BERBERLER İŞBAŞI YAPTI

Uzun bir aradır kapalı olan berberler ve kuaförler 11 Mayıs Pazartesi günü itibariyle dükkanlarını açarak işbaşı yaptılar.

Kangal da faaliyet gösteren berber ve kuaförler de işyerlerini açarak randevu usulü ile aldıkları müşterilerini traş yapmaya başladılar. Maske takarak dezenfekte işlemlerini de yerine getirerek işlerini yapmaya gayret ediyorlar.

İçişleri Bakanlığı, 6 Mayıs 2020´de valiliklere bir genelge göndererek, berber, kuaförler ve güzellik salonlarının çalışma esaslarını belirledi. Genelgeye göre, berber, kuaför ve güzellik salonları, 09.00-21.00 saatlerinde çalışacak, müşterilere randevu sistemiyle hizmet verilecek.

ZAMLI TARİFE BAŞLADILAR
Koronavirüs salgını nedeniyle 1,5 aylık aradan sonra önceki gün itibarıyla yeniden hizmete başlayan berberler, yeni döneme yüzde 40 zamlı başladı. Salgından önce 25 liraya yapılan işlem için artık 35 lira ücret alacak.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart´ta faaliyetlerine ara verilen berberler ve kuaförler, önceki gün itibariyle yeniden hizmete başladı.

Berberlerin açılmasıyla gelen müşteriler hijyen kuralları kapsamında tıraşlarını oldu ama gelen zamlı tarife ile bir süre kendilerine gelemediler.

YÜZDE 40 ZAM
Önceki gün yeniden hizmet vermeye başlayan berber ve kuaförler, kapalı oldukları dönem içerisinde devlet tarafından destek almalarına rağmen, ücretlerde yüzde 40 zamlı tarife üzerinden fiyat almaya başladı.

BAŞKAN AÇIKLADI
Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları (TBKGU) Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, kuaför, berber ve güzellik salonlarının gelir kaybından dolayı 11 mayıs 2020 pazartesi açılmaları itibarıyla yüzde 40 zam olacağını söyledi.

1. sınıf erkek berberlerine ait fiyat tarifesine göre; saç kesme 35 TL, sakal kesme 21 TL, saç sakal 50 TL olacak..