BU İŞ BÖYLE OLMAZ!

Kangal akkaraman koyunu yetiştiricisi Mustafa Ziya Aktan ‘ın kurban bayramı yaklaşırken kurbanlık alacak vatandaşlara çeşitli tavsiyelerde bulundu.      Sosyal medyadan da paylaştığı mesajında Aktan, şu ifadelere yer verdi

“Mübarek kurban bayramı yaklaşıyor. Bir konu çok önemli. Şu anda bir yarış başladı. Kurumlar, vakıflar, cemaatlar vekaletle  kurban kesme konusunda maşallah
    Adeta yarış başlattılar. Küçükbaş, büyükbaş fiatlar acaip. Küçükbaş 760 bu fiata olsa olsa kuzu olur kuzudan da  kurban düşmez. Etin kilosu olmuş 75 TL bu fiyatları nasıl veriyorlar anlamak mümkün değil.
    Büyükbaş 1450 hisse, iyide 15 kg et vereceklermiş. Yani etin kilosu 100 tl. Bunlar herhalde kurban kesemeyip para toplayacaklar galiba. 
    Bu ülkede bu işlerle uğraşan milyonlarca yetiştirici var. Bu insanların emekleri ne olacak. Bu kurbanlar 2 senede meydana geliyor. Masraf var. Binbir zahmet var. Emek ve alın teri var...
    Kurban keseceklere bu işin vebalinin olduğunu hatırlatmak isterim. ALLAH rızası için  bu tür kesimlere yönelmeyin. Direkt yetiştiren emek  çeken pazardaki yetistiricilere yönelin.
    NEDEN; sektör  böyle canlanır, üretim çarkı DEVAM eder.Diger şekilde bu sektör büyük zarar görür. Bu vesileyle Tüm yetistiricilerimize SELAM OLSUN.
    Beton yiyip, petrol içtiğimiz gün, Tarım ve Hayvancılığın, Üretimin, üreticinin,  Köylülerin, dünyanın tüm altınlarından, servetinden daha kıymetli olduğunu anlayacaksınız.
    Onun için Kurban bayramı yaklaşıyor. Kurbanlarınızı pazarlardan, YETİŞTİRİCİ ve üreticilerden alın. Üretimin, Hayvancılığın  devamlılığı için.