“BU İŞ AĞLAMAKLA OLMAZ"
Akparti ilçe başkanı Cihangir Kömürcü gazetemize konuştu.
Tarih: 17.9.2019 02:39:37/ 3419okunma / 0yorum

 Kurulduğundan beri Akpartinin içinde olduğunu belirten Kömürcü, il genel meclis üyeliğinin yanısıra son dört yıldır yürütmüş olduğu ilçe başkanlığı döneminde her bakımdan ilçeye hizmet etme gayreti içinde olduğunu söyledi.  
    

31 Mart seçimlerinin öncesi ve sonrasına dair çeşitli değerlendirmelerde bulunan Cihangir Kömürcü,  seçimden bu taraf 6 ay geçmesine rağmen mevcut belediye başkanı Kürşat Apaydın´ın  icraat yerine enkaz edebiyatı yaptığını öne sürdü. Mütemadiyen borçtan bahsedilmesinin hizmet yapmamak için bahane peşinde olunduğunu iddia etti.  
    

Belediye başkanlığı makamının laf değil  hizmet mekanı olması gerektiğini belirten Kömürcü, başkan Apaydın´a  dar bir kadro yerine daha geniş bir istişare halkası oluşturması tavsiyesinde bulundu…
    Akparti ilçe başkanı Cihangir Kömürcü´nün İlgiyle takip edeceğinizi tahmin ettiğimiz  görüşleriyle baş başa bırakıyoruz.

“KURULDUĞUNDAN BERİ İÇİNDEYİM”
 Ak parti 2002 kurulduğundan bugüne kurucular kurumu üyesiyim 2004 2009 yılları arasında il genel meclis üyeliği yaptım. 2009-2014 yılları arasında ise 3. Sıradaydın aday olarak ama seçilemedim çok sevdiğim davama ve genel başkanımız ve cumhurbaşkanıma hizmet etmeyi kendime bir görev addettim. Yani ben bu siyasi süreci yaşayarak geldim.

HER KADEMESİNDE  HİZMETE HAZIRIM
12 Eylül de Erbakan Hoca ile kurban keserken resmi görüldüğü için o dönemin cuntacıları tarafından  işkence edilerek felç edilen bir babanın evladıyım. Yine aynı zamanda müftülükte hizmetli görevinde bulunan abim Mustafa Kömürcü  memurluktan edilip hapishaneye atılarak işkence maruz bırakıldı. Bu zulümleri yaşayarak anasının gözyaşlarıyla büyüyen bir ailenin çocuğuyum. Ben o zamanlar lise talebesiydim ve bu acı hatıraları tüm hücrelerimde hissettim. Onun için bu davanın her kademesinde bir nefer olarak hizmet etmeyi şeref bilirim.

“AKPARTİYE DEĞİL AMA MEHMET ÖZTÜRK´E OY VERMEM DİYEN ÇOKTU”
13 Nisan 2016 da Akparti Kangal ilçe başkanlığı görevi bana tevdii edildi . 27.08.2017 tarihine kadar bu görevi yaptım bu tarihten itibaren de kongre ile seçilerek görevime devam ettim. Son yapılan 31 Mart yerel seçimlerde 6 aday adaylarından biriydim. Ancak  bana ilçe başkanı olarak devam etmem söylendi. Zaten diğer 5 adaydan 4 de(Tahir Abuş, İbrahim Boz,  Önder Karakartal, Murat Uyanık) ilçemizde yaşamıyordu. Benim haricimde mevcut belediye başkanı Mehmet Öztürk ve il genel meclis üyesi Emin Ünlüer vardı. Teşkilatım bana ilçe başkanlığında devam etmem gerektiği söylendiğinde Kendi araştırmam ve ilçe teşkilatının araştırması neticesinde ak partiye değil ama Mehmet ÖZTÜRK e oy vermem diyen çoğunluktaydı…  Bende buradaki sorunu genel merkeze söyledim ve aday adayı olan Emin Ünlüer´i  önerdim.  Fakat genel merkezimizin bir dönem daha Mehmet ÖZTÜK le devam edeceğini söyleyince bize düşende önümüze konan adayımızın arkasında durup seçim çalışmalarına  canla başla başlamak oldu…

