AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
Sivas merkezde il belediye başkan adayı olarak Kangallı Hilmi Bilgin´i haftalar önce açıklayan Akparti teşkilatı uzun süredir beklenen ilçe belediye başkan adaylarını ise önceki gün açıkladı.
Tarih: 12.1.2019 19:49:11/ 2023okunma / 0yorum

Sivas 4 Eylül Kapalı Spor Salonu´nda gerçekleştirilen ve genel başkan yardımcısı Mahir Ünal´ın da katılmış olduğu tanıtım toplantısında Sivas´ın ilçe ve belde belediye başkan adaylarının isimleri açıklandı. Akparti Şarkışla ve zara´da olduğu gibi Kangal´da da mevcut belediye başkanı Mehmet Öztürk´le devam kararı aldı.    

“Durmadan Yorulmadan Koşacaklar”
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi AK Parti´nin il, ilçe ve belde belediye başkan adayları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tarafından tanıtıldı. 4 Eylül Kapalı Spor Salonu´nda gerçekleştirilen programda konuşan Ünal, “Huzurlarınızda Sivas´ımıza hizmet eden belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar bayrağı devredecekler. İnşallah önümüzde 5 yıl var. 5 yıl durmadan, yorulmadan, aşkla, heyecanla koşacaklar” dedi.     
AK Parti; dün 4 Eylül Kapalı Spor Salonu´nda düzenlediği program ile Sivas il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı.
AK Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen aday tanıtım programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Habip Soluk, Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu,  belediye başkan adayları ve çok sayıda partili katıldı.

“ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ”
 İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu gerçekleştirdi.
31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarını son sürat devam ettirdiklerini ifade eden Başkan Aksu, “Bütün teşkilatımızla birlikte çalışmalarımızı her platformda sürdürüyoruz. 31 Mart gecesi Türkiye´nin en yüksek oy oranını yakalayıp kendi rekorumuzu kırmak için tüm gücümüzle çalışmaya başladık. 24 Haziran seçimlerinin hemen ertesi günü çalışmaya başladık. Yerel seçim  çalışmalarımızın  meyvesini inşallah 31 Mart gecesi toplayacağız. Sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız. İnşallah tüm belediye başkanlıkları alarak liderimiz Recep Tayyip Erdoğan´a güzel bir hediye vereceğiz” dedi.

“MİLLETİN MENFAATİNİ NAMUSUMUZ BİLİRİZ”
AK Parti İl Başkanı Aksu´nun ardından konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın ise başkan adaylarına başarılar dileyerek sözlerine başladı. Başkan Aydın, “Bizler Recep Tayyip Erdoğan´ın temsilcisi olarak başarısız olamayız. Bizim böyle bir hakkımız yoktur.  Bize çamur atabilirler ama biz kul hakkı yemeyiz. Biz milletin menfaatini namusumuz, şerefimiz biliriz. Bu duygu ve düşüncelerle bana 10 yıl belediye başkanlığını bahşeden başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere partimin tüm yetkili organlarına teşekkürlerimi sunuyorum. 31 Mart seçimlerinin partimize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Aday tanıtım toplantısına katılan Sivaslılara teşekkür eden AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin de kendisine Sivas´a hizmet etme fırsatı verdiği için Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´a  şükranlarını sundu.

“BEN DEĞİL BİZ DİYECEĞİZ”
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Bilgin, şu ifadeleri kullandı: “Huzurlarınızda tüm aday arkadaşlarımızla birlikte Sivas´ı en iyi yerlere taşıma sözünü veriyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla yola çıkan, 16 yıldır hizmet siyasetiyle ülkenin kaderini değiştiren bir partinin temsilcisi olarak tek gayemiz şehirleri daha yaşanabilir hale getirmektir. Yapacağımız her işte, atacağımız her adımda ortak akla önem vereceğiz. ‘Ben yaptım oldu´ yerine hemşehrilerimizin önerilerini dikkate alacağız. Katılımcı belediyecilik anlayışıyla ‘biz´ diyerek hizmet edeceğiz. Eserlerimizle konuşacağız. Eserlerimizle, hizmetlerimizle hemşehrilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. Yollar ve köprüler yapacağız ama yollar köprüler yapmadan önce gönülleri fethedeceğiz.”

