İl Divan Toplantısını Yaptı

Sivas Saadet Partisi Kasım Ayı İl Divan Toplantısını Yaptı

Saadet Partisi Kasım Ayı İl Divan toplantısı önceki gün Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç’ün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda il başkanı Mehmet Zahid Tokgöz, Sivas’ın sorunlarını da gündeme getirdi.

İstiklal marşının okunmasıyla başlayan programda ilk olarak ilçe başkanları ilçelerinde yapılan çalışmaların raporunu sunarak bundan sonraki yapacakları faaliyetlerden bahsettiler.

Programın siyasi konuşmalar bölümünde söz alan  Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, yaptığı konuşmada kentin sorunlarını 4 ana başlıkta toplayarak şunları söyledi; “Bize göre en önemli sorun kişilerden çok zihniyettir. Popülist politikalarla şehre su veren ve kaç yıl önce 30 yıllık su sorunu olmadığını ifade eden yöneticiler, ya durumdan bihaber, ya da hala halka şirin görünmek için sorunları gizleyerek başka yöne çekiyor. Her eve tatlı su sloganı ile yola çıkan belediyemiz, tavra kaynaklarını heba edip baraja yüklenmiş ve ölü hacimden su almak için platformlar kurulup pompalar ile kullanılması önerilmeyen dip suyunu şehre vermek için çaba sarfediyor. Bu durum arıtma tesisinde arıtılmayan zehirli kimyasallar hastalıklar ve ağır metalleri kullanmamız anlamına geliyor. Konu ile ilgili ilerleyen günlerde daha teferruatlı bir basın toplantısı düzenleyeceğiz.

İkinci konu; yapılan alt geçitler trafik çözmek yerine sadece öteliyor. Yapılan işler, bir sonraki kavşakta yığılmayı getiriyor ve trafiği olumsuz etkiliyor. Artık palyatif çözümler yerine, kalıcı çözümler ile trafik sorununun çözülmesini istiyoruz. Buda bir aralar sıkca telafuz edilen ancak son zamanlarda gündemde olmayan kuzey çevre yoludur. 

Bir diğer sorun; baştan beri yeri yanlış olan ve 6 hastanemizin kapanmasına karşılık yapılan numune hastanesinde hizmet kalitesinin giderek düşmesi. Numune hastanesi maalesef ameliyat yapılamaz duruma gelmiştir. Hastaların dolaylı olarak üniversite ve özel hastaneye yönlendirdiği bilgileri tarafımıza ulaşmaktadır. 

Diğer bir önemli konu önce ahlak maneviyat düsturumuzla; ilimizin misafiri, geleceğimizi emanet ettiğimiz üniversitemizin burnunun dibinde alkollü mekanların çoğalması. Kurumlarımız bu durumdan sorumluluk almıyor, suçu başkasına atmaya devam ediyor.  Burada bize daha fazla görev düşüyor. Oraya 10 bin kişilik yurt yapıp önce şehir esnafını bitirdiniz şimdi de gençlerin zehirlenmesine göz yumuyorsunuz. Biliniz ki bu şehirden haberimiz var her şeyden bilgimiz var. Sahadayız ve bundan sonra daha sık sahada olacağız.  Merhum Malcolm X’in “Bütün Uyuyanları Uyandırmaya Bir Tek Uyanık Yeter” sözünden hareketle Saadet partisi olarak şehrimize ve ülkemize dair sorunların çözümü için ilgili makamları uyarmaya devam edeceğiz”

Daha sonra kürsüye davet edilen SP Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, iktidarın izlediği politikaları eleştirerek ülkenin her geçen gün bataklığa saplandığını ifade etti. Mevcut ekonomik krizden ve darboğazdan ancak milli görüş anlayışıyla kurtulunabileceğini ve bununda yegane adresinin Saadet Partisi olduğunu söyledi. Milli Görüş anlayışının kısa aralıklarla iktidara geldiğini ve o sürelrde üleknin nefes aldığını ve kalkınmanın en yüksek dereceye çıktığını belirtti.  (Dilek Tekin)