"BİZİ BİLEN BİLİR  BİLMEYEN DE KENDİ GİBİ BİLİR"

Seçimleri kaybeden eski Belediye Başkanının, birçok yanlışlarını ve hatalarını parti kimliği taşıdığı için temsil ettiği partinin yıpranmaması adına sessiz şekilde hukuk platformunda sürdürdük. ..

 Bir süre önce gazetemizde çıkan eski belediye başkanı Mehmet Öztürk’ün ‘Hırsız asılsın söz kesilsin’ başlıklı röportajında Öztürk’ün   kendisine yönelik başta imar konusu olmak üzere aslı astarı olmayan şeyler söylediğini belirten Murat UYANIK (2019 Akparti belediye başkan aday adayı) gazetemizi  ziyaret ederek konu hakkındaki görüşlerini dile getirdi.   İlgili röportaja mevcut belediye yönetimi yada BBP’den cevap gelmesi beklenirken eski başkan Mehmet Öztürk ile aynı partiye mensup olan ve seçimlerde Akpartiden aday adayı da olan Murat Uyanık’tan gelen cevabı siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Bizi Bilen Bilir, Bilmeyende Kendi gibi Bilir (Hz. Mevlana).
    Seçimleri kaybeden eski Belediye Başkanının, birçok yanlışlarını ve hatalarını parti kimliği taşıdığı için temsil ettiği partinin yıpranmaması adına sessiz şekilde hukuk platformunda sürdürdük. Gazetede çıkan demecini okuduğumda bugün hiçbir parti kimliği kalmadığı ve üslubunun edepten nasibini almadığı için bu zata Hz. Mevlana’nın ‘’Gönlüm Dilime Dargın, Dilim Gönlüme, / Gönlüm Duygularımı anlatamadığı için Kızarken Dilime, / Dilim anlatamayacağım şeyleri Düşündüğü için Kızıyor Gönlüme. Dizelerinden aldığım ilhamla ne Dilim Gönlüme, nede gönlüm dilime kızmasın diye attığı iftiraları kendisine yedire yedire cevap vermek üzerimize hak oldu. 
    AK partiden nefret eden ve ilçe bazında Ak partiyi bitirmek için yerel seçimlerdeki başarısızlığı genel seçimlere taşımak isteyenlerin pohpohuna gelmiş olacak ki İlçe Başkanlığı aday adaylarına abilik yapacağını açıklama gafletine düşmüş. Kuklası olacak birini oraya getirerek kaybettiği siyasi gücünü ve istikbalini kazanmak için gündemi değiştirmek, kendini gündemde tutmak ve kaybettiği seçimi aklınca birilerinin üzerine yıkarak, başarısızlığını perdelemek için demeç verdiği anlaşılıyor.
1-    Dışardan gelip ‘aday adayı olanlardan hiç birisi ilçeye gelip seçim çalışmamıza iştirak etmediler’ demesi akla ziyan açıklama olmuş... Bir kere sen seçmeni ikna edecek tek bir tane gerekçe bırakmadın. Seçmenin sana oy vermemesini gerektiren binlerce nedenleri ve feryatları arşı alayı titrettiği sesine kulağın kapattın, insanları kırdın, küstürdün...
***Belediye Binasının önüne asılan borç bilançosu rakamlarına itiraz eden bir belge bile söyleyemiyorsun. ***500 evlerin satışından elde edilen gelirlerin nerelere harcandığını açıklayamamışsın, ***bu daireleri sattığı kişilerin oyunu bile alamamışsın. ***İş-kur aracılığı ile yaklaşık 2000 kişiyi 6 ile 10 ar aylık dönemlerle asgari ücret üzerinden işe soktukları kişilerin oyunu alamamışsın. ***Seçim arifesi 2 kamyon çam ve çay fidesi dağıttığı kişilerin oyunu alamamışsın. ***Burs verdiğiniz yüzlerce öğrencinin Ailelerinin oyunu alamamışsın (kaybedince de kestiniz). ***Sosyal marketten yüzlerce kişiye giyim dağıttıkları kişilerinin oylarını alamamışsın. ***Ak partiye 2004 yılında girdiği ilk yerel seçimlerde %65 oy oranıyla 3156 oy veren her 3 seçmenden, 2 seçmenin oy ’una sahip çıkamamışsın. 
Kaybettiğin 2019 seçimlerinde 1927 oy ile %35’e düşürmüşsün. Bunca imkânlara rağmen Seçmenin senin idare tarzın da bir sorun var mesajını anlamamışsın. Sen içeriden aday oldun da ne oldu Seçimlerde en az 1000 fark atarım diyerek yola çıktın. 659 fark yedin. Kangal halkı (Ak parti seçmenleriyle, Millet ittifakı seçmenleri) yerel seçimlerde kendi üzerinde oynanan entrika ve oyunlara son vermek için yerelde parti görüşlerini bir yana bırakarak tabanda sana karşı birleşmeyi başardı. Seçimlere 40 gün kala karşına çıkan aday her iki kişiden birinin desteğini aldı ve %50 oy oranı ile 659 farkla mazlumların gücünü ve ittifakını gösterdi. 

Belediyenin bunca imkânına rağmen alman gereken oyları kavgaların nedeniyle tepkiye dönüştürdün. Allah aşkına Kendine dön bir bak. İnsan Bazen arkasına dönüp bakması gerekir, Nereden geldiğini unutmaması adına da olsa bir özeleştiri yapması gerek. KENDİNLE BİLE KAVGALISIN, Herkesi karşına aldın, halada almaya çalışıyorsun. Sivas’ın en büyük ve önemli bürokratlarından tut, TORKU’nun Yönetim kurulu başkanına kadar her kesimle kavga ederek siyaset yapamazsın, yalan yanlış iftiralarla birçok kişiyi kavga etmeye çağırırcasına demeç vererek bir yerlere gelemezsin o devir bitti. Bedelini de hep masum kangal halkı ödemek zorunda kaldı. Birazda siz bedel ödemiş olsaydınız bu kavgalara girmezdiniz. Bunun adı Siyaset değildir. SİYASET UZLAŞMA ZEMİNİNDE HERKESİN ASGARİ MÜŞTEREKLERDE BULUŞMA ALANLARI OLUŞTURMAKTIR. Şair Bestami Yazgan’ın dediği gibi Başın olsa da yüksek, gözün enginde gerek, Kibirle yürüyerek yolu incitme gönül! Dokunur gayretine, karışma hikmetine; Sahibi hürmetine, kulu incitme gönül demiş. Bu seçimleri kaybetmek için o kadar çok kişiyi incittin ki seçimi kaybetmek için her şeyi yaptın, Dönemindeki birçok ayrımcılığın, adam kayırmanın nedeniyle seçimleri kaybettin. Seçmene tepeden bakmayı SİYASET ZANNETTİNİZ. Bu nedenle İlçe başkanlığı Günün adamı olmaya çalışan boş insanların işi değil, hakikatin adamı olmaya çalışan donanımlı insanların işidir. Eflatun halkına tepeden bakan, kibirli Siyasetçilere verdiği dersinde; Sular yükselince Balıklar Karıncaları; Sular çekilince de Karıncalar Balıkları yer. Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyeceğine, suyun akışı karar verir der. Eflatun kimin, kimleri nasıl ve neden yediğini çok güzel açıklamış. Sana ilçe başkanlığı abiliği hayali kurduranlarda bilsin ki “Kem âlât ile Kemâlât olmaz” (bu sözü İster kötü idare için kullan, ister Niteliksiz eleman eksiğinden dolayı nitelikli iş üretemeyenler için kullan)fark etmez. Atam Dede Korkut dediği gibi “Kötü iş yapanlara acımak, iyilere zulümdür. Zalimleri affetmek mazlumlara zulmettir.” Sen oturmuş hala suçu kimin üzerine atacağının senaryosunu yazmaya çalışıyorsun. Bu kötü senaryonun akıllı okuyucusu olmaz. Lakin kör alıcı peşine düşmüşseniz kangal halkı bunun farkındadır. 2 dönemde, ilçede görev yapan kaç esnafın, öğretmenlerin, doktorların, polislerin, Askerlerin, memurların işçilerin hatırını sordun iş yerlerine gidip kaç kişinin derdine çözüm buldun. Sağdan baksan 2, soldan baksan 3, toplamda 5 eder ama Kangal 5’den büyük. Kuyuya bakıp derin diyenler değil, ipine bakıp kısa diyenler çözüm üretir. Demek ki Zor yollara kolay insanlarla çıkılmazmış. 
    Aday adaylarını suçlama hakkın yoktur; Siyasi yandaşlık adına yanlışlarını görmezden gelerek rol mü yapsalardı. Kangal halkı UYANIK’tır. Sandık önüne geldiğinde çıkar ve "Kral çıplak" der. Anlamadıklarını anlamış, görmediklerini görmüş gibi yapmazlar. Menfaat Caddesinde kurulan tüm dostlukları, Çile Yokuşunda sona erdirirler! Bir ilçenin vicdanı olmak, istikbaline vurulan zincirleri kırmak, yalanları yok etmek, ayrımcılık duvarlarını yıkmak fikir namusu olan tüm seçmenlerin insanlık adına asli görevi olduğunu bilirler. İşte tamda bu nedenle Politik mücadelenin körleştiği yerde susmak dilsiz şeytanlıktır diyerek sandığa giderek oy kullanırlar. Çağımızın en büyük hastalığı; İDRAK Yolları İltihaplı zihinlere de ilaç olurlar. kabul etseniz de etmeseniz de gerçek bu.
    Muhalefet nasıl olurmuş herkese göstereceğini söylemek olsa olsa seçimi kaybetmişlerin iddiası olabilir. İktidardaki partinin hiçbir üyesinin muhalefet yapacağım deme hakkı yoktur. Bu kafayla iktidarda olan partiyi muhalefete düşürürseniz muhalefet yaparsınız. Bu söylem en çokta hatasından beslenen muhalefet sevinmiş ve heyecanlanmıştır. Siyaset Biliminde ders olarak okutulması gereken ciddi bir tepki aldın. Bu konuda mastır tezi hazırlayarak yüksek lisansımı yapmayı bile düşünüyorum. Bu kadar imkânlarla ÖLÜYÜ ADAY ETSELERDİ KAZANIRDI (1994 yerel seçimlerinde Karasar’da ölü adayın kazandığı gibi). Seçimi sen kaybettin. Bazı insanlar, size değil, size duydukları ihtiyaca sadıktırlar. İhtiyaçları değiştiği anda sadakatları da değişir. Aldırma insanın reyine, alkışına… Kangal halkının AK PARTİ ile bir sorunu yok. Mevlana’nın dediği gibi ‘’Sütten çıkınca bütün kaşıklar aktır. Önemli olan içinden çıktığın sütü Ak bırakmaktır!’’  
    2-    Aday adayı olmaya gelip UYANIK’lık yapanlar vardı, ‘’Falancayı seçerseniz Burayı yarım saatte çözdürürüz dediğimi iddia ederek, onun istediği çirkin şeyleri reddettik bu konulara girerse herkesi BOĞAR bırakırım diyerek tehditkâr ve edepten nasibini almamış bir ifadeyle, seçimi kaybetmenin faturasını birilerine çıkartmaya çalışsan da gerçekler, göze takılmış ayna gibidir. O gözler nereye bakarsa baksın kendinden başka birini görmez. Teklif edilen çirkin şeyler neyse ispat etmeyen namerttir. Lafı havada bırakmak ahlaklı insanların tutumu olamaz. Çirkinlikler bizim yanımızdan ve semtimizden geçemez. Lakin senin gibiler bu çirkinlikleri ispat edemediği müddetçe boynunda taşıyacaktır.
“HODRİ MEYDAN İSTEDİĞİN TELEVİZYONA ÇIKALIM”
Belediye başkanı olmadığımız için İmarda çirkinlik yapacak yetkimizde yoktur. İmarda yetki belediye başkanı ve Meclis üyelerinindir. Biz imar planlarında yapılan çirkin oyun ve tezgâhlarınızı hukuk içerisinde bozduk. Bozduğumuz çirkinliklerde kimin imzası var yayınlansın görülsün. Bu nedenle Halka yalan söyleyerek ve çarpıtarak algı oluşturmaya çalışsan da Belgeler yalan söylemez. Cemil Meriç’in dediği gibi İnsan Mukaddesi olandır, Hırlaşmaz, Boğuşmaz, İnsanı Aydın yapan UYANIK bir şuurdur der. Benden önce boğman gereken o kadar çok insan var. Hele onları bir boğ görelim. Bizi başkalarıyla karıştırmışsın. Biz insan olduğumuz için boğuşmayız, insan olmanın verdiği meziyetlerle karşına çıkar babalar gibi Aha icraatın aha da belgesi deriz. Ama bilirim ki o yürekte, cesarette sende yok karşıma çıkamazsın. Hodri meydan istediğin canlı televizyon programında konuşalım. 
Çirkinlikleri yapanların imzalı belgeleri şunlardır; 
    Çirkinlik-1: 2009 yılında imar planı hazırlanırken aynı yıl o bölgede arsa alan M.B Kişinin aldığı arsasına ayrıcalıklı olarak imar tadilatı yapmak için Artvin’de K..E Planlama o güne kadar hiçbir imar tadilatı yapmamış biri bulundu. Aceleyle plan tadilatı yapılarak meclisten geçirildi. Bu ayrıcalıklı plan tadilatına iller bankası Genel müdürlüğüne dilekçeyle itiraz edildiği için İller bankasının yaptıkları imar plan tadilatı için belediyeye yazdığı; 04.07.2013 tarih ve 20139 sayılı(EK-1) görüş yazısında özetle; 252 ada 4 ve 6 no’lu parsellere yapılan ayrımcılığa İmar mevzuatının Plan değişikliklerinde aradığı koşulları taşımayan, kamu yararına dayanmayan, sadece talep sahiplerinin mülkiyetlerinin korunmasına yönelik ada-parsel bazında ayrıcalıklı değişikliklere imkan tanınmaması gerektiği, zaman ve enerjinin plan değişikliklerine değil, yasal plan uygulama aracı olan nimet-külfet dengesinin tüm taşınmazlara eşit olarak paylaştırıldığı 18.madde İmar Uygulamasının eş zamanlı olarak sosyal ve teknik donatı kullanım kararlarının da hayata geçirilmesine yoğunlaştırılması ve harcanması gerektiğini belirtildi. Bu yazı nedeniyle İmar tadilatını yazıda belirtilen çirkinliklerle onaylayan Belediye Başkanı ve Meclis kendi kararlarındaki çirkinlikleri iptal etmek zorunda kaldı. Aldığın karar çirkin değilse niye iptal ettin. Çirkinse niye ısrarla tadilat yaptın. Bundan ala çirkinlik mi olur.
    Çirkinlik-2: Aynı kişiye M.B ait aynı parsel için 4yıl sonra 2017 yılında ayrıcalıklı ve hileli işlemleri tekrar yaparak 10/03/2017 tarih ve 2017/15 sayılı Encümen Kararıyla 15.ve 16 madde ifraz ve tevhit işlemi yaptın. Sivas idare Mahkemesi açılan Dava; 28/02/2018 tarih ve Esas No: 810 Karar No: 2017/151(EK-2) ile itirazımızı Haklı buldu 252 ada 4 ve 6 nolu parsel taşınmazın tevhidine ve ifrazına ilişkin dava konusu işlemin açıkça hukuka aykırı olduğu için oybirliği kararıyla bozdu ve dava konusu 10/03/2017 tarih ve 2017/15 sayılı Encümen Kararının İptal etti. Belediye; Sivas idare Mahkemesinin vermiş olduğu iptal kararını uygulamadan aceleyle tapuya tescil ettirerek oldubittiye getirdi.  Bundan ala çirkinlik mi var. Bahsettiğiniz çirkinlikleri yapanlar, imzası olanlar ve yetkileri olanlar ortada demek ki boynunuzda taşıdığınız bu çirkinlikleri Yalan demeç vererek algı yanılmasıyla da kapanacak gibi değildir. Belgeler yalan söylemez.  
    Bu bölgede Belediyeye ait 252 ada 5 no’lu parsel kamu malı niteliğindeki şantiye arazisi dururken, devletin kamuya ait 252 ada 1 No’lu Adliye arazisi ve binası dururken bu yetkinizi özel mülkiyet sahibine neden kullandınız. Seninle istediğin canlı yayında karşı karşıya çıkmaya hazırım yüreğin varsa çık canlı yayında tüm bilgi ve belgeleri göstererek halka gerçekleri anlatalım.
    Çirkinlik-3: T.C.İçişleri bakanlığının Karar No: Kont.Bşk.2016/268 Karar tarihi: 05/09/2016 kararında(EK-3) 1986 doğumlu 2000 yılında 14 yaşında olan bir kişiyi 2000 yılında muhtar göstererek kaçak yapıların 12 Ekim 2004 tarihinden evvel(03/07/2000 tarihinde)yapıldığı iddiasıyla rapor hazırlandı. Bu raporu dönemin İçişleri Bakanına imzalattırıldı. Türkiye’deki çirkinlikler bir araya gelse bu çirkinliğe denk gelmez. 
    Çirkinlik-4: 2012 imar planı için açtığımız davayı Danıştay 6. Dairesinin Esas No: 2014/6601 ve Karar No:2016/3595 nolu davayı Türkiye-MESUTOĞLU DAVASI emsal gösterilerek kazandık. AİHM(Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi)e kadar gidildi. Bu dava Anayasa Mahkemesinde kazanıldığı halde T.C.İçişleri bakanlığının Karar No: Kont.Bşk.2016/268, 05/09/2016tarihli kararında(EK-4) davayı kaybettiğimiz yalanıyla düzmece rapor hazırlanarak Rapor İçişleri Bakanına imzalattırıldı. Türkiye’deki çirkinlikler bir araya gelse bu çirkinliğe denk gelmez. 
    Çirkinlik -5: Arazilerimize rızamız dışında içme suyu ve kanalizasyon geçirilmesi için yüklenici firmaya yer teslim tutanağıyla arazimizin teslim edenin belediye olduğu halde, T.C. içişleri bakanlığının Sayı B050MAH0071003/ İNS:2014.58.4044 kararında(EK-5) İçme suyu ve Kanalizasyon Hattının DEDESİNİN RIZASYLA GEÇTİ DENEREK DÜZMECE RAPOR HAZIRLANDI. Nüfus kayıt örneğinde DEDEM 1985 yılında Vefat ettiği için 2002 yılında yapılmış olan İçme suyu ve Kanalizasyon Hattının geçmesinde DEDEMİN RIZASININ OLAMAYACAĞINI belirtmemize rağmen, DÜZMECE RAPORDA ISRAR EDİLEREK RAPOR DÖNEMİN İÇİŞLERİ BAKANIN İMZALATTILAR. Türkiye deki çirkinlikler bir araya gelse bu çirkinliğe denk gelmez. 
    Demecinde Biz bu insanlardan izin almadan alt yapı geçirdik mahkemeye giderlerse, belediyenin aldığı paraları iptal ettirirler demeniz kendi ayağınıza sıkmaktır. 18.madde uygulaması yapılmadan arazilere istimlak bedelleri ödenmeden girilmesi için yüklenici firmaya YER TESLİM TUTANAĞI vermeniz SUÇ ve 5 yıl içerisinde İmar planlarının uygulanmaması nedeniyle Belediyeye adına açılacak tazminat DAVALARI sizin döneminizde olduğundan Size rücü edildiğinde altından kalkamayacağın tazminatla karşı karşıya kalırsın. Sizin ne konuştuğunuzdan haberiniz bile yoktur. Allah(C.C)Bu çirkinliklerinizi ıslah etsin. Tazminatlarla ilgili KAMU DENETLEME KURUMU (OMBUDSMAN) sayı:36311982-101.07.07-E.8073 başvuru no: 2018/3831 karar tarihi 11/05/2018(EK-6) imzanızla taahhüt ettiğiniz KDK kararını açıklayın. Kangal Halkı bilsin.
     Çirkinlik-6: Demecinde; İmarda yolsuzluk yapılması için Belediye çalışanlarınız, belediye bürokratlarınız, Başkanlık, meclis üyeleri, iktidar partisi bir olursa yolsuzluk yapılabileceğini söylemiş; Sizin döneminizde görev yapan Meclis üyelerinin neye imza attığından haberleri bile yok. İmar konusunda Bizim taşınmazlarımızla ilgili alınmış ve askıya çıkarılmış eski meclis kararlarını istedik. Yetkiniz olmadığı halde yetkini kötüye kullanarak bizimle ilgili alınmış eski meclis kararlarını verilmemesi için talebimizi Meclise havale ettiniz. Meclise öneriler belediye Başkanının imzanızla gündeme alınabilir, Havale edilebilir. Asıl Sorumlusu sensin. Neye imza atacağını bilmeyen Meclis üyeleri kendi aldıkları eski meclis kararlarını veremeyiz diye önüne konulan kararı imzalattırdınız. Askıya çıkartmanız gereken Meclis Kararlarını vermemeyi hangi Kanundan alıyorsunuz. Bu karardaki kendi imzanı nasıl açıklayacaksın. Madem suçladığın Meclis yanlış yaptıysa Meclisin yanlış kararını neden meclise geri iade etmediniz. Önce imzana sahip çıkmasını öğren öyle demeç ver. Daha fazla görev yaptığın partiye zarar verme. Askıya çıkmazı zorunlu meclis kararının verilmesinden korktuğunuz ve sakladığınız ne var? Açıklayın. Bu çirkinlikler nereye giderseniz gidin sizin yakanızda olacaktır.
    Çirkinlik-7: Hürriyet mahallesinde; 2012 imar planında B-3 (Bitişik nizam 3 kat demek ) 3 kat imarıolan bu yer, 2016 İmar Planında hangi gerekçeyle B-6 ( Bitişik nizam 6 kata çıkardın)çıkarttın. Hürriyet mahallesinde tek bir parsele yapılan ayrımcılık yapılan parselin hissedarları kimler. Hürriyet mahalle sakinlerinin bu ayrımcılığı açıklayacak hukuki gerekçeniz varsa açıklayın. Haksızlık yapmadım demekle olmuyor. Altında imzan olan belgeler her şeyi açıklıyor. Hiç kimse kendisini sınanmadığı günahın masumu sanma hakkına sahip değildir.
    Çirkinlik-8: Gürsel mahallesinde; 2012 İmar Planında A-2 (Ayrık nizam 2 kat olan toplam 2 kişiye imar tadilatıyla Yençok 10 kat saçak seviyesi 30,40metre yükseklik verilerek(EK-7). 0,3/06 emsali olan yer 1,6 emsale neden çıkartıldı. 1850m2 alana yatay imarla 5 kat üzerine1,6 emsalle 22 daire 3 dükkân yapıldı. Buranın 2 kattan 10 kata çıkacak ne özelliği var?, Gürsel mahallesi sakinlerinin parselleri neden 2 katlı bu parsellerin neyi eksik? Böyle bir yetkiniz varsa bu yetkiyi Kangal Belediyesine ait taşınmazlarda kamu yararına kullanarak 10 kat yükseklik vererek daha çok daire ve dükkân almadınız? Altında imzan olan kararları yok sayarak halkın gözü önünde yükselen bu binaları Tek taraflı demeç vererek kapatacağını mı sanıyordun? Hodri meydan televizyon programında bildiklerimizi halka anlatalım belge ve bilgilerimizi canlı yayında paylaşalım. Haksızlık yapılıyor mu yapılmıyor mu halk karar versin bu işler tek taraflı demeç vermekle olmuyor. Bilgin ve Cesaretin varsa çık karşıma. Bu ayrımcılıklar yüzünden Seçimleri Siz kaybettiniz. 
    Çirkinlik-9: 2012 İmar Planına yapılan itirazları sizin imzanızla 26/11/2012 tarih ve 2012/45 No’lu Meclis kararında belirtilen 8-13-44-57-60-65-79-85-86-88-102-111-123-170-175-193 ilgi numaralı toplam on altı adet itirazı kabul diğerlerinin reddine diyerek(EK-8) diğerleri değiniz (tüm kangal halkının dilekçesi)  diğerleri diye değerlendirme olmaz bu kişilerinde dilekçeleri tarih ve sayılarına göre hatta konularına göre ayrı ayrı değerlendirilmesi kanundan gelen zorunluluktur. Doğal olarak itirazları çirkinlikle reddedilen DİĞERLERİ dediğin bu isimsiz kahramanlarda seçmenlerde seni DİĞER seçim kaybedenlerin yanına gönderdi. Kangal halkını demeçlerle kandırma döneminiz bitti. Belgelerle konuşma dönemi başladı. Belgelerdeki imzalarınız sizin demecinizi yalanlıyor. Temiz hedeflere temiz yollardan gidilir. Seçimi kaybetmenin şokunu atlatamayanlar, kaybettiği seçimi başkalarına fatura etme gayretiyle ellerindeki çamuru günahsız masum insanların üzerine sürerek siyaset yaptığını zannetseler de o çamur önce kendi ellerini kirlettiği için Seçmenler bu kirli ellerin kime ait olduğunu gördü ve tiksindiği için verdiği ödünç oyunu geri aldı.
