığımız ‘Kangal´ın Belediye Başkanı Kim Olmalı?´ anketimiz, Kangallılar tarafından ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. Bu kapsamda ankette öne çıkan isimleri siz değerli okuyucularımızla buluşturmaya başlamıştık. Bu hafta, ankette yer alan muhtemel adaylardan Mehmet Karaca ile bir sohbete gerçekleştirdik. Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü´nün İnsan Kaynakları Şubesinde görevine devam etmekte olan Karaca, Kangalın sosyal ve kültürel özelliklerini, sorunlarını, çözümlerini az çok orada yaşayan biri olarak bildiğini belirterek, “Allah ne nasip ederse üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışacağız. Başta çalışanlarla, yöre halkıyla Belediye Meclisine seçilen her üyeyle, hangi partiden olursa olsun birlik içinde istişare ederek memlekete faydalı kararlarlar almaya yönelik çalışmalar yapılacaktır” dedi.
Tarih: 26.9.2018 14:27:09/ 9785okunma / 0yorum

Muhammed Demir
1977 Kangal doğumlu olan Mehmet Karaca, ilk ve orta öğretimi Kangal´da tamamladı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Sivas´a dönüp üniversite öğrenimine başladı. 2002 yılında Kangal Kadastro Müdürlüğünde göreve başlayan Karaca, lisans eğitimini tamamladı ve çeşitli alanlarda eğitim ve kurslara katıldı. Kangal Kadastro Müdürlüğü´nün kapanması ile birlikte, bölge müdürlüğünün insan kaynakları şubesine ataması yapılan Karaca, buradaki görevine devam ediyor.

Seçildiği takdirde üretime yönelik yatırımlara ağırlık verileceğini, ilçe halkının yaptığı her türlü ticarete destek olunacağını ve borçsuz bir belediye anlayışıyla yola çıkılacağını belirten Mehmet Karaca sözlerine şöyle devam etti:

“28.08.2018 tarihli Kangal Gündem Gazetesinde Muhtemel Adaylar başlıklı yazıda yayımlanan haberde ilçe yönetimine, bu kutsal göreve bizi layık gören başta eş dost arkadaşlarıma, idareci ve STK temsilcilerine ve en önemlisi tüm Kangal halkına teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun der, Kangal Gündem Gazetesi çalışanlarına da ayrıca teşekkür ederim. Kangaldan gittim fakat her hafta sonumu Kangalda geçirmeye gayret gösteriyorum. Kangalın sosyal ve kültürel özelliklerini, sorunlarını, çözümlerini az çok orada yaşayan biri olarak biliyoruz. Bu görev bizlere tevdi edildiği takdirde elimizden ne gelirse, Allah ne nasip ederse üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışacağız. Başta çalışanlarla, yöre halkıyla, Belediye Meclisine seçilen her üyeyle, hangi partiden olursa olsun birlik içinde istişare ederek memlekete faydalı kararlarlar almaya yönelik çalışmalar yapılacaktır.

“GİZLİ SAKLI İMAR UYGULAMALARI YAPILMAYACAK”
Herkes şuna emin olsun üretime yönelik yatırımlara ağırlık, verilecek gereksiz harcamalar yapılmayacaktır. İlçe halkının yaptığı her türlü ticarete destek olunacak, borçsuz bir belediye, işsizliği çözmüş bir Kangal, tarım ile hayvancılık ile refah içerisinde yaşayan Kangallı göreceksiniz. Belediyeye gelen kişi başı gelirin herkesin hakkı olduğu şuuru ile hareket edilecek ve belediye herkesin kazanç kapısı olacak. Herkesin hakkını gözetmeye çalışacağız, maddi durumu iyi olmayan ailelere gerekli yardım ve destek sağlayacağız. Perşembe günleri maddi durumu iyi olmayan ailelere gerekli yardımlar yapılacak, haftanın her perşembesi gariban ve durumu iyi olmayan ailelerin günü olacak. Pazar yerine gelen esnaflar denetlenecek, ihtiyaçları varsa giderilecek, Perşembe pazarında Belediye hoparlöründen dua edilmeden kimse satış yapamayacak. Kaymakamlık ve bütün STK ile istişare halinde olunacak, gençlere yönelik sportif faaliyetlere geniş yer verilecek güvenli modern bir ilçe olması için bütün imkânlar seferber edilecek. Ayrıca hasat döneminde ilçeye gelen mevsimlik işçilere barınak sağlanacak ve ilçemizdeki buğday, saman vb. üretici ve çiftçilerimizin emeklerini karşılığını alması yönünde çalışmalar yapılacak. Gizli saklı imar uygulamaları yapılmak yerine, gizliden insanların gönüllerini imar etme gayreti içinde olacağız. Belediyenin kapısı her zaman herkese açık olacak ve kim ne zaman isterse anında görüşme yapılacak. Yönetimine talip olduğumuzda verdiğimiz sözler ne ise, yönetim bize nasip olursa aynı düsturla hareket edeceğiz ve asla ayrım yapmayacağız.