“MAKAMLAR HİZMET ARACIDIR”
AK Parti siyasetinde makamların hizmet aracı olduğunun altını çizen Bilgin, ehliyet ve liyakatten asla taviz vermeyeceklerinin altını çizerek “Sami Bey´in şehrimize büyük hizmetleri var. İnşallah biz de 31 Mart´ta Sami Bey´den bayrağı devralacağız ve bu bayrağı daha ileriye götüreceğiz. Bizde makamlar hizmet aracıdır. Derdimiz millet, işimiz hizmettir. Sivas için hep birlikte seferber olacağız. Hemşehrilerimizin gönlünü kazanacağız” açıklamasında bulundu.

Salondaki kalabalıktan duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Semiha Ekinci de “Sivaslılar 31 Mart akşamı inşallah 7 beldemizde, 16 ilçemizde ve merkezimizde  belediye başkanlığı koltuğunu AK kadrolara teslim edecek.  31 Mart akşamına kadar belediye başkanlığı görevini devam ettirecek tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Görevi devralacak başkanlarımızın hedefi daha büyük, işleri daha zor. Çünkü çok işler yaptık ama inanıyorum ki bundan sonra göreve gelecek arkadaşlarımız daha büyük hizmetler yapacak” ifadelerini kullandı.
“SİVAS NE ALDI”
Partilerinin 2002 yılından bu tarafa ülkenin dört bir yanında önemli projeleri hayata geçirdiğini kaydeden AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk ise “Sivas ne aldı diyenlere buradan sesleniyoruz. Sivas 81 il içerisinde kamu yatırımlarında ilk 10 il arasında. 1 metre tünelimiz yoktu. Şu anda devam eden ve projelendirilen tünellerle 53 kilometre tünelimiz olacak. Bu 53 kilometre 80 yılda Türkiye´ye yapılan toplam tünel uzunluğundan daha fazladır. Diğer hususlara girmek istemiyorum ama 20 Ocak´tan sonra yeni kamu yatırımlarımız belli olduğunda bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Sayın belediye başkan adaylarım şunu çok iyi bilin ki siyasette en şanslı adaylarsınız. Çünkü AK Partinin Türkiye´de yazdığı destanları siz anlata anlata bitiremeyeceksiniz” açıklamasında bulundu.

“İYİ HİZMET AK PARTİ KADROLARIYLA GELİR”
“AK Parti Genel Merkez Teşkilatımızca belirlenen belediye başkan adaylarımızın Sivas´ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerine başlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz ise “Her bir adayımıza üstün başarılar diliyorum. İnanıyorum ki Sivas´ımıza en iyi hizmet AK Parti kadrolarıyla gelir. Sivas´ımızı tüm ilçeleriyle birlikte 21. yüzyıla hak ettiği şekilde AK kadrolar taşır. Şimdi bizlere düşen görev 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlere kadar AK kadroların halkımızdan hizmet vekaletini alması için gece gündüz çalışmaktır. İnanıyoruz ki aziz halkımız bu güne kadar yapılan hizmetlere bakarak güven tazeleyecek ve bundan sonra da vekaletini AK Partili kadrolara teslim edecektir. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Yeni bir döneme başlıyoruz. Öncelikle bugüne kadar AK Parti bayrağını şerefle taşıyan Sivas Belediye Başkanımıza, Altınyayla Belediye Başkanımıza, Ulaş Belediye Başkanımıza, Gölova Belediye Başkanımıza, Doğanşar Belediye Başkanımıza, İmranlı Belediye Başkanımıza ve Yıldızeli Belediye Başkanımıza hizmetleri için sonsuz teşekkür ediyorum. Allah yüzlerini ak eylesin. Sivas´ın her mahallesinde, her ilçesinde alnı açık dolaşabilecek siyasi parti AK Parti´dir. Bunu bu güne kadar yapmış olduğumuz hizmetlere ve halkın değerlerine sahip çıkmaya borçluyuz. Bundan sonra çok daha büyük hizmetleri AK kadrolarla yine aziz milletimize sunacağız. Çünkü bu aziz millet AK Parti kurulduğu günden bu yana her seçimde doğru yerde durdu. İnanıyorum ki bundan sonra da bu hizmet vekaletini yine AK kadrolara teslim edecek” şeklinde konuştu.

Milletvekili Yılmaz´ın ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise  “Sivas, 81 il içerisinde en çok yatırım alan 10 il arasında 8. sırada yer alıyor.  Sami Başkanın 10 yılda yaptığı hizmetlere baktığımızda özellikle şehir merkezinin tarihi dokusunun korunması ve ortaya çıkartılmasından yeşil alanlara varıncaya kadar yaşanabilir çevre ve şehir anlamında Sivas oturmuş. Ben huzurlarınızda Sivas´ımıza hizmet eden belediye başkanımız Sami Bey´e çok teşekkür ediyorum. Yine ilçelerimizde, beldelerimizde görevlerini layıkıyla yerine getiren ilçe belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar bayrağı devredecekler. İnşallah önümüzde 5 yıl var. 5 yıl durmadan, yorulmadan, aşkla, heyecanla koşacaklar” açıklamasında bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Ünal, konuşmasının ardından Sivas il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı.

İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Sivas Belediye Başkan Adayı
Hilmi Bilgin
Akıncılar Belediye Başkanı Adayı
Hasan Şen
Altınyayla Belediye Başkanı Adayı
Sinan Akbulut
Divriği Belediye Başkanı Adayı
Halit Yazıcı
Doğanşar Belediye Başkanı Adayı
Şerif Yörük
Gemerek Belediye Başkanı Adayı
Remzi Kılıçdağ
Gölova Belediye Başkanı Adayı
Osman Demirbağ
Gürün Belediye Başkanı Adayı
Feyzullah Aslan
Hafik Belediye Başkanı Adayı
Mithat İlhan
İmranlı Belediye Başkanı Adayı
Murat Sevindik
Kangal Belediye Başkanı Adayı
Mehmet Öztürk
Koyulhisar Belediye Başkanı Adayı
Ferhan Turan Epsileli
Suşehri Belediye Başkanı Adayı
Fazlı Yüksel
Şarkışla Belediye Başkanı Adayı
Ahmet Turgay Oğuz
Ulaş Belediye Başkanı Adayı
Cemalettin Karacalar
Yıldızeli Belediye Başkanı Adayı
Mehmet Sabit Karakaş
Zara Belediye Başkanı Adayı
Seyit Ahmet Pala

  BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Altınyayla Deliilyas Belde Belediye Başkan Adayı Mehmet Tek
Gemerek Çepni Belde Belediye Başkan Adayı
Ahmet Güneş
Gemerek Sızır Belde Belediye Başkan Adayı
Fikret Aslan
Merkez Yıldız Belde Belediye Başkan Adayı
Mahmut Aktaş
Şarkışla Cemel Belde Belediye Başkan Adayı
Gazi Öztürk
Şarkışla Gürçayır Belde Belediye Başkan Adayı
Temel Soy
Yıldızeli Güneykaya Belde Belediye Başkan Adayı Mehmet Akpınar

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Aday adayıyım
Aday adayıyım
Daha önce Kangal belediye başkan adaylığı için ismi geçen Mehmet Karaca MHP Kangal il genel meclis aday adayı olduğunu açıkladı. Gazetemize göndermiş olduğu yazılı açıklamada adaylık sürecini anlatan Karaca, açıklamasında şu sözlere yer verdi.
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
Çeyrek asırlık tecrübemle Hizmete talibim
SP´nin Sivas adayı belli oldu
SP´nin Sivas adayı belli oldu
31 Mart Yerel Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren Saadet Partisi, adaylarını açıklamaya devam ediyor. Saadet Partisi Sivas Belediye Başkanlığı İçin uzun süre belediye başkanlığı yapan merhum Osman Seçilmiş´in Oğlu Melih Seçilmiş´i Aday Gösterdi.
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
31 Martda yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken ilçemizde teşkilatı bulunan partiler belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor.
CHP ADAYLARINI TANITTI
CHP ADAYLARINI TANITTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı, 31 Mart mahalli seçimleri öncesi Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nda (STSO) il, ilçe ve belde belediye başkan adayları için tanıtım toplantısı düzenledi.
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
İlçenin tek kadın muhtar adayı olan Hülya Kalay, gazetemizi ziyaret ederek adaylık sürecini anlattı.
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Kangal MHP il genel meclis aday adayı Mesut Göksu, aday olup seçilmesi durumunda yapmayı düşündüğü projeleri anlattı. Göksu gazetemize göndermiş olduğu yazıda projelerinden şu şekilde bahsetti.
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Belediye ve il genel meclis adaylığının yanısıra ilçemizdeki hemen her mahallede muhtar adaylığı için yoğun bir talep oluştuğu görülüyor. Mahallesine hizmet etmek için kolları sıvayan muhtar adayları kendilerini ve projelerini tanıtarak seçmenlerden destek talep etmeye başladılar.
Bilgin, Çalışmalara başladı
Bilgin, Çalışmalara başladı
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Sivas Belediye başkan adayı olarak açıklamış olduğu hemşehrimiz Hilmi Bilgin önceki gün Sivas´a gelerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı Hilmi Bilgin, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken özellikle belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliğine aday olmak isteyenlerin kamuoyuna yönelik çalışmaları hız kazanmaya başladı.
 "KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
"KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
Önceki hafta aday adaylığını açıklayan Ercan Korkmaz´ın ardından Mesut Göksu´da MHP´den Kangal il genel meclis üyeliği için aday adayı olduğunu duyurdu.
Muhtarlığa yeniden talibim
Muhtarlığa yeniden talibim
Gürsel Mahallesinde yeniden Muhtarlığa talibim
Adalet Liyakat İstişare
Adalet Liyakat İstişare
İslam Sivas´ta konuştu ADALET LİYAKAT İSTİŞARE
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Ak partinin Sivas ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarının bugün-yarın belli olması bekleniyor
Aday adayları Başvurularını yaptılar
Aday adayları Başvurularını yaptılar
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı ve il genel mecli üyeliği için aday olmak isteyen aday adayları partilerinin ilgili birimlerine resmi başvuralarını yapmaya başladı.
Hizmet için adayım
Hizmet için adayım
MHP ilgenel meclisi aday adayı Ercan Korkmaz çalmadıkları kapı bırakmayacağını belirterek aday olmaya niyetlendiğini ifade etti.
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
Yaklaşan yerel seçimlerde gerek belediye başkanlıklarına gerekse il genel meclisi ve belediye meclis üyeliklerine aday olmak isteyenler kendilerine yakın gördükleri partilerden aday adylıklarını açıklamaya başladılar.
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk: sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamayla Kangal/Kuşkaya köyü doğumlu olan enerji bakanlığı bürokratlarından Zafer Benli´nin Sivas belediye başkanlığına aday olması gerektiğini ifade etti.
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
Kangal Belediye Başkanlık adaylığında öne çıkan isimleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu hafta muhtemel adaylardan Yaşasın Çiçek adaylığı ile ilgili açıklamalarda yaptı.
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
Yerel seçimlerden önce, hangi partinin hangi adayları çıkartacağı ve Kangal´daki seçim yarışında kimlerin öne çıkacağı gündemi giderek artan bir şekilde meşgul etmeye devam ediyor. Bu hafta da MHP Kangal Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Kürşad Apaydın gazetemize açıklamalarda bulundu. Vatandaşların belediyecilikte hamaset istemediğini belirten Apaydın, Kangal´a belediye başkanlığı yapacak kişinin Kangal´dan olması gerektiğini söyledi.
“BİRLİK OLMALIYIZ”
“BİRLİK OLMALIYIZ”
Kangal´a belediye başkanı aday adayı olmak isteyen isimlerden birisi olan Mustafa Uyanık, gazetemize göndermiş olduğu yazılı mesajda düşüncelerini siz okuyucularımızla paylaşmak istedi. Her şeyden önce birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Uyanık, Kangal´ın sahip olduğu potansiyelin devreye sokulması halinde ilçenin il olma kapasitesine ulaşabileceğini ileri sürdü.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır?

Mevlana
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları