Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi

Kangal Belediye Başkanı Kürşad Apaydın, belediyenin borç ve alacaklarını büyükçe bir afiş yaptırarak belediye binasına astı.

31 Mart Mahalli İdareler seçiminde belediye başkanı seçilen Kürşad Apaydın, belediyenin borç ve alacaklarını gösteren 15 metrelik dev bir afiş yaptırarak belediye binasına astı.
    

Başkan Apaydın yaptığı açıklamada, "Seçim çalışmalarımızda belediyenin gelirinin giderinin Kangal halkından gizlenmeyeceğini, harcanan 1 kuruşun bile hesabının Kangal halkına verileceğini  belirterek şeffaf olma konusunda söz verdik. İlçe halkımzıın tevecühü ile Allah bize bu kutlu görevi bahşetti. Şimdi bizim  verdiğimiz sözlerin yerine getirilme zamanıdır. 15 m2´lik dev afişte de görüldüğü üzere belediyemizin alacağı 12 milyon 249 bin 783 TL iken borcumuz 41 milyon 376 bin 863 TL´dir. Alacaklar çıktığında kalan net borç ise 29 milyon 127 bin TL´dir. Yani ortada ciddi bir açık var ve belediyemiz zarar etmiş. Önümüzdeki yıllar içerisinde bu zararı kapatmayı planlıyoruz" dedi.   
    

Afişe bakıldığında alacaklarda  emlak vergisi ve su borcu öne çıkarken Borçlar hanesinde ise  iller bankası ve SGK& Emekli sandığı  göze çarpıyor.