“BELEDİYENİN GELİR GİDER TABLOSUNU HERKES GÖREBİLECEK”
Belediye´nin yıllık gelir-gider tablosunu şeffaf ve güvenilir bir ortamda hazırlayarak ilan panolarına astırıp tüm vatandaşlarımızın konu hakkında bilgilendirilmesini sağlayacağız. Kangal´da yaşayan her vatandaş kendi bütçesini bildiği gibi belediyenin ne geliri var nereden ne geldi nereye ne gitti hepsini sorgulayabilecek ve hesabını sorabilecek. Belediyenin araç ve gereçlerini mesai dışında asla kullandırmayacağız. İlçede her kim olursa olsun herhangi bir zarar görmesi halinde yaraları sarılacak ve gereken her imkân seferber edilecek. Yolsuzluk, usulsüzlük, hainlik yapan herkesten hesap sormak da benim boynumun borcu olacak. Bizim yandaşımız da olacak tabi. Bu gariban arsa sahipleri bina yapmak istediklerinde kolaylık göstermeyen, gözenin başına yandaşlarını oturtup su abonesi isteyen, vatandaşa da abone vermeyen, işine gelmediği zaman kanunların arkasına saklanan, işine geldiği zaman kanunları hiçe sayanlardan değil; herkesi gözeten, kollayan olacağız. Amacımız yaptığı hizmetlerde önce Allah´ın rızasını kazanmak sonra insanların memnuniyetini ön planda tutmak olacak. Yani bizim yandaşımız garibanlar olacak. Kangal´ımızda yaşayan halk olacak ve onlar arasında hiçbir ayrım yapmayacağız. Allah´ın izniyle tüm sorunların üstesinden geleceğimizi, sorunları bitmiş bir ilçe yapmaya çalışmak yanında Allah (c.c) rızasını gaye edinerek insanların rızasında hakkın rızası olduğu inancıyla haramı ve helali gözeterek yaptığımız yapacağımız hizmetlerde ilçede yaşayanların desteğiyle yaptığımızı asla unutmayacağız ve bizlerin Kangal halkın teşekkürü yaptığımız hizmet ve yardımlarla olacak.

MEMLEKETE HİZMET EDENE TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİZ

Bizlerden daha başarılı, Kangalımızı modern bir ilçe haline getirecek her kişi için de hangi partiden olursa olsun karınca kararınca elimizden ne gelirse desteğimizi esirgemeyeceğimizi beyan eder, memleketime hizmet edecek her arkadaşımın yanında olduğumuzu da belirtmek isterim. Memleketimize doğal gazın gelmesi, içme suyu problemi çalışmaları, genel altyapı çalışmaları, park bahçe mesire alanları ve bir çok hizmette bulunan mevcut Belediye Başkanı ve geçmişte memleketimize hizmet eden belediye başkanlarına, ilçe başkanlarına, ilçe halkına, STK yöneticilerine ve bu hizmet yarışında olan herkese teşekkür ediyor ve herkesten Allah razı olsun diyorum.
Kaynak: Kangal Gündem

Anahtar Kelimeler: HEDEFİMİZ BORÇSUZ BELEDİYE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Umut, Uzlaşma, Kardeşlik”
“Umut, Uzlaşma, Kardeşlik”
MHP Kangal teşkilatı seçim bürosunun açılışını önceki gün yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
100. GÜNDE BASINLA YÜZ YÜZE
100. GÜNDE BASINLA YÜZ YÜZE
Vali Salih Ayhan ilimize atanmasının 100. gününde bir değerlendirme toplantısı yaptı
Esnaf Yönetiminden Ankara Çıkarması
Esnaf Yönetiminden Ankara Çıkarması
Geçen hafta içinde gerçekleştirilen Cumhurhurbaşkanının Türkiye Esnaf Buluşması toplantısına Kangal Esnaf Kefalet ve Esnaf Odası yönetimi de iştirak etti.
“Sükûnetle ve Suhuletle”
“Sükûnetle ve Suhuletle”
Sivas Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğümüzce (Mahalli İdareler Md.) her ay olağan olarak yapılan "Muhtarlar Toplantısı" Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Uluslararası yarışlar hedefliyoruz
Uluslararası yarışlar hedefliyoruz
İlimizde yaklaşık 4 yıl önce hizmete giren ve ‘Türkiye´nin en genç, en ekonomik, en modern kayak tesisi´ sloganı ile hizmetini sürdüren Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde 2. Etap Ulusal Snowboard Yarışları gerçekleştirildi.
NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR
NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR
Sivas Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından gerçekleştirilen konferansta Namazın islam dinindeki önemine değinildi.
"Seçimin galibi biz olacağız"
"Seçimin galibi biz olacağız"
BBP Kangal ilçe teşkilatı seçim bürosunu ve Alperen Ocak´ları teşkilat binasının açılışını yaptı.
ÖNCE YAYA
ÖNCE YAYA
İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincini oluşturmak için ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın´ kampanyası kapsamında 2019 yılını ´Öncelikli Trafik Yılı´ ilan ettğini kamuoyuna duyurdu.
KANGAL ESNAFINA KOSGEP KURSU
KANGAL ESNAFINA KOSGEP KURSU
KANGAL ESNAF VE SANATKARLAR ODASI VE ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ´ NİN ORTAK GİRİŞİMİ İLE 23 -26 ŞUBAT 2019 TARİHLERİ ARASINDA KANGAL´da KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU AÇILACAK
Esnaf yönetiminden kurumlara ziyaret
Esnaf yönetiminden kurumlara ziyaret
Kangal esnaf kefalet kooperatifi ve esnaf odası yönetimi ilçemizdeki bazı kurumları gezerek görüş alış verişinde bulundular.
Gençlik Varsa Gelecek Var
Gençlik Varsa Gelecek Var
Vali Salih Ayhan, ´Gençlik Sohbetleri´ kültür, sanat ve edebiyat sohbetleri kapsamında ilimizde çeşitli liselerde eğitim gören gençlerle Tarihi Ziya Bey Kütüphanesi´nde bir araya geldi. Gençlere deneyimlerinden bahseden Ayhan, gençlerin hayatla, eğitimle ve gündemdeki konularla alakalı hayallerini ve düşüncelerini dinledi.
Hızlı Tren Seneye Başlayacak
Hızlı Tren Seneye Başlayacak
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 31 Mart yerel seçim kampanyası kapsamında düzenlenen ilk mitingde Sivas Cumhuriyet Meydanı´nda vatandaşlara hitap etti. Birçok vaatle birlikte Sivas halkının yıllardır büyük bir hasretle beklediği hızlı tren çalışmalarının yıl sonunda tamamlanıp 2020´de seferlere başlayacağını söyledi.
PANKOBİRLİKTEN TEŞEKKÜR
PANKOBİRLİKTEN TEŞEKKÜR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın duyurduğu, Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ) kotasının yüzde 2,5´e düşürülmesine ilişkin karar, pancar üreticisini sevindirdi.
 SERVİS BAŞLADI
SERVİS BAŞLADI
Uzun süredir eksikliği hissedilen şehir içi toplu taşıma araçları dün itibariyle üç ayrı güzergahta servis hizmeti vermeye başladı.
Tren garında banklar yetersiz; millet perişan
Tren garında banklar yetersiz; millet perişan
Milli Mücadele döneminde de kilit bir noktaya sahip olan Sivas ve o dönemin en iyi ulaşım ve iletişim aracı olarak kullanılan tren garı bir günde yüzlerce misafire ev sahipliği yapıyor. Özellikle kış aylarında tren yolculuğunun daha yoğun tercih edilmesiyle birlikte tren garlarının yetersiz kaldığı görülüyor.
 GÖKMEDRESE AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
GÖKMEDRESE AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
İsmini üzerinde bulunan mavi çinilerden alan, 748 yıllık Gök Medrese´de süren restorasyon çalışmalarında sona gelindi.
TGK Yönetimi Bakan Çavuşoğlunu ziyaret etti
TGK Yönetimi Bakan Çavuşoğlunu ziyaret etti
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yönetim kurulu üyeleri, ve Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahibi Temsilcileri Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu´nu Ankara´daki makamında ziyaret ettiler.
KANGAL ZİRAAT ODASI SEÇİM(!) YAPTI
KANGAL ZİRAAT ODASI SEÇİM(!) YAPTI
Kangal da ziraat odası genel kurul seçimi önceki gün öğretmenevinde yapıldı. Başka adayın çıkmadığı seçimde mevcut oda başkanı Basri Çoban yeniden başkan seçilmiş oldu.
KAR BORA FIRTINA
KAR BORA FIRTINA
Geçen hafta sonu yoğun kar yağışından sebep olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde 106 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.
Vali Ayhan karne heyecanına köy okulunda katıldı
Vali Ayhan karne heyecanına köy okulunda katıldı
Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Sivas´ın merkez köylerinden Olukman ve Yakupoğlan köylerini ziyaret ederek yarıyıl tatilini giren öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.
LÜZUMSUZ YERE MEŞGUL ETMEYİN
LÜZUMSUZ YERE MEŞGUL ETMEYİN
Meteorolojik veriler doğrultusunda il genelinde beklenen yoğun kar yağışı ve fırtına ile ilgili alınması gereken önlemler Vali Salih Ayhan´ın başkanlığında düzenlenen toplantıyla karara bağlandı.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları