Aday adayları Başvurularını yaptılar
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı ve il genel mecli üyeliği için aday olmak isteyen aday adayları partilerinin ilgili birimlerine resmi başvuralarını yapmaya başladı.
Tarih: 13.11.2018 19:31:16/ 2006okunma / 2yorum

Son başvuru tarihini  12 Kasım olarak açıklayan Akparti bu süreyi  16 kasım Cumaya kadar uzatırken şu ana kadar aday adaylığını açıklayan isimler şunlar oldu.  Mevcut başkan Mehmet Öztürk ve partinin ilçe başkanı Cihangir Kömürcü´nün de aday adayı olduğu ifade edilirken ilçe esnaflarından İlkay Cumbul, Ergün Kılcı , partisinin İstanbul teşkilatlarında görev yapmış olan iş adamı Tahir Abuş, hali hazırda il genel meclis üyesi olan Emin Ünlüer, Ankara´da uzun süre akpartili vekillere danışmanlık yapan Önder Karakartal, önceki yerel seçimlerd de aday adayı olan istanbul´da yaşayan genç işadamlarından İbrahim Boz, yine önceki aday adaylarından Ankara´da mukim eüaş personellerinden Murat Uyanık... 16 Kasım´a kadar uzatılan başvuraların artabileceği de ifade ediliyor.

Yerel seçimlere iddialı hazırlanan bir diğer parti olan MHP ‘den şu ana kadar aday adaylığı için henüz iki kişi resmi başvuruda bulundu. Bunlardan birisi uzun süredir zigzak yapmadan ve herhangi bir tarafa savrulmadan partisini savunmaya devam eden muhasabeci A. Kürşat Apaydın ile  son dönemde ismi duyulmaya başlanan bankacı E.Derviş Akpınar oldu.
CHP´den ise belediye başkan adaylığı için Recep Tuna´nın ismi yoğunlukla konuşulmakla beraber şu ana kadar resmi başvurusu olan ismin ilçe esnaflarından Gökhan Emen´in  olduğu öğrenildi.

İL GENEL MECLİSİNDE ADAY HAREKETLİLİĞİ
Belediye başkanlığı kadar olmasada İl genel meclisi içinde partilerde gözle görülür bir hareketlilik yaşanıyor. Şimdilik Ak partiden resmî başvuralrını yapan Uğur Gökay ve Aydın Çiftlik oldu.

CHP den mevcut il genel meclis üyesi Sırrı Karasu ile İlhan Culha arasında ön seçim yapıldı ve ilçe yönetim kurulundan her ikisinin almış olduğu oy sayısı eşit çıktı. Yönetim kurulu üyelerinden 6´şar  oy alan   Karasu ve Culha´dan hangisinin ilk sıraya konacağı netlik kazanmış değil.

MHP den ise şu ana kadar resmi başvuru yapan tek ismin  otobüs işletmecisi Ercan Korkmaz olduğu öğrenildi.
Saadet Partisi, iyi parti ve BBP yetklileri gerek belediye başkanlığı gerkes il genel meclisi için çok sayıda ismin konuşulduğunu ancak şu ana kadar resmi başvurların başlamadığı ifade edildi.

Elini çabuk tutan Ak parti dün ilçe binasında aday adaylarıyla bir araua gelerek aday adayı olanları bir birleriyle tanışma programı yaptı. İlçe başkanı Cihangir Kömürcü´nün kısa açılış konuşmasının ardından aday adayları kendielrini tanıtarak kısaca çalışmalrından bahsettiler. Adaya adayları Kangala dair projelerini ise ilerleyen günlerde  açıklayacaklarını ifade ettiler.
Aday adayları resmi başvuralrını yaptıkdan sonra el ele tutuşarak birbirlerine başarı temennisinde bulundular.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KÜRŞAD APAYDIN
14.11.2018 09:06:55
YÜCE ALLAH BÜTÜN ADAY ADAYLARINA KOLAYLIK VERSİN.HAKKIMIZDAN HAYIRLISI.NASİP NE İSE O OLACAK.KAZASIZ,BELASIZ,SIKINTISIZ BİR SEÇİM SÜRECİ İŞLEMESİ TEMENNİMİZDİR.
KÜRŞAD APAYDIN
14.11.2018 09:07:46
YÜCE ALLAH BÜTÜN ADAY ADAYLARINA KOLAYLIK VERSİN.HAKKIMIZDAN HAYIRLISI.NASİP NE İSE O OLACAK.KAZASIZ,BELASIZ,SIKINTISIZ BİR SEÇİM SÜRECİ İŞLEMESİ TEMENNİMİZDİR.
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Belediye ve il genel meclis adaylığının yanısıra ilçemizdeki hemen her mahallede muhtar adaylığı için yoğun bir talep oluştuğu görülüyor. Mahallesine hizmet etmek için kolları sıvayan muhtar adayları kendilerini ve projelerini tanıtarak seçmenlerden destek talep etmeye başladılar.
Bilgin, Çalışmalara başladı
Bilgin, Çalışmalara başladı
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Sivas Belediye başkan adayı olarak açıklamış olduğu hemşehrimiz Hilmi Bilgin önceki gün Sivas´a gelerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı Hilmi Bilgin, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken özellikle belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliğine aday olmak isteyenlerin kamuoyuna yönelik çalışmaları hız kazanmaya başladı.
 "KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
"KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
Önceki hafta aday adaylığını açıklayan Ercan Korkmaz´ın ardından Mesut Göksu´da MHP´den Kangal il genel meclis üyeliği için aday adayı olduğunu duyurdu.
Muhtarlığa yeniden talibim
Muhtarlığa yeniden talibim
Gürsel Mahallesinde yeniden Muhtarlığa talibim
Adalet Liyakat İstişare
Adalet Liyakat İstişare
İslam Sivas´ta konuştu ADALET LİYAKAT İSTİŞARE
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Ak partinin Sivas ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarının bugün-yarın belli olması bekleniyor
Hizmet için adayım
Hizmet için adayım
MHP ilgenel meclisi aday adayı Ercan Korkmaz çalmadıkları kapı bırakmayacağını belirterek aday olmaya niyetlendiğini ifade etti.
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
Yaklaşan yerel seçimlerde gerek belediye başkanlıklarına gerekse il genel meclisi ve belediye meclis üyeliklerine aday olmak isteyenler kendilerine yakın gördükleri partilerden aday adylıklarını açıklamaya başladılar.
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk: sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamayla Kangal/Kuşkaya köyü doğumlu olan enerji bakanlığı bürokratlarından Zafer Benli´nin Sivas belediye başkanlığına aday olması gerektiğini ifade etti.
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
Kangal Belediye Başkanlık adaylığında öne çıkan isimleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu hafta muhtemel adaylardan Yaşasın Çiçek adaylığı ile ilgili açıklamalarda yaptı.
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
Yerel seçimlerden önce, hangi partinin hangi adayları çıkartacağı ve Kangal´daki seçim yarışında kimlerin öne çıkacağı gündemi giderek artan bir şekilde meşgul etmeye devam ediyor. Bu hafta da MHP Kangal Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Kürşad Apaydın gazetemize açıklamalarda bulundu. Vatandaşların belediyecilikte hamaset istemediğini belirten Apaydın, Kangal´a belediye başkanlığı yapacak kişinin Kangal´dan olması gerektiğini söyledi.
“BİRLİK OLMALIYIZ”
“BİRLİK OLMALIYIZ”
Kangal´a belediye başkanı aday adayı olmak isteyen isimlerden birisi olan Mustafa Uyanık, gazetemize göndermiş olduğu yazılı mesajda düşüncelerini siz okuyucularımızla paylaşmak istedi. Her şeyden önce birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Uyanık, Kangal´ın sahip olduğu potansiyelin devreye sokulması halinde ilçenin il olma kapasitesine ulaşabileceğini ileri sürdü.
İLÇEMİZE HİZMET ETMEKTEN ANCAK MUTLULUK DUYARIZ
İLÇEMİZE HİZMET ETMEKTEN ANCAK MUTLULUK DUYARIZ
Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte her yerde olduğu gibi Kangal´da da siyasi hareketlilik başladı. Hangi siyasi partinin hangi adayları çıkartacağı ve seçim sonuçlarının ne olacağı soruları herkesin merak konusu olmaya devam ediyor. Bu kapsamda gazete olarak bizler de bazı sorulara cevap olması adına ‘Kangal´ın Belediye Başkanı Kim Olmalı?´ adında bir anket başlatmıştık. Oldukça yoğun bir ilgiyle karşılanan bu ankette ismi geçen muhtemel adaylardan kimlerin olabileceği konusunda bir izlenim oluşsun istedik...
MUHTEMEL ADAY ADAYLARI
MUHTEMEL ADAY ADAYLARI
Yerel seçimlerin normal zamanından öne alınarak Kasım - Aralık gibi yapılma ihtimali konuşulurken İlçemizde de siyaset arenası hareketlenmeye başladı.
Özyürek´ten Kangal esnafına ziyaret
Özyürek´ten Kangal esnafına ziyaret
Kangal/ Deliktaşlı olan ve MHP milletvekili Ahmet Özyürek her fırsatta vekaletini üstlendiği halkla birlikte olmaya gayret ediyor.
Sivas Akpartiye Kangallı il başkanı
Sivas Akpartiye Kangallı il başkanı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın onayıyla AK Parti Sivas İl Başkanlığı görevine, AK Parti´nin Sivas kurucu üyeleri arasında yer alan Kangal/ Çetinkaya´lı Hakan Aksu atandı.
Adaylar sahada
Adaylar sahada
Seçimlerin yaklaşmasıyla milletvekili adayları ilçe gezilerine hız verdi.
Akparti Mart ayı danışma meclisi toplantısını yaptı
Akparti Mart ayı danışma meclisi toplantısını yaptı
Mart ayı danışma meclisi toplantısını yapan Kangal Ak parti ilçe teşkilatı partinin çeşitli kadamelerindeki temsilcileriyle yapılan çalışmaların değerlendirmesini yaptı.
Kangallı Dönmez, CHP il gençlik kollarına aday
Kangallı Dönmez, CHP il gençlik kollarına aday
Gökhan Dönmez, gelecek hafta sonu yapılacak olan CHP Sivas İl Gençlik Kolları Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Kömürcü yeni listeyi oluşturdu
Kömürcü yeni listeyi oluşturdu
Kangal Akparti ilçe başkanı Cihangir Kömürcü Yönetim Listesini Oluşturdu
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3504
EURO
6.0839
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları