BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

İl Geneli İzleme Sınavlarında başarı gösteren İlçemiz öğrencileri Kaymakam Erinç DEMİR tarafından ödüllendirildi.

Sivas Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen KÖPRÜ Projesi kapsamında İlimiz genelinde 8. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen İl Geneli İzleme Sınavlarında başarı gösteren İlçemiz öğrencileri Kaymakam Erinç DEMİR tarafından ödüllendirildi.

Kovid-19 sürecinde evlerinde olan ve uzaktan erişim yoluyla eğitimlerine ulaşan öğrencilerimizi, İlimiz genelinde yapılan izleme sınavlarında göstermiş oldukları başarıdan dolayı hem ödüllendirmek hem de her daim onların yanında olduğumuzu bilmeleri ve evde geçirilen zaman dilimlerinde Lise Geçiş Sınavlarına daha iyi hazırlanabilmeleri için kaynak kitap dağıtımı yaparak motivasyonlarını canlı tutmayı amaçlıyoruz diyen Kaymakam DEMİR, öğrencilerimizin eğitimi için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz dedi.

Öğrenciler adına kaymakam Demir'e teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALKAN, kaynak kitapları öğrencilere ulaştırılmak üzere ortaokul müdürlerine teslim etti. 

İlçemizde göreve başladığı günden beri eğitime ayrı bir önem veren ve gerek kaynak kitap noktasında gerekse uzaktan eğitimden mahrum kalan öğrencilere tablet temini açısından büyük gayret sarfeden Kaymakam Demir'i veli ve öğrencilerle birlikte bizde gazete olarak tebrik ediyor gayret ve başarılarının devamını temenni ediyoruz...