Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısını Yaptı

Kangal Belediyesi ocak ayı toplantısını yılın ilk günü olan 01 Ocak Çarşamba günü belediye toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 Başkan Kürşad Apaydın, toplantının başında 2020 yılında su fiyatlarına kesinlikle zam yapılmayacağını söyledi.
Belediye başkanı Kürşad Apaydın´ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantının gündem maddeleri şöyle şekillendi.

1. BELEDİYE GELİR VE HARÇLARININ GÖRÜŞÜLMESİ
2. DENETİM KOMİSYONUN SEÇİMİ
3.SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASI
4. GÜRSEL MAH 460 ADA 10-11-12 NOLU PARSELLER İLE REŞADİYE MAHALLESİ 436 DA 20 NOLU PARSELDE BULUNAN EVLERİN SATIŞI
5. OTOPARK ÜCRETLERİ

1.MADDE: Gelir harçlara zam verilen bölgeler çay bahçesi parklar düğün salonu kepçeler kamyonlar ve iş makinalarına 22.58 değerleme oranında zam yapılacak ve bu urum encümen üyeleri tarafından kabul edildi.
Başkan Apaydın, 2020 yılı sonuna kadar su fiyatlarına zam yapılmayacağını belirterek belediyenin diğer gelir harçlarında makul artışlar olabileceğini ifade etti.
2.MADDE: Denetim komisyonu üye sayısı kapalı oylama şeklinde yapıldı. Büyük Birlik Partisinden YAKUP DURMAZ ve ALPARSLAN SELVİ, AK PARTİDEN ise FEHMİ AKDENİZ aday oldu. Kapalı oylama sonucu 9 oy alan YAKUP DURMAZ denetim komisyon başkanı olurken 8 oy alan ALAPRSLAN SELVİ komisyon başkan yardımcısı oldu. Akparti gurubundan aday olan FEHMİ AKDENİZ ise 6 oy alarak komisyon üyesi oldu.
3. MADDE: Belediye kadrosunda çalışan sözleşmeli personel çalıştırılması. Çalışan durumdaki sözleşmeli personellerin işe devamı veya ayrılması kapalı yapılan oylama sonucunda 4 kabul 5 ret aldı. Böylelikle sözleşmeli olarak çalışan imar ve şehircilik müdürlüğüde yapmış olan Eyüp Melih Yıldırım´ın sözleşmesi yenilenmeyerek belediyeden çıkartılmış oldu.
Hatırlanacağı üzere geçen ayki belediye meclis toplantsında yaşanan imar değişikliği konusunda göstermiş olduğu doğru ve dürüst tavırla dikkat çeken Melih Yıldırım, imar konusunda kişilerin sağlayacağı ranttan ziyade yasal zeminden ayrılmadan hakkaniyetli bir duruş sergilmeye gayret etmişti. Ancak belediyenin anlaşmış olduğu şehir plancısı şirket temsilcisinin gayretkeşliği ile arzu edilen imar değişikliklerinin meclisten geçmesi sağlanmıştı.
4.MADDE: Gürsel Mahallesi 460 ada 10-11-12 nolu parsel ve Reşadiye mahallesi 436 ada 20 nolu parseldeki evlerin satışı açık oylamaya sunuldu ve satış kararı kabul edildi.
5.MADDE: Otopark ücretlerinin görüşmesi ise inşaat sezonun başlama tarihi olan 31.03.2020 tarihine ertelendi.
Gündem maddelerinin tamamlanması sonrası çay sohbeti ile devam eden toplantının sohbet konusu ise son haftaların en çok konuşulan konularından biri olan Ankara´daki togo kullerindeki imar rantı oldu.