Aday adayıyım
Daha önce Kangal belediye başkan adaylığı için ismi geçen Mehmet Karaca MHP Kangal il genel meclis aday adayı olduğunu açıkladı. Gazetemize göndermiş olduğu yazılı açıklamada adaylık sürecini anlatan Karaca, açıklamasında şu sözlere yer verdi.
Tarih: 5.2.2019 09:52:20/ 1685okunma / 0yorum

OLUMLU TEPKİLER ALDIM
Malumunuz Belediye Başkanı aday adaylığım yazılı basın aracılığı ile gündeme gelmişti o günden bu güne kadar geçen zaman içerisinde partili partisiz herkesten olumlu tepkiler aldım.

TEŞEKKÜR EDİYORUM
Maddi manevi yanımda olan herkesten Allah razı olsun. Bu beni ziyadesi ile mutlu etti. Yanımda durup seninle yol yürümek bize onur ve gurur verir diyerek cesaretime cesaret katan büyüklerime ve kardeşlerime, başarı dileklerini ileten tüm arkadaş ve dostlarıma beraber yürüdüğüm dava arkadaşlarıma ve aileme canı gönülden teşekkür ediyorum.

Genel Başkanımızın takdiri ile Kangalımıza genç bir kardeşimiz Ülküdaşımız hemşerimiz Belediye Başkan Adayı olmuştur, bu kararın partimize ilçemize ve hayırlar getirmesini temenni ediyor medeni cesaretinden dolayı da kendisini tebrik ediyorum.

İL GENEL MECLİSİ İÇİN ADAY ADAYIYIM
Hakka ve halka hizmet düsturuyla yeni bir yolun başlangıcı için gelecek nesillerimiz için gönül verdiğim üç hilalimin, ülkücü Hareketin bayrağını dalgalandırmak için 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan Yerel Yönetim Seçimlerinde Kangalımızdan “İl Genel Meclis Üyesi” aday adaylığı başvurumu Kangal İlçe Teşkilatıma yapmış bulunmaktayım.

İl başkanım ve değerli yöneticilerine, İlçe teşkilatım ve yöneticilerine uç beyime, bu kutlu davanın temsilcisi ve bu davaya gönül vermiş tüm ülküdaşlarıma dua ve desteklerinden dolayı da teşekkür ediyorum.     

ASLOLAN İNSANLARA FAYDALI OLABİLMEK
Benim için önemli olan insanlara bir şekilde faydalı olmak  bir garibana, bir düşküne bir ihtiyaçlıya, bir yetime, bir işsize yardımım dokunsun da nasıl olursa olsun yaptığım ve yapacağım bütün işlerimde tek gayem Allah rızasını kazanmaktır.

EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM
Peygamber Efendim Buyuruyor “İnsanların En hayırlısı İnsanlara Faydalı Olanıdır.” Allah (c.c) yardımı ile sizlerin de teveccühü ile nasip olurda kazanırsak Kangalımızı İl bazında hem de İlçe de en iyi şekilde gür bir sesle temsil etmeye gayret göstereceğim, Eğilmeden, bükülmeden inandığımız değerlerimizden taviz vermeden faydalı olamaya gayret gösterip dost doğru olmaya çalışacağım hiçbir zaman ben bilirim zihniyetiyle hareket etmeyerek köylerimizin sorunlarını köy halkı ve muhtarlarımızla istişare ederek çözmeye gayret göstereceğim. Bu yolda yürürken HAK tan ayrılmayacağım helalden yana olup, haramdan uzak kalacağım ayrımcılık yapmayacağım. İlçe ve Köylerimizde birlik ve bütünlüğü, kardeşlik bağlarının güçlenmesi, ve milli manevi duyguların pekişmesi için elimden geleni yapmaya gayret göstereceğim,

HAYIRLI HİZMETLERE İMZA ATACAĞIZ
“Mümünler Ancak Kardeştir” ayeti kerimesini kendimize kılavuz ederek, Bu günden sonra tüm gücümüzle seçimlere odaklanarak her türlü kırgınlık, dargınlıkları unutarak ayrılık, düşmanlık ve fitne kaynağı olacak davranışlardan uzak durarak, birlik ve beraberlik içinde, Kangalımıza Köylerimize neler yapabiliriz hangi hayırlı işlere imza atabiliriz hangi kardeşimizin bir derdine derman oluruz ona bakacağız artık yola revan olma vaktidir. KANGAL için Tüm Gücümüzle BİSMİLLAH dedik Rabbim hayırlı işler yapmayı, yapabilmeyi bizlere nasip etsin inşallah.
Çıktığımız bu kutsal yolda dava arkadaşlarımla beraber bizlere neye mal olursa olsun, her şeyi göğüslemeye de kararlıyız.

