GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR

Partilerinin lideri Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının 11´inci şahadet yıl dönümü nedeni ile açıklama yapan Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, 11 yıldır adalet için mücadele verdiklerini söyledi.

Partilerinin lideri Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının 11´inci şahadet yıl dönümü nedeni ile açıklama yapan Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, 11 yıldır adalet için mücadele verdiklerini söyledi.

?11 YILDIR MÜCADELE DİYORUZ?
?25 Mart 2009 tarihinde hain bir suikast sonucu kaybettiğimiz Genel Başkanımız ve yol arkadaşlarını rahmetle, şükranla ve minnetle yad ediyoruz? diyen İl Başkanı Bulut, ?11 yıldır biz Büyük Birlik Partililer, Alperenler hukukun içerisinde suikastın aydınlatılması için bir mücadele veriyoruz. Bu süreç içerisinde teknolojinin, devletimizi yönetenler tarafında son derece methedilmesine rağmen, teknolojinin cevap veremediğini, hukukun adaletin sonuna kadar tesis edildiğine dair hamasi söylemlerin olduğu bir süreçte, hukukun ve adaletin yerine getirilemediğini gördük. Dolayısıyla biz Büyük Birlik Partililer Türkiye´de Muhsin Yazıcıoğlu suikastından girerek, suikaste müsebbip insanları kanun önüne çıkarmakla, Türkiye´de adaleti, demokrasiyi, hukuku sonuna kadar tesis edileceğine inanıyoruz? dedi.

?GEÇ GELEN ADALET ADALET DEĞİLDİR?
15 Temmuz´da yaşanan darbe kalkışmasını anımsatan Başkan Bulut, ?Neticede bu ülke bir 15 Temmuz yaşadı. 15 Temmuz´da da gördük ki Muhsin Yazıcıoğlu´nun suikastından müsebbip olanlar 15 Temmuz´da da müsebbiptir. Dolayısıyla biz bunların bir an evvel kanun önünde hesap vermelerini istiyoruz. Türkiye´de Türk devletine sadece nüfus cüzdanı ile bağlı, başka istihbarat birimlerine hizmet eden kişiler tarafından Muhsin Yazıcıoğlu şehit edilmiştir. Dolayısıyla bu manada hem Türkiye´deki iş birlikçileri ayıklamak hem de milyonlarca iyi insanın beklentisi olan, 7´den 70´e Türk toplumunun Muhsin Yazıcıoğlu´nun öldürüldüğü algısının da yerine gelmesi için suikastı çözmek Türk devleti açısından bir fırsattır aslında. Düşünün zamanın teknolojisi telefonlar var koordinat tespit edemiyorsunuz. Düşünün o kadar bilgi kirliliği yapan insanlar var ki, bu bilgi kirliliği yapan insanlar maalesef hukuk önüne çıkmamıştır. Arama kurtarma çalışmalarını akamete uğratan, dönemin İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Dursun Özmen´in mahkemesi ve Muhsin başkanın helikopterinden parçaları söken kişilerin ve bazı üst derece askeri ve sivil memurların yargılandığı dosya. Aslında her şey hazır. Avukatlarımız hazırladıkları dosyayı Adalet Bakanlığına ve ilgili birimlere vermelerine rağmen geldiğimiz noktada Muhsin Yazıcıoğlu suikastine müsebbip hiç bir kişinin ceza almadığını görmekteyiz. İnanıyor ve biliyoruz ki Hz. Ömer´in adaletine sonuna kadar inanmış, bir Hamza yürekli hakim çıkarak bu suikastı sonuna kadar çözecektir. Dolayısıyla hukuk herkese lazımdır, adalet herkese lazımdır. Geç gelen adalet, adalet değildir? açıklamasında bulundu.
HAZIRLANAN TÜM PROGRAMLAR ERTELENDİ
Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarını anma programlarının koronavirüs nedeniyle ertelendiğini kaydeden Başkan Bulut, ?Biz her yıl olduğu gibi Büyük Birlik Partisi Sivas İl Başkanlığı olarak gerek il merkezinde, gerek ilçe merkezlerinde ve bazı belde ve köy teşkilatlarımız tarafından düzenlenen bütün faaliyetleri koronavirüsünden dolayı ertelemiş bulunuyoruz. Devletimizin aldığı kararlar bizim başımızın üstünedir. Türk milletinin sağlığı, birliği, beraberliği, huzuru bizim hepimizin başı üzerinedir. Sivas il merkezinde fotoğraf sergisi, lokma dağıtımı, mevlit programları, panellerden oluşan bir dizi faaliyetlerimizi Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığımızın aldığı kararlar doğrultusunda başka tarihe ertelemiş durumdayız. Bunun yerine şehrimizin çeşitli yerlerinde asılan billboardlar ile şehitlerimizi yad ediyoruz? dedi.

NE ZAMAN OLMUŞTU?
Muhsin Yazıcıoğlu, yerel seçimler öncesi partisinin Çağlayancerit mitinginin ardından Yozgat´a gitmek üzere bindiği helikopterin 25 Mart 2009´da Kahramanmaraş´taki Keş Dağı´na düşmesi sonucu BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Sivas Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Çetinkaya, pilot Kaya İstektepe ve gazeteci İsmail Güneş ile beraber hayatını kaybetmişti.