“SEÇİMLERDE CANLA BAŞLA ÇALIŞTIK AMA OLMADI”
Mevcut belediye başkanımız  Mehmet ÖZTÜRK ün hizmeti tartışılmaz ama gönül belediyeciliği noktasında ilçe halkının tepkilerinin çok olduğunu hissettim.  Beni ilçe başkanı olarak göreve getiren idare belediye başkanlığına Mehmet ÖZTÜRK ün devam edileceği söylendikten sonra bize düşende kararımızın arkasında durup canla başla çalışmaktı.  Onur ve haysiyetli insana da bu yakışırdı ki buna ev toplantılarım akraba ve köylülerimin de  bulunduğu çeşitli ev toplantıları  düzenledik. Sorumluluğumu bilen bir insan olarak vicdanen müsterihim. Kaldıki hHainlik ve ihanet içerisinde olmak ne müslümana nede siyasi kimliğime yakışmaz.  Her şeyden önce ben Allaha hesap vereceğim.. Buna rağmen Mehmet başkanla bir türlü gönül bağı oluşturamadık.  Bundan sebep seçimlerde kapı kapı ev çalışmalarına yeteri kadar adapte olamadık.

“BELEDİYE BİNASINA ASILAN AFİŞ DOĞRU DEĞİL”
Seçimler yapıldı ve ilçe halkımız hür iradesiyle  Kürşad başkanı göreve getirdi buna da saygı duymak lazım. Lakin Kürşad başkan geldiği günden itibaren hep borçtan bahsetti ve bununla kalmayıp  kamu oyununda bildiği üzere borç listesini afiş haline getirip belediye binasına astı. 42 trilyonluk bir borçtan bahsederken birazda el insaf demesini beklerdim. Kaldıki bu borcun zaten 33 trilyonluk kısmı devam etmekte olan alt yapı projesinin borcudur.  Bu projeyi seçim arifesinde olmasına rağmen ilçemize kazandıran ilçemizin asırlık projesi diye tabir ettiğimiz projeyi ilçemize kazandırdığı için Mehmet ÖZTÜRK e teşekkür ederim. Halka hizmet adına ilçemize yapılmış en güzel hizmettir.

“BU İŞLER AĞLAMAKLA OLMAZ”
Yaşımız gereği biliyoruz ki şimdiye kadar  ilçemizde görev yapmış olan Her belediyenin borcu var ilçemizde geçmiş dönemde belediye başkanlığı yapmış olan sayın Necati Duyar´dan görevi alan sayın Ahmet Polat, enkaz devraldım, büyük borç aldım diyerek bu şekilde AĞLAMADI…Ahmet Polat,  15 yıl görev yaptı ondan teslim alan sayın Tahsin ASLAN ise  belediyenin çok kötü durumda olmasına rağmen Ahmet POLAT büyük borç bıraktı hizmet edemem diyerek AĞLAMADI. 2009 da Tahsin  ASLAN dan görevi alan Mehmet ÖZTÜRK şu kadar borç var par yok pul yok hizmet edemem diyerek AĞLAMDI. Aksine herkes bir şeyler yapma çabasına içinde oldu ve bizde şimdiye kadar emeği geçen başkanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim .
“BORCU SÖYLÜYORDA GAYRİ  MENKULLERİ UNUTUYOR”
Ama Mehmet  Öztürk ten görevi devir alan şimdiki belediye başkanı  sayın Kürşat APAYDIN altı aydır borç dedi başka bir şey yapmadı. Diğer yandan borcu gündeme getirdi ama Mehmet başkanın belediyemize kazandırdığı gayrimenkul ve araç parkını  unutmayı tercih ederek hiç gündeme getirmedi.

“BELEDİYENİN ELİNDE NE VARSA SATIYORLAR”
Bakıyoruz şimdilik elinde bulunan ne varsa satıyor. Aslında geçmiş belediyeyi suçlayarak bir nevi şimdiden hizmet yapamam demek istiyor. Böyle giderse iş yapma yerine beş yıl borç edebiyatıyla geçecek. Bunu ilçemiz açısından üzüntü verici buluyorum.

“BURADA DOĞDUK ÖLENE KADAR BU İLÇEDE YAŞAYACAĞIZ”
Bizler yanlışa yanlış diyen insanlarız siyaseten öte biz Alla´ a hesap vereceğiz. Diğer arkadaşlar devamlı bizim belediye başkanımızı meth ederken ben belediye başkanımın hep eksiklerini söyledim. Dolayısıyla bu memleketin bir evladı olarak burada doğduk burada büyüdük. Bir şeyleri burada kazandık dolayısıyla buraya ilçemize hizmet etmek en doğal hakkımız hem siyasi hem de vicdani konuda.

“BU SULUP DOĞRU DEĞİL”
Seçimi kazanan belediye başkanı oy potansiyeli %50 olan bir partiyi ezdim geçtim demelerini ben çok iyi niyetli olarak görmüyorum. Biz dedik ki kim gelirse gelsin  ilçe halkı beni bu temsil etsin derse saygı duyarız dedik  itirazımız olmaz olması da imkansız. Seçimin elbette kazananı ve kaybedeni olacak ama ezdik geçtik gibi söylemler doğru değil.

“GENEL BAŞKANLARI BİZİM ANKARA MİLLETVEKİLİMİZ”
Evet kendilerine gittik hayırlı olsun dedik üzerimize düşen görevi yaptık kendi şahsı ile birebir konuşarak belediye işlerinin belediye bütçesi ile olmayacağını bildiğim için ‘başkanım benim üzerime düşen ne varsa  iktidar partisin bir temsilcisi olarak göreve hazırım´ dedim. Ama kendisi nasıl bir hesap  yaptı bilemem ama göreve gelir gelmez ak partiyi suçlama yolunu tercih etti. Öte yandan gerçekten beni derinden üzen bir konuda Türkiyecin cumhurbaşkanının belediye binasında resminin olmaması oldu. Cumhurbaşkanımızın resminin olması çok daha güzel olurdu. Kendisi  Bbp´den seçildi seçildiği partinin partinin genel başkanı sayın Mustafa Destici ise biliyorsunuz partimizin Ankara milletvekili olarak seçildi.

“YARDIMCI OLMAYA HAZIRDIK AMA BİZİ ARAYAN OLMADI”
Ben şahsım olarak bakanlarıma millet vekillerime gerekli bilgileri verdim her ne kadar ak parti kazanmasa bile diyerekten ilçemizden bir beklenti var dedim ve bu konuda seçilen yeni belediye başkanı ile kendilerini ziyaret edeceğimi belirttim. Ama Kürşat başkan şimdiye kadar beni arayıpta şuraya gidelim buraya gidelim diyerek herhangi bir talepte bulunmadı.

“ALMANYAYA GEREK YOK SİVAS YETER”
Tuttular Almanya´ya gittiler inşallah elleri dolu dönmüşlerdir. Sayın başkanın amacı gerçekten ilçeye hizmetse istişare halkasını biraz geniş tutmasını tavsiye ederim. Hilmi beyden randevu istedim vermedi falan diyor.  Yani masraf edip Almanya´ya kadar gitmene gerek yok. Diyaloğunu düzgün kurarsan başkanlığını hemşehrimizin yaptığı Sivas belediyesinin döküntüsü bile burayı ihya etmeye yeter.

“BUGÜN VARIZ YARIN YOKUZ”
Diğer siyasi partilerle aranız nasıl sorusuna verdiği cevap “diğer siyasi partilerden değil ama iktidar partisinden beklentim büyüktü seçimi kazandığım zaman bana yaklaşımları iyiydi  gerek ilçe başkanı gerek il genel meclis üyesi her konuda özellikle siyasi Ankara boyutunda destekleyeceklerini  söylediler fakat lafta kaldı.. vs.”  diyor. Sayın  belediye başkanı bizim  bu sözlerimizi sadece laf olarak algılıyorsa burası sözün bittiği yerdir.  Tabi ki ben bu konularsa yardım edemezsem de bunun üzüntüsünü yaşarım birileri bilsin bilmesin hiç önemli değil bugün varız yarın yokuz.

“LAF DEĞİL İCRAAT ZAMANI”
Su meselesinde  bizzat kendisi ile konuştum  bir evde suyun 24 saat akmaması ne demek ve o zaman İsmet YILMAZ da vardı  İsmet beyde dedi alt yapı çalışması önemli çalışma ama halk ta evine gidince bir elini yüzünü yıkayıp rahatlamak ister. Geçenlerde benim misafirim geldi vallahi burada su olmadığı için köye götürmek durumunda kaldım. Ortalığın çamurunu saymıyorum bile işte bu yıl sezon bitti sayılır kış kapıya dayandı sayılır. Laftan ziyade artık icraata başlamakta fayda var.Halkın hayatını kolaylaştırıcı çalışmalara yönelmek lazım.

“ALTI AYDIR BİR ARPA BOYU YOL ALINAMADI”
Evet şöyle böyle derken 5 yılın 1 Sezonu bitti. ( AMA 6 AYDA BİR ARPA BOYU YOL ALINAMADI) bir kaynak bulmak lazım  STK lar ile akil insanlar ile bir araya gelip çözüme odaklanmak gerekiyor. Şuna bakarmısınız  kendileri araması gerekirken ben arıyorum ve suçlu yine ben oluyorum. Sanki çağırdı da gelmemişiz gibi laflar ediyor. Bu yaklaşımı halkımızın  takdirine bırakıyorum.

“AKPARTİ OLARAK İLÇEMİZE EN GÜZEL HİZMETLERİ KAZANDIRMANIN GAYRETİNDEYİZ”
Diğer taraftan ilçemizin ihtiyaçlarını ilgili makamlara ulaştırmak ve çözüme kavuşturmak adına  gayretlerimiz devam ediyor. Eğitim ve sağlık başta olmak üzere sorunların çözümü noktasında çabalarımız sürüyor. Bakanlığımız ile  konuştuk yeni hastane binamız da yapılacak  hükümet konağımız da  yapılacak. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ederken ilçemizde yaşayan herkese sağlık ve mutluluklar diliyorum.                                              
                                                  Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ağlamakla olmaz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SAADET PARTİSİ BİLGE BAŞKANLA YOLA DEVAM DEDİ
SAADET PARTİSİ BİLGE BAŞKANLA YOLA DEVAM DEDİ
Milli Görüş´ün tek temsilcisi Saadet Partisi´nin 7´nci Olağan Büyük Kongresi Ankara´da gerçekleştirildi. Başta genel başkan Temel Karamollaoğlu´nun memleketi Sivas olmak üzere tüm şehirlerden kongreye akın eden milli görüşçüler ‘Gelecek Saadet ile gelecek´ ana sloganı ile yeniden büyük bir şahlanışın izlenimini verdi.
Bende Adayım
Bende Adayım
Geçtiğimiz hafta 30 Eylül´de İlçe ve il kongre takviminin açıklanmasıyla birlikte CHP´nin ilçe başkanlığına talip olan aday adayları da belli olmaya başladı.
BU İŞLER LAFLA HİÇ OLMAZ
BU İŞLER LAFLA HİÇ OLMAZ
BBP Kangal ilçe başkanı Turan Sığırcı, belediyeye yönelik eleştirelere cavap verdi.
"KANGAL SAHİPSİZ DEĞİL"
"KANGAL SAHİPSİZ DEĞİL"
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Kangal´da ikili eğitim veren Kuşkayası İlköğretim Okulu´nun taşımalı sisteme geçirilmesi ve ilçe merkezinde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesinin diğer lise ile birleştirilmesine tepki gösterdi.
"BİRAZ DAHA SABREDİN"
"BİRAZ DAHA SABREDİN"
31 Mart seçimlerinde önemli bir oy oranıyla Kangal belediye başkanlığını kazanmayı başaran Kürşat Apaydın, yaklaşık 5 aylık dönemini gazetemize değerlendirdi.
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı
Kangal Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye makam odasında yapılan toplantıda personel alımı ve iş makinası satışından oluşan iki madde görüşüldü.
Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi
Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi
Kangal Belediye Başkanı Kürşad Apaydın, belediyenin borç ve alacaklarını büyükçe bir afiş yaptırarak belediye binasına astı.
Sorunları birlikte çözeceğiz
Sorunları birlikte çözeceğiz
31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilçelerinden seçilerek İl Genel Meclisi´ne girmeyi başaran meclis üyeleri, Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirilen Nisan ayı toplantılarının son oturumunda gündem dışı söz aldı.
‘Ben´ değil ‘Biz´ Anlayışı ile çalışacağız
‘Ben´ değil ‘Biz´ Anlayışı ile çalışacağız
Önceki gün gerçekleştirilen 2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda konuşan Sivas´ın yeni Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “ben” değil “biz” anlayışıyla 5 yıl boyunca Sivas´a en güzel şekilde hizmet edeceklerini söyledi.
MUHTARLAR DA MAZBATALARINI ALDI
MUHTARLAR DA MAZBATALARINI ALDI
KANGAL MERKEZ VE KÖY MUHTARLARI MAZBATALARINI ALARAK GÖREVLERİNE BAŞLADILAR
Karasu´dan veda
Karasu´dan veda
Beş yıl boyunca il genel meclisinde CHP üyesi olarak Kangal´ı temsil eden Sırrı Karasu, seçim sonrasında esnaflara veda ve teşekkür ziyaretinde bulundu.
İlçenin yeni belediye başkanı Kürşad Apaydın
İlçenin yeni belediye başkanı Kürşad Apaydın
31 Mart Pa­zar gü­nü ya­pý­lan ma­hal­li ida­re­ler se­çim­le­ri­nde ilçemizde belediye başkanlığı yarışını kazanan isim Kürşad Apaydın oldu.
SİVAS´A KANGALLI BAŞKAN
SİVAS´A KANGALLI BAŞKAN
Sivas´ta 31 Mart yerel seçimlerinden başarıyla çıkan isim AK Parti´nin adayı Kangal/Alacahanlı hemşehrimiz Hilmi Bilgin oldu.
İL GENEL MECLİSİNE 1 AKPARTİ 1 BBP
İL GENEL MECLİSİNE 1 AKPARTİ 1 BBP
İl genel meclis üyeliğine Akpartiden 4381 oyla Emin Ünlüer, 3729 oy ile BBP ‘den Hulusi Şahin seçildi.
“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”
“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”
Kangal belediye başkanı seçildiğinde “Ayrıştıran değil birleştiren, ortak akıl anlayışı ile çalışacağız” diyen BBPKangal belediye başkan adayı Ahmet Kürşad Apaydın, Belediyenin Tarım ve Hayvancılık ile Madencilikle ilgili projelerini 6 başlık altında sıraladı.
AYDINLANMAYAN SUİKAST; MUHSİN YAZICIOĞLU
AYDINLANMAYAN SUİKAST; MUHSİN YAZICIOĞLU
"Muhsin Yazıcıoğlu nasıl öldü?" "Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?" soruları ölüm yıldönümünde araştırılıyor.
 Muhtar eşit ve adil olmalı
Muhtar eşit ve adil olmalı
İlçemiz Zafer mahallsinden muhtar adayı olan Tolga Korkmaz, gazetemize göndermiş olduğu kısa tanıtım yazısı ile adaylığını değerlendirdi.
Bakan Varank´tan Sivas ziyareti
Bakan Varank´tan Sivas ziyareti
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi Projesi´nin imza törenine katıldı. Projenin detayları hakkında bilgi veren Bakan Varank, 10 milyon lira kaynak aktaracaklarını söyledi. Bakan Varank´tan kangal köpeğine yönelik projler konusunda da destek istendi.
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
Sivas milletvekili Mehmet Habib Soluk Kangal Ak parti nin seçim bürosunun açılışına katıldı. Soluk, İlçede yarım kalan hizmetlerin tamamlanması için bir dönem daha Mehmet Öztürk´e fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
Saadet Partisi Sivas İl Teşkilatı Atatürk Caddesi Kepçeli mevkiinde seçim irtibat bürosu açılışı yaptı.
Burası alelade bir şehir değil
Burası alelade bir şehir değil
31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kalırken, ilimiz bakanların uğrak yeri olmaya devam ediyor
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez."

Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları