“BİRLİK OLMALIYIZ”
Kangal´a belediye başkanı aday adayı olmak isteyen isimlerden birisi olan Mustafa Uyanık, gazetemize göndermiş olduğu yazılı mesajda düşüncelerini siz okuyucularımızla paylaşmak istedi. Her şeyden önce birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Uyanık, Kangal´ın sahip olduğu potansiyelin devreye sokulması halinde ilçenin il olma kapasitesine ulaşabileceğini ileri sürdü.
Tarih: 2.10.2018 15:30:39/ 26598okunma / 6yorum

Uyanık, göndermiş olduğu mesajda şu ifadelere yer verdi:

GÖÇ VERİYORSAK HATALI YÖNETİM VARDIR

1950´lerde Kayseri ile beraber ilçe olan Kangalımızın tarihi M.Ö 1400 Hitit dönemine kadar uzanmakta ancak hala önemli bir gelişme göstermemiş ve ilçe olarak kalmaya devam ediyor. TÜİK istatistiklerine göre son 20 yıla bakılınca ilçemiz hala göç veriyorsa, bir yerlerde hatalı yönetim var demektir.

Kangalımızı diğer ilçelerden ayıran bazı özellikleri sayacak olursak;

*Yüzölçümü 20 şehirden büyük

*100´ün üzerinde köyümüz var

*Zengin maden rezervlerimiz var

*Satılmış olsa da hala önemini koruyan termik santralimiz var

*Tarım ve hayvancılığı çok müsait

KANGAL NEREDE HATA YAPIYOR?

Öncelikle ilçemizde büyük marketler var ve bunlar vasıtasıyla sıcak para dışarı çıkıyor. Sadece bir market günlük 20 Bin TL ciro çekse, ilçemizdeki 6 marketindışarıya taşıdığı para günlük 120 Bin TL´ye tekabül eder. Bu da yılda 43 Milyon 800 Bin eder. Oysa bu para Kangal´da kalsa, hangi yatırımlar yapılmaz ki? 

PARK BAHÇE DEĞİL FABRİKA YAPACAĞIZ

Nasip olur da aday olup seçilirsem, öncelikle göçü durdurmak için alternatif istihdam alanları oluşturacağız. Mesela tekstil alanında önemli çalışmalar yapılabilir. Memleketimizde 10 ay kış yaşanıyor, park bahçeden çocuklar ancak 2-3 ay yararlanabiliyor. O bakımdan lüzumsuz harcamalara gerek yoktur. Mesela 100 tane dikiş makinası alınıp ev hanımlarına verilip, tekstil firmalarıyla anlaşılarak ev hanesine önemli bir gelir sağlanmış olur.

 KANGAL ESNAFI DESTEKLENMELİ

Çünkü esnaf kazandığını Kangal´a harcayacağından, esnafımızın güçlü olması her zaman ilçenin avantajınadır. Ayrıca ilçemize yatırım yapmak isteyen kişiler teşvik edilerek, yeni firmaların açılmasına imkân sağlamamız lazım. 

KANGAL HAYVANCILIKTA BİR NUMARA OLMALI

Tarım İl Müdürlüğü ve TKDK ile gerekli görüşmeler sağlanıp, projeler geliştirilmeli. Tarım ve hayvancılık potansiyeli bu kadar yüksek olan Kangal´ın bu alanlarda bir numara olması lazım. Özellikle buğday üretimimizi gön önünde bulundurarak ilçemize makarna fabrikası açılması gerekiyor..

BAŞKA KANGAL YOK

Kangal´daki en büyük sorunumuz birlik olamayışımızdır. Bir tane Kangal var başka yok. İlçemiz için hep birlikte omuz omuza vermeliyiz. Belediye başkanı kim olursa olsun birlik ve beraberliğe önem vermeli. Aksi takdirde 18 yaşında bir genç seçilse o da başkanlık yapar. İnsanları çeşitli farklılıklarından dolayı ötekileştirmeden, Kangallı oldukları için kucaklamamız lazım. İşte o zaman tam bir birlik sağlanmış olur. Gelin hepimiz dostça omuz omuza verelim.
Kaynak: Kangal Gündem

