Avrupa´nın barbarlığı bir kez daha tescillendi
Kenya´nın en zengin rezervlerine sahip Masai Mara Bölgesi, uçsuz bucaksız bir ova olan Tanzanya Serengeti Ulusal Parkı´nı da içine alır. Milyonlarca canlı belli dönemlerde buradaki zengin kaynakları semirdikten sonra, büyük göçe başlar. Hayatta kalabilmeleri için uzunca bir yol katedip Mara Nehri´nin karşısına geçmekten başka çareleri de yoktur.
Tarih: 10.3.2020 16:16:14/ 723okunma / 0yorum

Katil ruhlu timsahlar pusuda!..

Fakat suyun karşı tarafına geçmek büyük riskler taşımaktadır.

Aç gözlü timsah sürüleri ağızlarına layık çaresiz göçebeleri iştahı kabarmış vaziyette beklemektedir. Bütün tedirginliğe rağmen sürüden birinin kendini azgın sulara bırakmasıyla birlikte kaos başlar. Milyonlarca can umuda doğru yüzerken, gözü ve midesi doymaz timsahlar katil ruhlarıyla kurbanlarını boğarak birer birer katleder. Bu geçiş noktasında sadece güçlü ve şansı olan hayatta kalabilir.

Karşıya geçenler için bütün tehlikelere rağmen yeni bir hayat döngüsü başlarken, zayıf olanlar timsahların güçlü çeneleri arasında çığlık ata ata telef olur.

Mülteciler insanlık dışı zulme maruz kalıyor

Masai Mara´daki vahşi hayatı neden anlattık?.. İşte tam da anlattıklarımıza benzer büyük bir göçün Avrupa´ya yönelmesiyle ortaya çıkan dramın boyutunu daha iyi anlatabilmek için.

Dün mazlum coğrafyaları sömürülerek köle haline getirilenlerin torunları, bugün işte tam da Masai Mara´da yaşananların benzerini Yunanistan sınırında sergiliyor.

Türkiye´nin yaşadığı sıkıntılar nedeniyle barındırdığı mültecileri 28 Şubat itibariyle istedikleri ülkeye gitmekte serbest bırakmasıyla Avrupa´ya yönelen “büyük göç” dalgası haftalardır Yunanistan´ın insanlık dışı muamelesine maruz kalıyor.

Ege Denizi, Meriç Nehri ve Pazarkule Sınır Kapısı´nda “büyük göç” dalgasını kırmak için sömürgeci Avrupa´nın timsahı Yunanistan, sınırına yönelen göçmenlere uyguladığı jiletli tel, sis, ses, gaz bombası gibi vahşi uygulamalarla büyük bir travma yaşatmakla kalmayıp, kurşunlarla canlarına kast ediyor.

Çakallar tarafından zengin kaynakları sömürülen, sırtlanların çıkardığı savaşlarda canını kurtaran milyonlarca insan daha iyi bir yaşam sürebilmek için maruz kaldıkları insanlık suçuna rağmen akın akın cellatlarının ülkesine gidiyor.

Görüntüler Nazi Kampları´ndakileri aratmıyor

Sömürü ve iç savaşlarla yerlerinden yurtlarından edilen milyonlar Akdeniz´de, Ege´de, Meriç Nehri´nin karşı kıyısında, timsahlardan daha vahşice muameleye tutuluyor. Kendilerine gelince insan hakları havarisi kesilen Avrupa, gaz, sis, ses, jiletli tel tuzaklarıyla adeta Haçlı Orduları´nın kullandığı vahşi yöntemleri kullanarak umut için kendilerine sığınan sırtındaki çantasından, kucağındaki çocuğundan başka bir şeyi kalmayan insanları savunmasız bir haldeyken işkenceye tabi tutarak hem ruhen, hem de bedenen öldürüyor. İnsan Hakları Beyannamesi ve Cenevre Sözleşmesi´ni hiçe sayarak ortaya koydukları görüntüler Nazi Kampları´ndakilerini aratmıyor.  

Medeni Avrupalılarla, barbar Türkler arasındaki fark!..

Özelde Yunanistan´ın genelde Avrupa´nın zulmüne maruz kalan vatansız, yurtsuz yuvasız insanların imdadına Türk Devleti, milleti, serhat şehri Edirne´nin güzel insanları yetişiyor. Bu hiç tanımadıkları insanları sarıp sarmalıyor, yedirip içiriyor, dertlerine ortak olup onlar için gözyaşı döküyor.

İşte medeni Avrupalılarla, barbar Türkler arasındaki fark bu!..