Allah (c.c) nasip ederde kazanırsak;
Kangalımızı her platformda temsil etmeye İlçemizin sorunlarını imkanlar dahilinde çözüme kavuşturmaya esnaflarımızın sesi olmaya her türlü yapılacak yatırımları ilçemiz menfaatleri doğrultusunda hangi parti temsilcisi olursa olsun hangi ilçe başkanı olursa olsun istişare ederek hep beraber hemşerilerime ve ilçemize hizmet etmeye gayret göstereceğim, Parke yapılmayan köy içi yollarını parke yapmaya kanalizasyon sıkıntısı olan köylerimizin kanalizasyon sorununu çözüm için elimizden gelen gayreti göstereceğiz, yatırım programlarında halkımızın beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda proje ve önerileri hayata geçirmeye çalışacağız, köylerimizin başlıca sorunu olan içme suyu sorununu çözmek için projeler geliştireceğiz, kar yağdığında açılamayan köy yollarını açılır hale getireceğiz, yayla yollarını gidilebilir hale getirerek yaylalarımızı turizme kazandırmaya gayret göstererek, çocuklar için kapalı alanda spor salonları ve çocuk eğlence merkezi yapmaya çalışacağız, İl Genel Meclisi çalışmalarının gidişatı ile ilgili yazılı veya görsel basında problem ve sıkıntısı olan köylerin problemlerinin çözümleri hakkında bilgilendirme yapacağız Her zorluğa göğüs gerip Kangal ve Köylerimizin 24 saat hizmetinde olmaya çalışacağıma da söz veriyorum.Rabbimin takdiri sizlerin destek ve duası ile Kangalımıza hizmet yolunda güçlü bir irade ile hayırlı işler yapmaya Rabbim bizi muaffak kılsın inşallah.

Ayrıca,
Yerelde idareci olmaya çalışmak tamamıyla insanlık adına memleketine sahip çıkmak ve memleketini canı gönülden kucaklamaktır.
Bu vesile ile..
31 Mart 2019 da yapılacak olan Yerel Yönetim seçimlerinde, Kangalımıza hizmet etmek adına yarışacak tüm Belediye Başkan Adaylarına İl Genel Meclisi Üyesi aday adaylarına çıkmış oldukları bu yolda başarılar dilerim,
Ayrıca, Demokrasimizin ilk halkasını oluşturan devletimizin kurumları ile vatandaşımız arasında bir köprü vazifesi gören milletin derdi ile dertlenen milletin derdini kendi ailesinin derdi sıkıntısı bilen gece gündüz demeden çalışan ilçe ve köylerimizin muhtarlarına ve muhtar adaylarımıza da başarılar diliyorum ..
Rabbimden bu seçimin tüm ülkemize ve Kangalımıza hayırlar getirmesini diliyor ayrıca seçim süreci boyunca sevgi, saygı ve hoşgörü içinde hayırlı bir seçim süreci geçirmeyi nasip etsin inşallah..
Allah (c.c) hepimizin yardımcısı olsun.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN
Son olarak ;
Ülkücülüğün vazifesi ve hizmeti belirli bir an için değildir. Kendini bir ülküye adayanlar, şahsiyetlerini ancak azim, irade ve sabırla bu yolun icabına göre terbiye eder ve hazırlarlar.Her zaman ve her yerde meydanın asıl sahipleri Vatan, Millet sevdalıları dik durdukça Rabbim her daim zaferi verecektir,Birlik ve beraberliğimiz, huzur ve kardeşliğimiz daim olsun... İnşallah.

RABBİM bizi İslam´a Vatanımıza ve Milletimize doğru dürüst hizmet edenlerden eylesin gayret bizden destek Kangalımız ve Köylerinden takdir ve himaye Cenab-ı Hak´tandır. Kangalımızdan olsun Köylerimizden olsun birinin bir işi olduğunda benim tanıdığım yok demesin. Allah´ın izniyle artık bir GARDAŞINIZ var..
       Sevgi ve Saygılarımla,
          Mehmet KARACA
MHP İl Genel Meclisi Üyesi Aday Adayı

Öz Geçmişim
1977 yılında Kangal´da doğdum ilk orta ve liseyi Kangal Lisesinde tamamladım 1997 yılında askere giderek Vatani görevimi Şanlı Urfa´nın Suruç ilçesi Karaca köyü Karaca hudut karakolunda tamamlayarak memleketime döndüm daha sonra ön lisans eğitimimi Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimleri alanında tamamladım 2002 yılında Kangal Kadastro Müdürlüğünde göreve başladım Lisans Eğitimimi ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümünde tamamladım 2009 yılında MHP ilçe teşkilatında yönetici ve çeşitli görevlerde bulundum yine aynı yıllarda MHP Genel merkezinde teşkilat yerel ve genel seçimler ve birçok siyasi konuda eğitim aldım 2006-2007 yıllarında yabancı dil eğitimi, İş sağlığı Temel Eğitimi, Yönetici Geliştirme Eğitimi, İnsan Kaynakları Eğitimi 2015-2017 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Koordine edilen İşaret Dili Eğitim kursunu tamamladım bir çok kurs ve Eğitim ve seminerlere katıldım Kangal Kadastro Müdürlüğü´nün kapanması ile Bölge Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğüne atanmam yapıldı her zaman Memleketime hizmet etmekten gurur duydum onur duydum Sivas´ta da hemen her gün Kangallı hemşerilerim gelmekte ve onlara hizmet etmek şerefini yaşamaya devam etmekteyim.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Aday adayıyım
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
Çeyrek asırlık tecrübemle Hizmete talibim
SP´nin Sivas adayı belli oldu
SP´nin Sivas adayı belli oldu
31 Mart Yerel Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren Saadet Partisi, adaylarını açıklamaya devam ediyor. Saadet Partisi Sivas Belediye Başkanlığı İçin uzun süre belediye başkanlığı yapan merhum Osman Seçilmiş´in Oğlu Melih Seçilmiş´i Aday Gösterdi.
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
Sivas merkezde il belediye başkan adayı olarak Kangallı Hilmi Bilgin´i haftalar önce açıklayan Akparti teşkilatı uzun süredir beklenen ilçe belediye başkan adaylarını ise önceki gün açıkladı.
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
31 Martda yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken ilçemizde teşkilatı bulunan partiler belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor.
CHP ADAYLARINI TANITTI
CHP ADAYLARINI TANITTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı, 31 Mart mahalli seçimleri öncesi Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nda (STSO) il, ilçe ve belde belediye başkan adayları için tanıtım toplantısı düzenledi.
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
İlçenin tek kadın muhtar adayı olan Hülya Kalay, gazetemizi ziyaret ederek adaylık sürecini anlattı.
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Kangal MHP il genel meclis aday adayı Mesut Göksu, aday olup seçilmesi durumunda yapmayı düşündüğü projeleri anlattı. Göksu gazetemize göndermiş olduğu yazıda projelerinden şu şekilde bahsetti.
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Belediye ve il genel meclis adaylığının yanısıra ilçemizdeki hemen her mahallede muhtar adaylığı için yoğun bir talep oluştuğu görülüyor. Mahallesine hizmet etmek için kolları sıvayan muhtar adayları kendilerini ve projelerini tanıtarak seçmenlerden destek talep etmeye başladılar.
Bilgin, Çalışmalara başladı
Bilgin, Çalışmalara başladı
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Sivas Belediye başkan adayı olarak açıklamış olduğu hemşehrimiz Hilmi Bilgin önceki gün Sivas´a gelerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı Hilmi Bilgin, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken özellikle belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliğine aday olmak isteyenlerin kamuoyuna yönelik çalışmaları hız kazanmaya başladı.
 "KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
"KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
Önceki hafta aday adaylığını açıklayan Ercan Korkmaz´ın ardından Mesut Göksu´da MHP´den Kangal il genel meclis üyeliği için aday adayı olduğunu duyurdu.
Muhtarlığa yeniden talibim
Muhtarlığa yeniden talibim
Gürsel Mahallesinde yeniden Muhtarlığa talibim
Adalet Liyakat İstişare
Adalet Liyakat İstişare
İslam Sivas´ta konuştu ADALET LİYAKAT İSTİŞARE
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Ak partinin Sivas ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarının bugün-yarın belli olması bekleniyor
Aday adayları Başvurularını yaptılar
Aday adayları Başvurularını yaptılar
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı ve il genel mecli üyeliği için aday olmak isteyen aday adayları partilerinin ilgili birimlerine resmi başvuralarını yapmaya başladı.
Hizmet için adayım
Hizmet için adayım
MHP ilgenel meclisi aday adayı Ercan Korkmaz çalmadıkları kapı bırakmayacağını belirterek aday olmaya niyetlendiğini ifade etti.
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
Yaklaşan yerel seçimlerde gerek belediye başkanlıklarına gerekse il genel meclisi ve belediye meclis üyeliklerine aday olmak isteyenler kendilerine yakın gördükleri partilerden aday adylıklarını açıklamaya başladılar.
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk: sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamayla Kangal/Kuşkaya köyü doğumlu olan enerji bakanlığı bürokratlarından Zafer Benli´nin Sivas belediye başkanlığına aday olması gerektiğini ifade etti.
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
Kangal Belediye Başkanlık adaylığında öne çıkan isimleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu hafta muhtemel adaylardan Yaşasın Çiçek adaylığı ile ilgili açıklamalarda yaptı.
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
Yerel seçimlerden önce, hangi partinin hangi adayları çıkartacağı ve Kangal´daki seçim yarışında kimlerin öne çıkacağı gündemi giderek artan bir şekilde meşgul etmeye devam ediyor. Bu hafta da MHP Kangal Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Kürşad Apaydın gazetemize açıklamalarda bulundu. Vatandaşların belediyecilikte hamaset istemediğini belirten Apaydın, Kangal´a belediye başkanlığı yapacak kişinin Kangal´dan olması gerektiğini söyledi.
“BİRLİK OLMALIYIZ”
“BİRLİK OLMALIYIZ”
Kangal´a belediye başkanı aday adayı olmak isteyen isimlerden birisi olan Mustafa Uyanık, gazetemize göndermiş olduğu yazılı mesajda düşüncelerini siz okuyucularımızla paylaşmak istedi. Her şeyden önce birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Uyanık, Kangal´ın sahip olduğu potansiyelin devreye sokulması halinde ilçenin il olma kapasitesine ulaşabileceğini ileri sürdü.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları