Bölge Birincisi Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Sivaslı Emirhan Elmacı bölge birincisi oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Sivaslı Emirhan Elmacı bölge birincisi oldu. Önümüzdeki günlerde Türkiye finaline katılacak olan Elmacı’nın ilimizi başarıyla temsil ederek oradan da birincilikle dönmesi bekleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur'an kursları arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nın "İç Anadolu Bölge Finali" gerçekleştirildi. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen bölge finalinde, illerinde birinci olan öğrenciler bölge birinciliği için yarıştı.  Konya İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmada erkek öğrenciler kategorisinde Sivas Hafız Mehmet Altuntaş Kur’an Kursu öğrencisi Emirhan Elmacı bölge birincisi oldu.

HAYDİ EMİRHAN ŞİMDİ SIRA TÜRKİYE FİNALİNDE
Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Elmacı ve hocalarıyla bir araya gelen İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Başarılarından dolayı öğrencimizi ve hocalarını tebrik ediyorum. Rabbim tüm öğrencilerimizin ömrünü Kur’an ile bereketlendirsin. Türkiye finaline katılacak öğrencimiz Emirhan Elmacı’ya  başarılar diliyorum” dedi. 

Bizde gazete olarak Emirhan’ı tebrik ediyor, final yarışmasından da birincilikle dönmesini temenni ediyoruz.