Onlar Akdeniz´i, Ege Denizi´ni, Meriç Nehri´ni, Pazarkule Sınır Kapısı´nı geçmeye çalışan göçmenleri bir timsah gibi parçalarken, biz “komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” şiarıyla ekmeğimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Çünkü bizde mazluma kimlik sorulmaz.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Avrupa barbarlığı daha tescillendi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Acilen İzole Covid-19 hastanelerinin Kurulması
Acilen İzole Covid-19 hastanelerinin Kurulması
Covid-19 salgını nedeniyle insanlarımızın izole (ayrı) olması, evde kalmaları, ev içinde bile sosyal mesafenin korunması tembihlenmektedir. Doğrudur, ilk yapılması gereken de budur.
Yazıcıoğlu´nun kemikleri sızlıyor!..
Yazıcıoğlu´nun kemikleri sızlıyor!..
Yazıcıoğlu´nun kemikleri sızlıyor!..
EVDE KAL TÜRKİYE
EVDE KAL TÜRKİYE
Tüm dünyayı kasım kavuran ve geçe hafta ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını için alınan tedbirler her geçen gün daha da genişletiliyor.
ŞEHİTLER SAYGI VE DUA İLE YADEDİLDİ
ŞEHİTLER SAYGI VE DUA İLE YADEDİLDİ
Çanakkale zaferinin 105. Yılı kutlamaları ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de (kovid-19 tedbirleri kapsamında) sadece protokol mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi.
Kahraman Şehidimizi Dualarla Uğurladık
Kahraman Şehidimizi Dualarla Uğurladık
Suriye İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi´nde radikal gruplar tarafından düzenlenen saldırı sonucu önceki gün şehadet şerbetini içen hemşehrimiz Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir (25) dün Yukarı Tekke´de düzenlenen törenle tekbirler ve dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.
BAŞKAN APAYDIN´DAN ‘EVDE KAL´ ÇAĞRISI
BAŞKAN APAYDIN´DAN ‘EVDE KAL´ ÇAĞRISI
Kangal Belediye başkanı sosyal medya hesabından ‘Evde Kal´ çağrısı yaparak kapatılan işyerlerinde çalışan işçilere gıda yardımı yapılacağını ifade etti. “EVİNDE KAL TÜRKİYEM”
KANGAL´DA DÜKKANLAR VÜRÜSE KARŞI İLAÇLANDI
KANGAL´DA DÜKKANLAR VÜRÜSE KARŞI İLAÇLANDI
Kangal Esnaf Odası ve Kangal Esnaf Kefalet Kooperatifi, Dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüse karşı mücadele konusunda teyakkuza geçti. İlçemizde korona virüse karşı önlem alma kapsamında iş yerleri oda ve kefalet kooperatif ekipleri tarafından dezenfekte edildi.
TGK´dan BİK´e teşekkür...
TGK´dan BİK´e teşekkür...
Basın İlan Kurumu´nun bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında bir dizi kolaylaştırıcı önlem alınması nedeniyle BİK Yönetim Kurulu´na ve BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran´a teşekkür eden TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, basın kuruluşlarının bu zor dönemde desteklenmesini istedi.
TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYORUZ
TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYORUZ
ENDİŞEYE MAHAL YOK AMA TEDBİRİ DE ELDEN BIRAKMIYORUZ
VALİ AYHAN´DAN  KANGAL ZİYARETİ
VALİ AYHAN´DAN KANGAL ZİYARETİ
Her fırsatta ilçelerde bulunmaya ve yatırımları yerinde inceleme önem veren Vali Salih Ayhan, Kangal ilçesine giderek, gezi ve incelemelerde bulundu.
SAMSUN- SİVAS DEMİRYOLUNDA SONA GELİNDİ
SAMSUN- SİVAS DEMİRYOLUNDA SONA GELİNDİ
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ´Samsun-Sivas Demiryolu hattındaki çalışmalarıın son aşamaya geldiğini söyledi.
Müdürleri bulmuşken taleplerini iletti
Müdürleri bulmuşken taleplerini iletti
Aydın CANPOLAT kurumların il müdürlerini bulmuşken taleplerini iletti
İSTİKLAL MARŞI VE MEHMET AKİF
İSTİKLAL MARŞI VE MEHMET AKİF
İSTİKLAL MARŞI VE MEHMET AKİF´İ ANMA PROGRAMI 12 MART PERŞEMBE GÜNÜ
KAYMAKAM DEMİR´DEN 8 MART KUTLAMASI
KAYMAKAM DEMİR´DEN 8 MART KUTLAMASI
Kaymakam Erinç Demir 8 Mart Dünya kadınlar günü münasabetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Kaymakam Demir, mesajında şu ifadelere yer verdi.
KAKTÜSLÜ 8 MART KUTLAMASI
KAKTÜSLÜ 8 MART KUTLAMASI
KANGAL İLÇE JANDARMADAN KAKTÜSLÜ 8 MART KUTLAMASI
MHP KADIN KOLLARINDAN ANLAMLI ZİYARET
MHP KADIN KOLLARINDAN ANLAMLI ZİYARET
MHP Kadın kollarından Anlamlı 8 Mart ziyareti
MASA TENİSİ &VOLEYBOL TURNUVASI
MASA TENİSİ &VOLEYBOL TURNUVASI
KANGAL GENÇLİK ve SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜNDEN MASA TENİSİ &VOLEYBOL TURNUVASI
DEMİR EXPORT İŞÇİLERİNDEN SİYASİLERE SİTEM
DEMİR EXPORT İŞÇİLERİNDEN SİYASİLERE SİTEM
Demir Export işçileri kangaldaki siyasi partilere ve yönetenlere sitemli.
DUALAR MEHMETCİK İÇİN
DUALAR MEHMETCİK İÇİN
İdlib´te rejimin hain saldırısının ardından, Türkiye tek yürek oldu. Dualar Mehmetcik için.
KANGALLILAR GÖREVE HAZIR
KANGALLILAR GÖREVE HAZIR
İlçe meydanında toplanarak seferberlik çağrısı yapan Kangallı vatandaşlar, cepheye gitmek için Askerlik Şubesine akın etti.
İL GENEL MECLİSİ ÖZEL OTURUMLA TOPLANDI
İL GENEL MECLİSİ ÖZEL OTURUMLA TOPLANDI
Sivas İl Genel Meclisi Mart ayına özel oturumla başladı. Türk Bayraklarıyla donatılan ve muharip gazilerimizin konuk olarak katıldığı toplantıda, İdlib şehitlerimiz anılarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizce başlatılan Bahar Kalkanı Harekatına destek mesajları verildi.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.4346
EURO
7.0896
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.

Konfüçyus
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları