Eski Kangal Kaymakamı görevden alındı!

Eski Kangal Kaymakamı Sinan Aşçı FETÖ operasyonu kapsamında görevden alındı.

Türkiye Genelinde kaymakamlara yönelik FETÖ operasyonu başlatıldı. Bu kapsamda 2018-2017 yılları arasında  Kangal'da görev yapmış olan Sinan Aşçı'da var.

Ulusal basında da yer alan haberlere göre;

İçişleri Bakanlığı tarafından 35 civarında kaymakamla ilgili FETÖ soruşturması yaptığı belirtildi. Bu kapsamda Batman’ın Sason ve Beşiri kaymakamları terör örgütü FETÖ soruşturması nedeniyle görevden alınırken Şanlıurfa’nın Akçakale ile merkez Karaköprü ilçe kaymakamlarının da açığa alındığı öğrenildi. Öte yandan Erzurum’da da 3 ilçe kaymakamının açığa alındığı bildirildi.

Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı ile Beşeri Kaymakamı Sinan Aşçı, haklarında başlatılan terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında görevden alındı. Özadalı’nın Sason Kaymakamlığı’na 10 Eylül 2018’de, Aşçı’nın ise Beşiri Kaymakamlığı’na 7 Ağustos 2019’da göreve başladıkları bildirildi.

Öte yandan görevden alınan Beşeri Kaymakamı Sinan Aşçı daha önce (2015-2017)  iki yıl boyunca Kangal kaymakamlığı yapmıştı. Köpeklere olan ilgisiyle tanınan Aşçı, ilçemizde görev yaptığı süre zarfında vaktinin büyük bölümünü Kangal köpek çiftliğinde geçirmesiyle ön plana çıkmıştı.