Akparti İlçe Danışma Toplantısı Yaptı

Kangal Ak parti ilçe danışma meclisi toplantısı gerçekleştirdi.

Önceki gün Kangal öğretmenevinde gerçekleşen programa Sivas milletveki  Semiha Ekinci, il başkanı Hakan Aksu, ilçe başkanı Musa Gazi ile çok sayıda il ve ilçe yönetici ile partililer katıldı.

İl başkanı Hakan Aksu ve il yönetimi, Sivas milletvekili Semiha Ekinci ve Kangal ilçe teşkilatının katıldığı toplantıda il başkanı Aksu ve milletvekili Ekinci, Sivas’a yaptıkları hizmetlerden bahsederek 2023 seçimlerinin çok önemli olduğunu kapı kapı dolaşarak sıkı bir seçim çalışması yürütmeleri gerektiğini söylediler.

Kangal ilçe başkanı Musa Gazi konuşmasında şu ifadelere yer verdi.  İlçe teşkilatımızın bütün kademeleri ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hasta ziyaretleri, düğün ve cenaze ziyaretleri, kurum ziyaretleri yaparak çalışmalarımıza hız veriyoruz. Hükümetimizin yeni eokonomi modelini anlatan el ilanı ve broşürlerimizi esnaflarımıza dağıtarak yeni teşvikleri anlatmaya çalşıyoyuz.

Esnaf ve çiftçilerimiz özellikle son zamlardan etkilendiklerini mazot ve gübre fiatlarının yüksek oluşu esnaf ve çiftçilermizin en büyük şikayetleri... Hükümetimizin en kısa zamanda bu sorunu çözeceğine inanıyoruz. il başkanımızın ve milletvekilimizin ilçemizin sesi oldukları için kendilerine teşekkür ediyor, toplantımızın ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.
Kangal İl genel meclisi üyesi Emin Ünlüer de yapmış olduğu kısa konuşmada “İlçemizde 112 pare köyümüz bulunmaktadır. Aşağı yukarı730 km yol ağımız bulunmakta. Kangal ve köyler olarak bunun 238 km si il özel idaremize bağlı olan ve bizden hizmet bekleyen bir yol ağımız bulunmakta. Asfalt çalışmasını yüzde 55 -60 seviyesine çıkardık ama bu şimdi tekrar yüzde 45 seviyelerinde her zaman toplantılarda söyledim bir asfalt plent tesisi kurulması hususunu dile getiriyorum. Gençlik merkezi çalışmamız halen beklemekte iki defa ihaleye çıktı ancak fiat artışı dolayısyla mütahitler girmedi yatırım miktarının çoğaltılarak tekrar ihale olmasını bekliyoruz. Hali hazırda 68 köyümüze parke çalışması yaptık. İlçemizin bir diğer önemli sorunu da ilçemiz bir turizm merkezi olması gerekirken bu konuda da yeteri kadar yatırım alamadık. Balıklı kaplıcamız yeterli yatırımı alamadı.

Kalkım kaplıcası konusunda ise vali beyle görüştüğümde kamulaştırma aşamasında olduğunu ve çalışmalara hız vererek kalkıma çok güzel bir tesis yapacaklarını söyledi. Eğitimde ilçemize modern çok güzel okullar yaptıklarını söyleyen Ünlüer, Ak parti gelmeden önce bir sınıfa düşen öğrenci sayıı 78 iken şimdi ise sınıf başına 14 öğrenci düştüğünü dile getirdi. Ünlüer, Kangal ve köylerinde yol sorunun bulunmadığını da söyledi.

Ak parti Kangal kadın kolları başkanı Özlem Karadağ ve gençlik kolları başkanı ibrahim Ardıç da birer konuşma yaparak faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi verdiler.