BAŞHEKİMDEN ÇAĞRI

Kangal Devlet Hastanes Başhekimi Emir Gökalp, tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüse karşı ilçe halkını uyararak yazılı bir açıklama yaptı.

Kangal Devlet Hastanes Başhekimi Emir Gökalp, tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüse karşı ilçe halkını uyararak yazılı bir açıklama yaptı. Gökalp, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

?TEDBİR BİR TERCİH DEĞİL ZARURETTİR?
?COVID-19 pandemisi tüm dünyada hız kesmeden devam ediyor. Vaka sayısının 330 bini, ölümlerin 14 bini aştığı salgında herkesin çok daha dikkatli olması gerekiyor bu süreçte yaşlılarımızı kırmadan ve incitmeden uyaralım. Bu ulusal mücadeleye katkı verelim kurallara birlikte uyalım. Evde sıkıldık, biraz dışarı çıkalım veya ben gencim, sağlıklıyım vb. söylemler içinde bulunmak öncelikle kendimize ve çevremizdeki insanlara çok büyük zararlar verebilir.

?UMRECİLERE GEREKLİ ÖNLEM ALINDI?
Kangal ilçemizde umreden dönen ve yurtdışından gelen vatandaşlarımızın; Toplum Sağlığı Merkezi ve Hastanemiz tarafından yakın takibi yapılmakta, gerekli önlemler ivedilikle alınmaktadır. Tedbir, tercih değil, zarurettir. İhmalin bedeli ağır olacaktır. Kurallara uyarak ve evde kalarak, Kangal İlçemizi en güzel şekilde koruyalım.?