Berat Kandili mesajı

Kaymakam Erinç Demir   Merhum Muhsin Yazıcıoğlu vefat yıldönümü ve Berat kandili vesilesiyle  iki ayrı mesaj yayınladı.

Önce merhum Yazıcıoğlu ile ilgili mesajını paylaşan Kaymakam Demir, mesajında şu ifadelere yer verdi. “Siyaset hayatı boyunca ilkeli ve saygın duruşuyla milletimizin gönlünü kazanmış, demokrasinin ve adaletin yanında duran vatan sevdalısı Muhsin YAZICIOĞLU'na ve aynı kazada vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerim.”
    
“AF VE ARINMA”
Kaymakam Erinç Demir, Berat Kandili vesilesi ile yayınlamış olduğu mesajında ise  şunları söyledi. “Ramazan ayının müjdecisi olan, kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi kendimize, ailemize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu günlerin, toplumumuzda var olan birlikteliğini daha da pekiştireceğine inanıyorum.

Mübarek üç aylar içerisinde yer alan bu günde başta Kangallı hemşehrilerimin Berat Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını diliyorum.  Erinç DEMİR / Kangal Kaymakamı