Anahtar Kelimeler: BİRLİK OLMALIYIZ
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
efe demir
24.12.2018 15:11:02
Hayırlı Olsun.
Hacı Rahman
7.11.2018 17:10:50
İYİ HOŞ ADAY OLMUŞSUN DA ARKADAŞ, KANGAL İLE KAYSERİ´NİN AYNI ZAMANDA İLÇE OLDUĞUNU NERDEN UYDURDUN HİÇ Mİ ARAŞTIRMADIN, HİÇ Mİ OKUMADIN. KAYSERİ BELEDİYESİ 1869 yılında İL OLARAK KURULMUŞ KANGAL IN BELEDİYELİĞİ İSE İLÇE OLARAK 1901 DİR.
mustafa uyanık
14.11.2018 08:03:13
TEK SORUNUMUZ BİRLİK HOŞ GÖRÜ OLAMAMAMIZ DEMİŞDİM KAYSERİ 30 SENE SONRA İLÇE OLSAN NE YAZAR SİZİN YAZDINIZA GÖRE 117 SENEDİR İLÇEYİZ KAYESERİ 148 SENEDİR İL BURADA 1901 YILIONDAKİ NUFUS ORANI BAKMAK LAZIM ELEŞTİRMWEDEN ANLAMAK LAZIM
BURAK ELÇİ
3.10.2018 09:10:24
sivasda 48000 sivaslı var sahibsiz memleket kangal kangala sahip cık
reaci kol
3.10.2018 09:43:03
kangalın tek sorunu birlik olamaması
turan kaya
3.10.2018 09:45:32
BİRLİKDEN RAHMET DOĞAR
Aday adayıyım
Aday adayıyım
Daha önce Kangal belediye başkan adaylığı için ismi geçen Mehmet Karaca MHP Kangal il genel meclis aday adayı olduğunu açıkladı. Gazetemize göndermiş olduğu yazılı açıklamada adaylık sürecini anlatan Karaca, açıklamasında şu sözlere yer verdi.
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
Çeyrek asırlık tecrübemle Hizmete talibim
SP´nin Sivas adayı belli oldu
SP´nin Sivas adayı belli oldu
31 Mart Yerel Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren Saadet Partisi, adaylarını açıklamaya devam ediyor. Saadet Partisi Sivas Belediye Başkanlığı İçin uzun süre belediye başkanlığı yapan merhum Osman Seçilmiş´in Oğlu Melih Seçilmiş´i Aday Gösterdi.
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
Sivas merkezde il belediye başkan adayı olarak Kangallı Hilmi Bilgin´i haftalar önce açıklayan Akparti teşkilatı uzun süredir beklenen ilçe belediye başkan adaylarını ise önceki gün açıkladı.
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
31 Martda yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken ilçemizde teşkilatı bulunan partiler belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor.
CHP ADAYLARINI TANITTI
CHP ADAYLARINI TANITTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı, 31 Mart mahalli seçimleri öncesi Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nda (STSO) il, ilçe ve belde belediye başkan adayları için tanıtım toplantısı düzenledi.
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
İlçenin tek kadın muhtar adayı olan Hülya Kalay, gazetemizi ziyaret ederek adaylık sürecini anlattı.
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Kangal MHP il genel meclis aday adayı Mesut Göksu, aday olup seçilmesi durumunda yapmayı düşündüğü projeleri anlattı. Göksu gazetemize göndermiş olduğu yazıda projelerinden şu şekilde bahsetti.
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Belediye ve il genel meclis adaylığının yanısıra ilçemizdeki hemen her mahallede muhtar adaylığı için yoğun bir talep oluştuğu görülüyor. Mahallesine hizmet etmek için kolları sıvayan muhtar adayları kendilerini ve projelerini tanıtarak seçmenlerden destek talep etmeye başladılar.
Bilgin, Çalışmalara başladı
Bilgin, Çalışmalara başladı
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Sivas Belediye başkan adayı olarak açıklamış olduğu hemşehrimiz Hilmi Bilgin önceki gün Sivas´a gelerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı Hilmi Bilgin, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken özellikle belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliğine aday olmak isteyenlerin kamuoyuna yönelik çalışmaları hız kazanmaya başladı.
 "KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
"KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
Önceki hafta aday adaylığını açıklayan Ercan Korkmaz´ın ardından Mesut Göksu´da MHP´den Kangal il genel meclis üyeliği için aday adayı olduğunu duyurdu.
Muhtarlığa yeniden talibim
Muhtarlığa yeniden talibim
Gürsel Mahallesinde yeniden Muhtarlığa talibim
Adalet Liyakat İstişare
Adalet Liyakat İstişare
İslam Sivas´ta konuştu ADALET LİYAKAT İSTİŞARE
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Ak partinin Sivas ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarının bugün-yarın belli olması bekleniyor
Aday adayları Başvurularını yaptılar
Aday adayları Başvurularını yaptılar
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı ve il genel mecli üyeliği için aday olmak isteyen aday adayları partilerinin ilgili birimlerine resmi başvuralarını yapmaya başladı.
Hizmet için adayım
Hizmet için adayım
MHP ilgenel meclisi aday adayı Ercan Korkmaz çalmadıkları kapı bırakmayacağını belirterek aday olmaya niyetlendiğini ifade etti.
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
Yaklaşan yerel seçimlerde gerek belediye başkanlıklarına gerekse il genel meclisi ve belediye meclis üyeliklerine aday olmak isteyenler kendilerine yakın gördükleri partilerden aday adylıklarını açıklamaya başladılar.
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk: sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamayla Kangal/Kuşkaya köyü doğumlu olan enerji bakanlığı bürokratlarından Zafer Benli´nin Sivas belediye başkanlığına aday olması gerektiğini ifade etti.
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
Kangal Belediye Başkanlık adaylığında öne çıkan isimleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu hafta muhtemel adaylardan Yaşasın Çiçek adaylığı ile ilgili açıklamalarda yaptı.
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
Yerel seçimlerden önce, hangi partinin hangi adayları çıkartacağı ve Kangal´daki seçim yarışında kimlerin öne çıkacağı gündemi giderek artan bir şekilde meşgul etmeye devam ediyor. Bu hafta da MHP Kangal Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Kürşad Apaydın gazetemize açıklamalarda bulundu. Vatandaşların belediyecilikte hamaset istemediğini belirten Apaydın, Kangal´a belediye başkanlığı yapacak kişinin Kangal´dan olması gerektiğini söyledi.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma?

Hacı Bektaşı Veli
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları