ÇARŞI ESNAFI SIKINTILI!
Kangal çarşı merkezinde bulunan esnaflar şu sıralar oldukça sıkıntılı. Ramazan bayramından önce trafik komisyonu kararı ile Kangal/ Malatya caddesinde ki yol güzergahında park yasağı kararı alınmıştı.
Tarih: 7.8.2019 13:05:34/ 2452okunma / 1yorum

Uygulamadan duymuş oldukları rahatsılığı ifade eden esnaflar “Zaten şunun şurasında sılayı rahim için memleketlerine gelen gurbetcilerimiz sebebiyle bir-iki aylık hareketlilik oluyor ve biraz işler kıpırdıyordu. En azımdan gurbetçi yoğunluğunun olduğu bu dönemde 10 dakika müsade edilse yeterli olacak. Kaldıki  polis memuru arkadaşlar zaten 10 dakikada bir devriye atıyorlar bu süreyi aşanlara ceza yazsınlar. Toptancımız geliyor mal indiremiyoruz ve oldukça perişanlık çekiyoruz.” diyerek mağduriyetlerini dile getirdiler.

ESNAF ODASI: ESNAFIMIZ MAĞDUR OLUYOR
Bu kapsamda gazetemize konuşan esnaf odası başkanı  Oğuz Erdoğan cadde esnafıyla birlikte kaymakam Cuma emeç ‘e sorunlarını anlatmak için ziyarette bulunduklarını ifade etti.
Oda başkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet “Zaten sezonluk işiniz oluyor gurbetçilerin yoğun olduğu şu dönemde  bir miktar müsamaha istiyoruz. Bu baskıdan dolayı toptancı esnafı ve vatandaşlar çarşıya giremez oldu”  diyerek kaymakam beye sıkıntılarını anlattıklarını ancak ‘alınmış komisyon kararı var. İki taraflı düzensiz parklar ilçenin trafik akışını engelliyor. Bu işe bir düzen getirmemiz lazım.Herkes kurallara uymayı öğrenecek´ şeklinde cevap aldıkları söylediler.

Oda başkanı Oğuz Erdoğan ise ilçede bulunan kurumsal marketlerin önünde hiç bir yaptırım olmazken yerel esnaflarımızın müşterilerine 10 dakikalık park yasaklanıyor. Kaldıki buralara konulan dubaların zaten araç parkının yapılmasından farkı kalmıyor.” diyerek bölge esnafının mağduriyetini  dile getirdi.  

“KARAR DOĞRU UYGULAMA DEVAM ETMELİ”
Trafik Komisyonunun karar ve uygulamasını daha soğukkanlı değerlendiren kimi esnaf ve vadandaşlar ise düşüncelerini  şu şekilde özetlediler. “ Kaymakamlık ve emniyetin uygulaması  gayet yerinde hatta geç kalmış bir uygulama. İlgili caddenin her iki tarafına yapılan araç parkları çarşıyı adeta kilitliyordu. Özellikle pazartesi ve perşembe günleri tam bir keşmekeşlik yaşanıyordu. Bu bakımdan kaymakamlığa teşekkür eidyoruz. Ancak ufak tefek yöntemlerle esnaflarımızın mağduriyetide giderilebilir. Zaten asıl yoğunluk sabah 9:00 ile akşam 17:00 arasında yaşanıyor. Toptancı araçlarına akşam saatlerinde serbest yapılır. Lokantacı esnafımız yemek yemeye gelen müşterilerine vale hizmeti sunarak araçlarını uygun yerlere çekebilirler.. Ama asıl kalıcı çözüm ise belediyemizin güzel bir planlama yaparak ilçeye alternatif caddeler kazandırması olacaktır. Mesela önüne dubaların konduğu dükkanların arka tarafındaki yol atıl halden kurtarılarak hale yola konulabilir. Çarşının merkezi olmasına rağmen tam bir mezbele ve virane görüntüye sahip. Benzer durum karşı dükkanların arkası için de geçerli. Çarşı dediğin yer eni konu bir caddeye sıkışmış durumda... Yani dememiz o ki ilçeye yeni caddeler kazandırmalı. Cadde ve yol olmadan  ne ticaret olur ne gelişme olur....”  

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇARŞI ESNAFI SIKINTILI
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İlyas Yılmaz
13.8.2019 23:30:49
Çift taraflı park gerçekten büyük sıkıntı trafik açısından. Belirtildiği üzere caddenin arkasinda bulunan sokak tek yön olarak kullanılsa daha iyi olur.
KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
Başta vali Salih Ayhan olmak üzere tüm ilçe kaymakamlıkları ağaçlandırma kampanyasına destek olarak binlerce fidanı toprakla buluşturdular.
YURT GENELİNDE 11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
YURT GENELİNDE 11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Türkiye, 11 milyon fidan dikme organizasyonuyla yeşili doğaya kazandırıyor.
Kaymakam Demir´e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor
Kaymakam Demir´e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor
İlçemize bir süre önce atanan ve görevine geçen hafta başlayan Kaymakam Erinç Demir´e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.
MARKA İLÇE KANGAL!
MARKA İLÇE KANGAL!
Esnaf köşesinin bu haftaki konuğu ilçemizde yıllardır küçük ev aletleri alanında hizmet veren Murat Durmaz oldu. Başta siyasiler olmak üzere STK temsilcilerine yönelik eleştiri ve sitemlerini dile getiren Durmaz, ilçenin sahipsiz olduğunu belirterek şunları söyledi.
  BELEDİYE KASIM AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
BELEDİYE KASIM AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
Kangal Belediye Meclisi 11. oturum olarak Kasım ayı meclis toplantısı gerçekleştirdi.
"HAKKIMIZI ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
"HAKKIMIZI ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
İlçemizde bir süredir gündemde olan işçi çıkartılma konusu bu haftada Kangal kamuoyunda knuşulmaya devam ediyor.
İŞÇİLERİMİZİN HAKKINI FAZLASIYLA VERİYORUZ
İŞÇİLERİMİZİN HAKKINI FAZLASIYLA VERİYORUZ
Haftalardır devam eden işçi çıkartılma konusundaki gelişmeleri yıllardır Kangal termik santralinde üstlenici firma olarak iş yapan Kurugöllü limited şirketin sahibi Mehmet Kurugöllü ile konuştuk.
"GELECEĞE NEFES OL"
"GELECEĞE NEFES OL"
Sivas´ın orman varlığını artırmak ve erozyonu önlemek için sürdürülen ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda vatandaşların çevreye olan duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla başlatılan fidan dikim kampanyası kapsamında il genelinde çok sayıda fidan toprakla buluşturuluyor.
KAYMAKAM ERİNÇ DEMİR GÖREVİNE BAŞLADI
KAYMAKAM ERİNÇ DEMİR GÖREVİNE BAŞLADI
İçişleri bakanlığının bir süre önce yayımlamış olduğu kararname ile Kangal Kaymakamlığına atanan Erinç Demir, geçen hafta başında görevine başladı. Ayağının tozuyla 29 Ekim programına katılan kaymakam Demir, önceki günden itibaren hayırlı olsun ziyaretlerini de kabul etmeye başladı.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´DAN 29 EKİM MESAJI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´DAN 29 EKİM MESAJI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet´in ilanın 96. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında "Millet ve devlet olarak, varlığımızı ve geleceğimizi korumak amacıyla son yıllarda yine tarihi bir mücadelenin içindeyiz." ifadesini kullandı.
VALİ AYHAN´DAN 29 EKİM MESAJI
VALİ AYHAN´DAN 29 EKİM MESAJI
2023 HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ
KANGAL´DA KUTLAMA HAZIRLIKLARI TAMAM
KANGAL´DA KUTLAMA HAZIRLIKLARI TAMAM
Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yönelik hazırlıklar tamamlandı.
ODALAR AİDAT TOPLAMAKTAN BAŞKA İŞLER DE YAPMALI
ODALAR AİDAT TOPLAMAKTAN BAŞKA İŞLER DE YAPMALI
Önceki hafta başlattığımız esnaf köşesinin bu haftaki konuğu meydan durağı taksici esnaflarından Mehmet Özdemir oldu.
2019 TARIM DESTEKLERİ AÇIKLANDI
2019 TARIM DESTEKLERİ AÇIKLANDI
Çiftçilerin aylardır beklediği 2019 tarım destekleri nihayet açıklandı. Resmi Gazete´de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile belirlenen 2019 tarım desteklerinde mazot desteği dışında bir çok kalemde geçen yıla göre artış yapılmadı.
KANGAL´IN YENİ KAYMAKAMI ERİNÇ DEMİR
KANGAL´IN YENİ KAYMAKAMI ERİNÇ DEMİR
İlçemize yeni kaymakam atandı
Kangal Tren Garı ilgi bekliyor
Kangal Tren Garı ilgi bekliyor
TREN İSTASYONU SAHİPSİZ Mİ?... Önceki yıl faaliyete geçtiğinden beri bir türlü eksikleri tamamlanamayan Yeni Kangal tren istasyonu bölge müdürlüğünün ilgisini bekliyor.
ENDİŞEYE MAHAL YOK
ENDİŞEYE MAHAL YOK
İlçemizin önde gelen iş adamlarından Kurugöllü Ticaret LTD. ŞTİ.´nin sahibi Mehmet Kurugöllü, işçi çıkartma söylentilerinin asılsız olduğunu, aksine mevcut işçi sayısının üzerine 50-60 kişi daha almayı planladıklarını belirterek endişeye mahal olmadığını ifade etti.
Sivas Tarih ve Kültür Şehri
Sivas Tarih ve Kültür Şehri
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, 1. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “Sivas ve Üniversite Tanıtım Günleri” ne katıldı.
“Kangal´ı en güzel şekilde temsil ettik”
“Kangal´ı en güzel şekilde temsil ettik”
Her yıl İstanbul´da Sivas Konfederasyonu öncülüğünde düzenlenen 10. Geleneksel Sivas Tanıtım Günleri´ne katılan Kangal en iyi şekilde temsil edilmeye çalışıldı. Önceki yıllarda olduğu gibi en çok ilgi gören stantların başında yine Kangal geldi.
Apaydın´dan Muhtarlar günü mesajı
Apaydın´dan Muhtarlar günü mesajı
19 Ekim Muhtarlar gününde KANGAL BELEDİYE BAŞKANI KÜRŞAT APAYDIN mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.
MEHMETÇİK TARİH YAZIYOR
MEHMETÇİK TARİH YAZIYOR
Geçen hafta bugün başlayan ‘Barış Pınarı Harekatı´tüm hızıyla devam ediyor
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Affetmek, zaferin zekâtıdır.

Hz. Muhammed
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları