BU İŞLER LAFLA HİÇ OLMAZ
BBP Kangal ilçe başkanı Turan Sığırcı, belediyeye yönelik eleştirelere cavap verdi.
Tarih: 24.9.2019 11:24:18/ 3138okunma / 0yorum

Geçen hafta Akparti ilçe başkanı Cihangir Kömürcü, Kangal belediyesinin altı aydır kayda değer bir hizmet üretemediği iddiasıyla ‘Bu iş ağlamakla olmaz´ diyerek yakınmayı/ağlamayı bırakıp artık iş yapması gerektiği yönünde çeşitli eleştirilerde bulunmuştu...
    

Bu hafta ise BBP Kangal ilçe başkanı Turan Sığırcı, ‘Bu iş lafla hiç olmaz´ diyerek belediyeye karşı yapılan eleştirilere cevap verdi. Asılan borç tablosu konusunda  ilçe halkına her konuda şeffaf olunacağı konusunda söz verdiklerini söyleyen Sığırcı, cevabi yazıda şu ifadelere yer verdi.

“ŞEFFAF OLACAĞIMIZA DAİR SÖZ VERDİK”
Seçim sürecinde halkın bizden bir takım istekleri vardı. Bunların en başında ise devlet malının/devlet parasının nasıl kullanıldığını merak ediyorlardı. Sözde Televizyon programlarında ‘borçsuz belediye´ diyerek siyaset yapanlara karşı bizde borcun olup olmadığını dair açıklama yapacağımıza söz verdik ve sözümüzde durarak bunu tablo halinde belediyemizin binasına astık.

“BUNU KENDİ DÖNEMİMİZDE DE YAPACAĞIZ”
Kaldıki bunu kendi dönemimizde de yapacağız. Ayrıca asılan tabloda eksi yada artı yanlış olduğunu söyleyen varsa eğer kendi tabloları ile halkın önüne bekleriz...

“KENDİ KULLANDIKLARI USLUP ORTADA”
Uslüp yanlışlığı konusuna gelince; Bizim usluplerimizin yanlış olduğunu belirtenler aday adaylığında kendi aralarında kullandıkları üsluplarını hatırlatmak isteriz. ‘Bu işler ağlamakla olmaz´ derkende bizlere karşı kullandıkları uslüpleri de ortadadır.

“BİZİ ELEŞTİREN 15 YIL ÖNCE  BİZİM ÜYEMİZDİ”
Mustada DESTİCİ BBP  genel başkanıdır, Sayın genel başkanımız şu an BBP genel başkanıdır. Seçim Sürecinde AKP listesinden girip tekrar istifa etmiştir. Siyasetin her deminde bu tür olaylar vardır. Bunu en iyi 10-15 yıl önce BBP üyesi olup şimdi ise bizi eleştirenler iyi bilir!

“ALMANYA´YA DAVET ÜZERİNE GİDİLDİ”
Almanya´ya ASBİR davetlisi olarak 16 ilçeden sadece Ahmet Kürşad APAYDIN başkanım gitti. 30 yıldır yapılmayan ‘Avrupa Kangallılar Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği´ni kurdu.

“BİZ DEVRALDIĞIMIZDA RESİM YOKTU”
Cumhurbaşkanımızın resminin olmamasına gelince biz belediyeyi devraldığımız gün resim yoktu zaten. Mazbata teslimatında ki video kayıtlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

“ÖNCEKİLER BÖYLE DEVASA BORÇ DEVRALMADI”
Önceki başkanların görevi bir birlerine devir ettiklerinde böyle uçurum boyutunda devasa borçlar asla yoktur. Belediyede kayıtlar mevcuttur ve isteyene istediği zaman sunabiliriz.

“BU İŞLER LAFLA OLMAZ”
Hangi gayrimenkuller?
Belediyeye ait 4 adet dükkan satıldı 3´ü borca karşılık verildi. 1 tanesi 80 bin TL´ye satıldı. Hacizi olmayan bina sayısı kaçtane acaba biliyormusunuz? Doğru bizde halkın takdirine bıraktık. Ben 30 yıldır ilçe başkanıyım lafla olmaz bu işler. tweet atmakla facebookta yayınlamakla bir yere varamazsınız. İlçe başkanları belediye başkanın yanına gider neler yapıyorsun? Hangi projeler ne aşamada? diyerek başkana sual eder. Eğer kendilerinede bir görev düşüyorsa konuyla ilgili başkan kendisine iletir. Normal şartlarda olması gerekende budur. Laf yapana kadar gelip sorsaydınız daha uygun olurdu hani gönül işiydi ya memleket işi !.. 6 aydır ne yaptınız diye sorsaydınız yapılan işleri görecektiniz.

“HERKESLE DİYALOĞUMUZ GAYET GÜZEL”
Diyaloğ konusuna gelince devletimizin bütün bakanlıklarında, Konya şeker, Demir export, Aksu, Fimar ve diğer her şirketle mükemmel diyaloğlar içerisindeyiz. (bazılarının kapısından giremediği)  Halka sunuyorum bizi AKP ilçe başkanı ve AKP seçmenlerinden başka eleştiren yok.  
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İŞLER LAFLA OLMAZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SAADET PARTİSİ BİLGE BAŞKANLA YOLA DEVAM DEDİ
SAADET PARTİSİ BİLGE BAŞKANLA YOLA DEVAM DEDİ
Milli Görüş´ün tek temsilcisi Saadet Partisi´nin 7´nci Olağan Büyük Kongresi Ankara´da gerçekleştirildi. Başta genel başkan Temel Karamollaoğlu´nun memleketi Sivas olmak üzere tüm şehirlerden kongreye akın eden milli görüşçüler ‘Gelecek Saadet ile gelecek´ ana sloganı ile yeniden büyük bir şahlanışın izlenimini verdi.
Bende Adayım
Bende Adayım
Geçtiğimiz hafta 30 Eylül´de İlçe ve il kongre takviminin açıklanmasıyla birlikte CHP´nin ilçe başkanlığına talip olan aday adayları da belli olmaya başladı.
“BU İŞ AĞLAMAKLA OLMAZ"
“BU İŞ AĞLAMAKLA OLMAZ"
Akparti ilçe başkanı Cihangir Kömürcü gazetemize konuştu.
"KANGAL SAHİPSİZ DEĞİL"
"KANGAL SAHİPSİZ DEĞİL"
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Kangal´da ikili eğitim veren Kuşkayası İlköğretim Okulu´nun taşımalı sisteme geçirilmesi ve ilçe merkezinde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesinin diğer lise ile birleştirilmesine tepki gösterdi.
"BİRAZ DAHA SABREDİN"
"BİRAZ DAHA SABREDİN"
31 Mart seçimlerinde önemli bir oy oranıyla Kangal belediye başkanlığını kazanmayı başaran Kürşat Apaydın, yaklaşık 5 aylık dönemini gazetemize değerlendirdi.
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı
Kangal Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye makam odasında yapılan toplantıda personel alımı ve iş makinası satışından oluşan iki madde görüşüldü.
Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi
Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi
Kangal Belediye Başkanı Kürşad Apaydın, belediyenin borç ve alacaklarını büyükçe bir afiş yaptırarak belediye binasına astı.
Sorunları birlikte çözeceğiz
Sorunları birlikte çözeceğiz
31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilçelerinden seçilerek İl Genel Meclisi´ne girmeyi başaran meclis üyeleri, Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirilen Nisan ayı toplantılarının son oturumunda gündem dışı söz aldı.
‘Ben´ değil ‘Biz´ Anlayışı ile çalışacağız
‘Ben´ değil ‘Biz´ Anlayışı ile çalışacağız
Önceki gün gerçekleştirilen 2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda konuşan Sivas´ın yeni Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “ben” değil “biz” anlayışıyla 5 yıl boyunca Sivas´a en güzel şekilde hizmet edeceklerini söyledi.
MUHTARLAR DA MAZBATALARINI ALDI
MUHTARLAR DA MAZBATALARINI ALDI
KANGAL MERKEZ VE KÖY MUHTARLARI MAZBATALARINI ALARAK GÖREVLERİNE BAŞLADILAR
Karasu´dan veda
Karasu´dan veda
Beş yıl boyunca il genel meclisinde CHP üyesi olarak Kangal´ı temsil eden Sırrı Karasu, seçim sonrasında esnaflara veda ve teşekkür ziyaretinde bulundu.
İlçenin yeni belediye başkanı Kürşad Apaydın
İlçenin yeni belediye başkanı Kürşad Apaydın
31 Mart Pa­zar gü­nü ya­pý­lan ma­hal­li ida­re­ler se­çim­le­ri­nde ilçemizde belediye başkanlığı yarışını kazanan isim Kürşad Apaydın oldu.
SİVAS´A KANGALLI BAŞKAN
SİVAS´A KANGALLI BAŞKAN
Sivas´ta 31 Mart yerel seçimlerinden başarıyla çıkan isim AK Parti´nin adayı Kangal/Alacahanlı hemşehrimiz Hilmi Bilgin oldu.
İL GENEL MECLİSİNE 1 AKPARTİ 1 BBP
İL GENEL MECLİSİNE 1 AKPARTİ 1 BBP
İl genel meclis üyeliğine Akpartiden 4381 oyla Emin Ünlüer, 3729 oy ile BBP ‘den Hulusi Şahin seçildi.
“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”
“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”
Kangal belediye başkanı seçildiğinde “Ayrıştıran değil birleştiren, ortak akıl anlayışı ile çalışacağız” diyen BBPKangal belediye başkan adayı Ahmet Kürşad Apaydın, Belediyenin Tarım ve Hayvancılık ile Madencilikle ilgili projelerini 6 başlık altında sıraladı.
AYDINLANMAYAN SUİKAST; MUHSİN YAZICIOĞLU
AYDINLANMAYAN SUİKAST; MUHSİN YAZICIOĞLU
"Muhsin Yazıcıoğlu nasıl öldü?" "Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?" soruları ölüm yıldönümünde araştırılıyor.
 Muhtar eşit ve adil olmalı
Muhtar eşit ve adil olmalı
İlçemiz Zafer mahallsinden muhtar adayı olan Tolga Korkmaz, gazetemize göndermiş olduğu kısa tanıtım yazısı ile adaylığını değerlendirdi.
Bakan Varank´tan Sivas ziyareti
Bakan Varank´tan Sivas ziyareti
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi Projesi´nin imza törenine katıldı. Projenin detayları hakkında bilgi veren Bakan Varank, 10 milyon lira kaynak aktaracaklarını söyledi. Bakan Varank´tan kangal köpeğine yönelik projler konusunda da destek istendi.
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
Sivas milletvekili Mehmet Habib Soluk Kangal Ak parti nin seçim bürosunun açılışına katıldı. Soluk, İlçede yarım kalan hizmetlerin tamamlanması için bir dönem daha Mehmet Öztürk´e fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
Saadet Partisi Sivas İl Teşkilatı Atatürk Caddesi Kepçeli mevkiinde seçim irtibat bürosu açılışı yaptı.
Burası alelade bir şehir değil
Burası alelade bir şehir değil
31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kalırken, ilimiz bakanların uğrak yeri olmaya devam ediyor
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur?

Hacı Bektaşı Veli
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları