24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım öğretmenler günü ülke genelinde olduğu gibi ilimiz ve ilçelerde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalara öğretmenlerin ilgisi yoğun oldu.

Atatürk Kültür Merkezinde Fen Lisesi tarafından düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.
Öğretmen adlı kısa film gösteriminin ardından emekli öğretmenler adına Turan Görgülü, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
Öğretmenler ve öğrencilerden oluşan koronun çeşitli türküler seslendirdiği programda öğrenciler tarafından da halk oyunları gösterileri sunuldu.

"Öğretmen olacağım"
Programda sahne alan âşıklar ise öğretmenlere birçok türkü hediye etti.
 Programda güne özgü çeşitli yarışmalarda derece alan öğretmenlere de ödülleri il protokolü tarafından verildi.
Programın sonunda konuşan Vali Salih Ayhan, okul ziyaretlerinde çocuklara hedeflerini sorduğunda sınıfın yarısının ?öğretmenlik´ olarak yanıt verdiğini söyledi. Öğretmenlik mesleğinin yerinin farklı olduğunu vurgulayan Ayhan, ?Modern Türkiye´nin gelişip ilerlemesi, 2023, 2053, 2071´inde mimari ihyası öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır. Allah ilminizi, sabrınızı, fedakârlığınızı daim eylesin. Yolunuz aydınlık olsun.? dedi.
Düzenlenen programa Vali Ayhan´ın yanı sıra 5´inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Sami Aydın, il protokolü ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kangal Milli Eğitimden okullara 24 Kasım ziyareti
Kangal Milli Eğitim Müdürü Mustafa Alkan, 24 Kasım öğretmen gününde hafta sonu kurs veren öğretmenleri ziyaret ederek her birine çiçek takdim edip günlerini kutladı. Alkan´a eğitim bir sen Kangal temsilcisi Ruhan Özdemir ve köylere hizmet götürme birliği sekreteri Ahmet Şınayder´de eşlik etti.