“Değişim ve dönüşüm için yola çıktık”

Yaklaşan sendika seçimleri ile birlikte Kangal Termik santralinde çalışan işçileri temsil edecek olan adaylar seçim çalışmalarına hız verdi.

Bu kapsamda TESİŞ Kangal Termik Santrali sendika temsilciliğine adayı olan Harun Çelik, sendika çalışmaları için Kangal çarşı merkezinde çalışma  ofisi açtı. 

Seçimlere “Değişim, Dönüşüm, Duruş’ sloganıyla hazırlık yaptıklarını belirten Harun Çelik, “Kangal ilçe merkezimizde açmış olduğumuz bu ofiste sendika üyelerinin sorunlarını daha sağlıklı dinleme ve çözüme kavuşturma imkanı bulacağız.  İşçi garip, işçi sahipsiz, işçi yetim... İnşallah biz geldiğimizde Kangal esnafımızla birlikte organize olarak dernek çalışması ve işçilerimizin her türlü haklarını korumak için işleri ortak akılla yürüteceğiz. Emeğin kutsallığına inanan arkadaşlarla beraber çıktığımız bu yolda duruşumuzu bozmadan  çalışan ve üreten arkadaşlarmızın lehine değişim ve dönüşümün gerçekleşmesi gayret sarfedeceğiz. Katılmınızdan dolayı teşekkür eder çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışa işyeri çalışanlarının yanı sıra  MHP Sivas milletvekili  Ahmet Özyürek,  Ak Parti ilçe  başkanı Musa Gazi, CHP ilçe başkanı Efgan Erdoğan, Saadet Partisi ilçe başkanı Hamit Gölbaşı ve Sivas’da bulunan sendika üyeleri katıldı.