Demir Çelik Girişimi

MHP Milletvekili Kangallı hemşehrimiz Ahmet Özyürek, hafta sonu Behrampaşa Otel’de düzenlediği medya buluşmasında ilimize dair birçok konuya değindi.

Sivas’ın sorunlarına ve çözüm yollarına yönelik 3 yıllık süreçte sıkı bir çalışma yürüttüğünü vurgulayan MHP’li Özyürek, ilimizin 6’ncı bölgeden yararlanması, tam teşvikin alınması, TÜDEMAŞ, kenevir ekimi çalışmalarının bir ürünü olduğunu söyledi.

DEMİR-ÇELİK GİRİŞİMİ
Özyürek, yıllardır Sivas’ın kanayan yarası haline gelen Demir Çelik Fabrikası’nı işletenlerin Hatay’da bir yer alması üzerine Hatay milletvekilleri ile görüşme yaptığını belirterek, 
“Milletvekillerine Sivas’ta maaşları ödenmeyen, hakkı yenen, SGK primleri yatırılmayan ve tazminatlarını dahi alamayan işçilerin olduğunu söyledim. Bunu biz her zaman dile getirdik” dedi. 

SAMİMİ KONUŞAN 1 VEKİL DAHA VAR
Şehrin yaşadığı sıkıntıların çözümü noktasında samimi ve yürekten konuşan bir Sivaslı vekil daha olduğunu ancak adını vermeyeceğini de sözlerine ekleyen Özyürek, düzenlediği basın toplantısında şu ifadelere yer verdi;
“3 yıldır mücadelemizde öncelikle milli değerlere önem vererek Sivas’ın yiğit insanlarına vermiş olduğumuz sözleri tek tek TBMM’de gündeme getirdik. Biz işin mutfağındayız ve Sivas için mücadele ederiz.  Şehrimizin kalkınması, büyümesi ve istihdamının önünün açılması için bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz yok. Cumhur İttifakının ruhuyla hareket ederiz. Ama Sivas’ın talep, istek ve ihtiyaç duyduğu projeleri de hayata geçirmek için asla kimseye müsaade etmeyiz ve kendimiz mücadelemizi sonuna kadar götürürüz. Sivas’ın 6’ncı Bölgede olmasını, tam teşvik konusunu ve kenevir ekimini Cumhurbaşkanımızdan talep ettik ardından aldık. Biz bunları yapalım biri gitsin tohum eksin biride kurdeleyi kessin. Biz orada olmak istemeyiz önemli olan mücadeleyi yaparken o ruh ve samimiyetle Sivas’ın haklarını savunabilmektir. Ne kendimi, ne partimi ne de hemşerilerimi kimseye mahcup etmem. Yine aynı zamanda Demir-Çelik Fabrikasında hakkını alamayan işçilerin de haklarını aradık. TÜDEMSAŞ’ın buradan tamamen kaldırılmaması için de mücadelemizi verdik. 

SİVAS BÜYÜTÜLEMEMİŞ
Hepimizin amacı Sivas’ı yeniden şahlandırmaktır. Sivas Türkiye’de ilk 5 ilin içerisinde olması gereken bir şehrimiz. Selçukludan Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar Sivas’ın ne kadar önemli ve güvenilir olduğu ortada. Maalesef Sivas’ımız büyütülememiş, kalkınamamış hep geride kalmış. Değerleri geçmiş yıllarda eritilerek bu noktaya getirilmiştir. Bize düşen görev, herkesin destek olarak Sivas’ın büyümesi ve kalkınması için elimizden gelen her şeyi yapmak. Demir-Çelikle ilgili çok mücadele ettim. Fabrikayı işletenler Hatay’da bir yer aldılar. Bununla ilgili Hatay Milletvekiliyle de istişare ettim. Öncelikle Sivas’ta maaşları ödenmeyen hakkı yenen, SSK primleri yatırılmayan ve tazminatlarını alamayan birçok hemşerimizin olduğunu söyledim kendilerine. Bununla ilgili biz her zaman dile getirdik. En samimi ve yürekten konuşan bir vekilimiz daha var adını vermeyeceğim. Ama diğeri de biz olduk.

İŞ OLSUN DİYE YATIRIM YAPILMAZ
Ben inşaat sektöründeyim. Yurtdışında ve yurtiçinde projelerim var ve bazıları hala devam ediyor. Milletvekili olduktan sonra çok fazla yerine getiremiyorum mesleğimi meclise ve hemşerilerime mesaimi ayırıyorum. İş olsun diye bir yatırım yapılmaz. Göz boyamak için iş yapmam. Yoksa sanayiye getirir 20 tane makinayı koyar basını da çağırır, Ahmet Özyürek yatırım yaptı diye haberde yaptırırız. Ama ticaret bu değildir. Ben inşaat sektöründeyim. İnşallah iyi şeylerde olursa kendi sektörüm ve alanımla her zaman burada müsaidiz. Herkesin bir sanatı bir mesleği vardır. Burada da insanlara istihdam yolu açmak için gerekenleri yapacağım inşallah.”