Burası alelade bir şehir değil
31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kalırken, ilimiz bakanların uğrak yeri olmaya devam ediyor
Tarih: 12.3.2019 09:10:48/ 468okunma / 0yorum

31 Mart seçimlerine kısa bir süre kala ilimiz bakanların uğrak yeri olmaya devam ediyor. Önceki hafta Çevre bakanı Murat Kurum, geçen hafta adalet bakanı Abdülhamit Gül´ün ardından bu hafta ise içişleri bakanı Süleyman Soylu ilimizi ziyaret etti.

Çeşitli programlara katılmak üzere hava yolu ile Sivas´a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilk olarak Sivas´ta STK temsilcileri, muhtarlar ve AK Parti teşkilatlarına mensup yöneticiler ile bir araya geldi.

Ardından Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen mitinge katılan Soylu Sivaslılarla bir araya geldi. Bakan Soylu ile birlikte, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ve Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Sami Aydın, Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, teşkilat mensupları ve çok sayıda partili katıldı.

Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada; “Dün İstanbul´daydım. Kıymetli Cumhurbaşkanımız bir vesile ile arayınca bugün Sivas´a geleceğimi söyledim. Biliyorsunuz Sivas ismini duyunca sayın Cumhurbaşkanımız kalbi kıpır kıpır atmaya başlar. Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ Sivas´a geleceğimi duyunca çok mutlu oldu ve siz değerli Sivas´lılara çok selam söylememi istedi. Size Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Aşık Veysel demiş ki, “Dökek derdimizi ölçek bölüşek, ne el bize ne biz ele karışırız” Esasen bizde buraya bunun için geldik. Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik, içimizi dökmeye geldik. Aslında nelerle karşılaştığımızı, birde gelecekte nasıl umutlar barındırdığımızı, ne arzuladığımızı, gelecek nesillerimize nasıl pürüzsüz bir Türkiye bırakmak için canla başla nasıl çalıştığımızı, sizlere içimizi dökmeye, sizlerden güç kuvvet almaya geldik. Bu güzel şehir sıradan alelade bir şehir değildir. Şifaiye Medresesinden Gök Medresesine kadar, Çifte Minaresi Medresesinde Buruciye Medresesine kadar bunların hepsi birer medeniyet timsalidir. Bize büyük bir mirastır. İşte onun için Veysel buradadır.” dedi.

Bu ülke üzerinde büyük oyunlar oynanmak istendiğini belirten Soylu konuşmasına şöyle devam etti; "Biliyorlar ki bu millet birlik ve beraberliğini muhafaza ettiği sürece, şu Anadolu medeniyetinin dirliğini, inancını muhafaza ettikleri sürece biz bunlara bir şey yapamayız diyorlar. Hep bizi parçalara ayırmak istediler. Pek çok defa darbe yaşadık. Bizi birbirimizden ayrıştırmak istediler. Bizi köklerimizden kopartmak istediler. Laik-dindar, Alevi-Sünni, sağcı-solcu, başı açık-başı örtülü diye ayırmak istediler. Sonra bunu bahane edip darbelerle hem devletimizi zayıflatmaya çalıştılar hem de milletimizin üzerinde büyük oyunlar onamak istediler" dedi.
"Bu toprakların şifresi tevhittir"
Bu toprakların en büyük şifresinin birlik ve beraberlik olduğunun altını çizen Soylu, "1980 darbecileri neden ´hem sağdan astık hem soldan astık´ dediler biliyor musunuz? Güya adaletli olduklarını anlatıyorlardı da ama büyük pot kırmışlardı. Bize aslında dediler ki ´siz bir değilsiniz.´ Siz farkı düşündüğünüzden itibaren, düşüncelerinizi farklı bir şekilde ortaya koyduğunuzdan itibaren sizi parçalara ayırmak için elimizden gelen her şeyi yaparız. ´Biz sizin toptan medeniyetinizi yok etmek istiyoruz.´ Bu toprakların en büyük şifresi tevhittir. Bu toprakların en büyük şifresi birliktir, inançtır. Dinimizin, geleneğimizin, göreneğimizin, adetlerimizin en büyük şifresi tevhittir" diye konuştu.
"Teröristler başını kaldıramayacak"
Soylu, Mayıs ayında insansız hava araçlarına takılacak yeni aparatlar ile teröristlerin dağlarda başlarını kaldıramayacaklarını ifade ederek, "Türkiye bir taraftan terörle, bir taraftan anarşi ile, bir taraftan ekonomik saldırılar ile, bir taraftan kutsallarımız ve değerlerimize saldırılar ile çok büyük bir baskı altına alınmaya çalışıldık. Bunlardan hep demokrasi ile kurtulduk. Dağlarda 15 bin terör örgütü mensubu vardı. Bunlardan kala kala 700 kaldı, 700. Kimseye söylemezseniz bir şey söyleyeceğim size. Biz böyle söyleyince acaba ne oldu diye çıldırıyorlar. İnsansız hava araçlarına Mayıs ayında bir aparat takıyoruz. Artık teröristler dağlarda bırakın yürümeyi kafalarını bile çıkartamayacaklar. Teknolojinin en uç noktasında olduğumuzu söyleyebilirim. Çok şükürler olsun. Teknolojisi ile donanımı ile iradesi ile en önemlisi şehit cenazelerine gidip sesini çıkartmayan, o asil milletin adabı ile o şehit ailelerinin ´bir oğlum daha var, onu da bu ülkeye feda ederim, beni isterseniz ben de gelirim´ diyen o babaların, 6 aylık kundaktaki çocuğuna bakarak gözündeki yaşını silen annelerin, en büyük onların payı var" dedi.
"Ya tutuklular ya da ölü"
Türkiye´de bulunan DHKP-C liderlerinin ya tutuklu ya da ölü olduğunu söyleyen Soylu, "DHKP-C denen bir terör örgütü vardı. Bunun yurt içerisindeki yöneticileri eğer ülkemizdeseler ya ölüdürler ya da tutuklu. DHKP-C, MHKP-C kalmadı. MKP- MLKP bunların hiçbiri kalmadı. Bunlara tarihin en büyük darbeleri vuruldu. FETÖ, canla başla mücadele ediyoruz. Ülkemizin içinde önemli bir seviyeye getirdik. Sadece ülkemizin içi yetmiyor. Dışarıda da aynı mücadeleyi veriyoruz. Annelerin babaların 12, 13, 14 yaşlarındaki kızlarını evlerinden alıyorlar, dağa götürüyorlar, tecavüz ediyorlar, taciz ediyorlar. Anneler babalar sabahlara kadar ağlıyor. Neye yarar bizim İçişleri Bakanlığımız. Son 30 yılın teröre katılımda en düşük rakamlarındayız, şükürler olsun. Hiç endişe etmeyin. Kuş uçurtmayız oralarda, kuş uçurtmayız. Biz orada kuş uçurtmazken, oradaki fitne tohumlarını teker teker sökerken Türkiye´nin başka yerlerine ekmelerine sizin müsaade etmemenizi burada size söylemek zorundayım. 31 Mart akşamı en ufak bir zafiyete girersek, benden bu ülkede çok var ama bu vatandan bir tane var. 1 Nisan´dan sonra eğer bu zafiyeti yaşarsak 6 yaşındaki çocuklara oralarda valinin, kaymakamın itibarını beş paralık ederler." şeklinde konuştu
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Burası alelade şehir değil
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
Sivas milletvekili Mehmet Habib Soluk Kangal Ak parti nin seçim bürosunun açılışına katıldı. Soluk, İlçede yarım kalan hizmetlerin tamamlanması için bir dönem daha Mehmet Öztürk´e fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
Saadet Partisi Sivas İl Teşkilatı Atatürk Caddesi Kepçeli mevkiinde seçim irtibat bürosu açılışı yaptı.
Başkan Adayları  Tamgaz Sahada
Başkan Adayları Tamgaz Sahada
Seçime bir aydan bir süre kalırken belediye başkan adayları saha çalışmalarına hız verdi.
Kangal-Der adayları kaplıcada topladı
Kangal-Der adayları kaplıcada topladı
31 Mart´da yapılacak olan mahalli seçimler yaklaşırken Kangal Derneği, ilçemizdeki belediye başkan adayları, il genel ve belediye meclisi adaylarını bir araya getirerek güzel bir davranışa imza attı.
Aday tanıtımına Karasu´da katıldı
Aday tanıtımına Karasu´da katıldı
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu geçen hafta içi Kangal´a gelerek ilçe binasında yapılan aday tanıtım toplantısına katıldı.
"ARKA SIRALARA SAKLANMAYACAĞIM"
"ARKA SIRALARA SAKLANMAYACAĞIM"
MHP´den il genel meclisinde 1. sıra aday olarak belirlenen Ercan Korkmaz gazetemizi ziyaret ederek seçilmesi halinde yapacaklarından bahsetti.
“İLÇE HALKININ HİZMETKARIYIZ”
“İLÇE HALKININ HİZMETKARIYIZ”
İlçemizde altyapı çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilçedeki asırlık su problemini çözmek için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.
LİSTELER TESLİM EDİLDİ
LİSTELER TESLİM EDİLDİ
31 Martta yapılacak yerel seçimler için çalışmalarına devam eden partiler başkan adaylarının ardından oluşturdukları belediye meclisi ve il genel meclisi adaylarını belirleyerek ilçe seçim kuruluna teslim ettiler.
Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin, ilçemiz genelinde huzur ve güven ortamında yapılmasına yönelik "Seçim Güvenliği Toplantısı” düzenlendi.
“Verdiğimiz sözleri tuttuk”
“Verdiğimiz sözleri tuttuk”
31 Martta yapılacak olan mahalli seçimlerde yeniden başkan adayı olan Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
Çeyrek asırlık tecrübemle Hizmete talibim
SP´nin Sivas adayı belli oldu
SP´nin Sivas adayı belli oldu
31 Mart Yerel Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren Saadet Partisi, adaylarını açıklamaya devam ediyor. Saadet Partisi Sivas Belediye Başkanlığı İçin uzun süre belediye başkanlığı yapan merhum Osman Seçilmiş´in Oğlu Melih Seçilmiş´i Aday Gösterdi.
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
Sivas merkezde il belediye başkan adayı olarak Kangallı Hilmi Bilgin´i haftalar önce açıklayan Akparti teşkilatı uzun süredir beklenen ilçe belediye başkan adaylarını ise önceki gün açıkladı.
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
31 Martda yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken ilçemizde teşkilatı bulunan partiler belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor.
CHP ADAYLARINI TANITTI
CHP ADAYLARINI TANITTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı, 31 Mart mahalli seçimleri öncesi Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nda (STSO) il, ilçe ve belde belediye başkan adayları için tanıtım toplantısı düzenledi.
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
İlçenin tek kadın muhtar adayı olan Hülya Kalay, gazetemizi ziyaret ederek adaylık sürecini anlattı.
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Kangal MHP il genel meclis aday adayı Mesut Göksu, aday olup seçilmesi durumunda yapmayı düşündüğü projeleri anlattı. Göksu gazetemize göndermiş olduğu yazıda projelerinden şu şekilde bahsetti.
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Belediye ve il genel meclis adaylığının yanısıra ilçemizdeki hemen her mahallede muhtar adaylığı için yoğun bir talep oluştuğu görülüyor. Mahallesine hizmet etmek için kolları sıvayan muhtar adayları kendilerini ve projelerini tanıtarak seçmenlerden destek talep etmeye başladılar.
Bilgin, Çalışmalara başladı
Bilgin, Çalışmalara başladı
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Sivas Belediye başkan adayı olarak açıklamış olduğu hemşehrimiz Hilmi Bilgin önceki gün Sivas´a gelerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı Hilmi Bilgin, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken özellikle belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliğine aday olmak isteyenlerin kamuoyuna yönelik çalışmaları hız kazanmaya başladı.
 "KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
"KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
Önceki hafta aday adaylığını açıklayan Ercan Korkmaz´ın ardından Mesut Göksu´da MHP´den Kangal il genel meclis üyeliği için aday adayı olduğunu duyurdu.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
deneme deneme

deneme 4