Mevlana’nın dediği gibi ‘’Bir insan bilmiyorsa ne istediğini, hem seni ziyan eder hem kendini’’. 
    Bu belgeleri daha önce Kangal Cumhuriyet Başsavcılığına sunduk Başsavcının istediği soruşturma iznini içişleri bakanı vermedi. Belediye Başkanlığını kaybettiğin için Başsavcının soruşturma izni isteme durumu da kalmadı. Buyurun Başsavcılığa gidin bu davalar kaldığı yerden devam etmiş olur. Hodri meydan. 
    Övündüğü eserlere bakmak lazım; ***Karanlıktaki parkın kullanılamadığı için halka faydadan çok uzak, sadece, yapımında kullanılan tonlarca demir, çimento ve mavi renkli boya satanların faydalandığı, yapımında kullanılan çimentonun güneşin alnında toprak gibi ufalandığı, betonun üzerindeki mavi boyanın çürüdüğü açılmadan ölü yatırıma dönen Karanlıktaki bu parkın işletmesini kendi döneminizde açamadınız. Bu dönem parkın işletmesini belediye size versin.
     ***Kangalın nüfusu ve seyahat edecek yolcu kapasitesinden daha önemlisi kangal termik santralı işçi taşıma işi olmasa mazot parasını bile kurtaramayan terminal işletmecileriyle görüşerek Otobüs terminalinin işletme ve yatırım maliyetlerinin masaya yatırmış olsaydın. Teknik ve idari fizibilite raporlarını yaptırarak işletme ve yatırım maliyetlerini yapmış olsaydın. Döneminde açılışın yapardın. Bu terminal işletmesini belediye size versin. Bu konuda başta Belediye Başkanımız Kürşat Bey olmak üzere, kıymetli Belediye Meclis Üyelerimiz, Otobüs sahipleri ve kooperatif Başkanımız, Siyasi parti başkanlarımız, Sivil toplum örgütlerinin girişimiyle gerekli destek verilerek övündükleri bu eserlerin işletme hakkını size versinler Yaptığın gibide işlet bizi boğacağını söyleyerek ortaya düşme övündüğün yatırımına sahip çık. 
“KAYNAKLAR HEBA EDİLDİ”
 Belediye Başkanlarının Asıl Marifeti kendine sunulan kaynakları israf ve heba etmeden ilçenin öncelikli yatırımlarını içme suyu, kanalizasyon ve doğalgazını ele alıp çözdükten sonra parke taşı veya asfaltını yaptırmasıdır. 10 yıl önce Ankara bürokrasi koridorlarında zaman ve enerjileri bu yönde gayret sarf edilmiş olsaydı, kaynaklar israf edilmemiş olacaktı. Parke taşına harcanan MilyonlarcaTL. çamura gitmemiş olacaktı. İsraf edilen kaynakları ilçeye doğalgaz getirdiğini iddia ederek kapatamazsınız. Doğalgaz Sivas’ın tüm ilçeleriyle birlikte geldi. İspatı da Muhalefetin elindeki Divriği ve Gürün Belediye Başkanları da ilçelerine Kangaldan önce doğalgazı bağlattı. Boş beyinleri etkilemek için demeç vererek kaybettiğin seçimin günahına masum insanları ortak edemezsin. Hodri meydan istediğin televizyon kanallarında canlı yayında belgelerle halkın karşısına çıkalım. Kim kendi günahında boğuluyormuş herkes görsün. Oscar Wilde; Kimi gittiği yeri mutlu eder, kimi terk ettiği yeri! Der. Kangal halkı senin gitmenle çok mutlu oldu. Bugün seçim olsa kaybettiğin oyun çeyreğini bile alamazsın. Alınan oylar sana değil partiye verilen oylardır. Bunu da böyle bilesin ve aklından çıkarmayasın. 
Mazlum Kangal halkını yerel seçimlerdeki bu güzel ve onurlu kararından dolayı tebrik ediyor.  Allah’a emanet ediyorum. Selam ve dua ile …