ŞENLİK TADINDA KUTLANDI

23 Nisan çocuk bayramı Şenlik Tadında Kutlandı.

Sivas'ta, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 102. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz ve il merkezinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde Şehit Oğuz Özgür Çevik ilkokulu bahçesinde düzenlenen program ile kutlandı.

Programa Kaymakam Ahmet Fatih SUNGUR, Belediye Başkan V. Ebubekir ŞAHİN, Cumhuriyet Savcısı Ali SÖZÜER,İlçe kurum müdürleri, İlçe Siyasi Parti Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program günün anlam ve önemi vurgulandığı konuşma ile devam etti.

Şiirlerin okunması ve öğrencilerin hazırlamış oldukları çeşitli oyun ve gösterilerle devam eden 23 Nisan programı çeşitli kategorilerde dereceye girenlere ödüllerini Kaymakam Ahmet Fatih SUNGUR ve İlçe protokolü tarafından verilmesiyle son buldu.
MAKAMLAR ÇOCUKLARA EMANET
Kutlamalar kapsamında ilk olarak Vali Salih Ayhan makamını Kaya'ya devretti.

Vali Ayhan, TBMM'nin açılışının 102. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makamını Merkez Güllük köyünde ikamet eden Demirçelik İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Fatma Gül Kaya'ya temsili olarak devretti.
 
Vali Kaya; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın'dan okul bahçesine ve köyüne park yapılmasını, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay'dan okullarda güvenlik tedbirlerinin sıkılaştırılmasını, Orman İşletme Müdürü Sefa Duman'dan okul bahçelerinin ağaçlandırılmasını istedi. 
İzleyenlerden Geçer Not Aldı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilk olarak Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen program ile kutlandı.
Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra açılış ve selamlama konuşmaları ile günün anlam ve önemi vurgulandı. 
“ÇOCUK GELECEK VE GÜVENDİR”
23 Nisan ruhuna uygun güzel bir etkinlik yaptıkları için tüm çocuklara teşekkür eden Vali Ayhan, onların bayramlarını kutladı. 23 Nisan’ın ülkemiz ve milletimiz için önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Vali Salih Ayhan, “Onun için mutluyuz, onun için gururluyuz. Bu günün dünyanın tek Çocuk Bayramı olması da ayrı bir önem arz etmektedir. Bu Bayramın çocuklara armağan edilmesinin de büyük anlamı vardır. Çünkü çocuk gelecektir, çocuk gelişimdir, yükseliştir ve çocuk güvendir” dedi.