Filtre için ek süre verilmeli

Kangal Belediye Başkanı Kürşad Apaydın, santrallerin filtre takması için ek süre verilmesi gerektiğini söyledi

Kangal Belediye başkanı Ahmet Kürşad Apaydın, termik santarallerinin aralık ayı sonuna kadar filtre takma zorululuğu konusunda kısa bir açıklama yaparak   verilen sürenin uzatılması gerektiğini söyledi.
      
Ek süre verilmemesi halinde başta Kangal olmak üzere bir çok santralin kapısına kilt vuracağını söyleyen Apaydın, bundan dolayı işçi ve ilçe esnafının mağduriyet yaşayacağını belirterek şunları ifade etti.
      
?15 termik santralin toplam filtre maliyeti ortalama 2 milyon dolar gibi uçurum bir rakam. Eğer sayın cumhurbaşkanı ek süre vermez ise yılbaşından sonra bir çok santral kapıya kilit vuracaktır. Çünkü zaman kısa ve bu sürede yetişmeyeceğinden acil ek süreye ihtiyaç vardır. 500/600 kişi istihdam eden Kangal termik santralinin geçicide olsa kapanması demek 1500 ailenin ekmeksiz kalması demektir.  Ayrıca ilçemiz esnafı bakımından mali ekonomik kriz demektir. Bu sebeplerle başta Recep Konuk bey ve ekibine Kangal işletme sorumlusu Tunay bey ve ekip arkadaşlarına sabır diliyor, her zaman yanlarında olduğumuzu açık bir dille bildirir kolaylıklar dilerim.?        

                                              
                                                  
    
                                      
                                                  Ahmer Can
2.01.2020 20:56:54
Ülkemiz enteresan bir ülke, sorgusuz sualsiz oluyor her şey. Mesela bu santrallerin çevre kirliliği oluşturduğunu savunuyor bir sürü insan, yahu kardeşim mesela Kangal en yakın yerleşim yerine 25 km uzaklıkta, dağın başında bir yer, sen Kangal Termik Santralinin nerede olduğunu biliyor musun da böyle açıklama yapıyorsun? Nasıl oluyor da yerleşim yerlerini kirletebiliyor. Binlerce insan çalışıyor bu kurumda ve ülkemizin milli enerji üretim merkezi buralar ve kapatıldı. Olacak iş mi? Kabul edilebilir mi? Bu ülkede bu ülkenin gerçeklerini savunan kimse kalmadı mı? Soma ise açılıyor, niye şehir ısınması gerekiyormuş? E Soma şehrin ortasında değil mi? Soma şehrin ortasında şehri kirletmiyor, Kangal kırın bayırında şehir kirletiyor. Yazık ülkenin enerjisine oluyor olan.