İLÇEMİZDE DE COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, il merkezinde olduğu gibi ilçemizde de çoşkuyla kutlandı.

Kangal kapalı spor salonunda gerçekleştirieln programa Kaymakam Cuma Emeç, belediye başkanı Ahmet Kürşad Apaydın, garnizon komutanı, ilçe emniyet müdürü, ilçe müftüsü, milli eğitim müdürü kurum müdürleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Zikrullah MUTLU yaptı. İlçe Müdürü MUTLU, ?Bundan 100 yıl önce, takvim yapraklarının 19 Mayıs 1919´u gösterdiği bir pazartesi günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Bandırma Vapurundan Samsun´a attığı ilk adım, Milli Mücadele´mizin başladığı gün olarak tarihe kaydedilmiş, ezelden ebede esareti kabul etmemiş, etmeyecek olan asil milletimizin şanlı tarihine altın harflerle yazılmıştır. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere, Silah Arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi şükranla anıyorum? diye konuştu. MUTLU konuşmasına şöyle devam etti, ?Bu gün; ?Ya İstiklal Ya Ölüm? parolası ile çıkılan bu kutlu yolda, ´´Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararının kurtaracağına´´ inanan insanların manevi güçlerini idrak edemeyen bedbahtların tarih sayfalarına yeni bir hezimet yazdırdıkları gündür. Bizler çok iyi biliyoruz ki; yenilen pehlivanın güreşe doymayacak, düşmanlarımız kirli ve hain emellerini gerçekleştirme hayallerinden vazgeçmeyecektir. Onlar da şunu çok iyi biliyorlar ki; savaş ve şehir meydanlarında Allah´ın izni ile hiçbir zaman muvaffak olamayacaktır. Çünkü her dönemde, Milli Şairimizin ?Asım´ın Nesli? diye ifade ettiği, ?Ecdadının Namusunu Çiğnetmemiş ve Çiğnetmeyecek? kahramanlar kıyamete kadar var olacaktır. Her dönemde cumhur, inandığı liderine, reisine sadakat ve bağlılık ile yeni zaferlere yürümüştür, yürüyecektir. İşte 19 Mayıs; verdiği ilham ve güç ile bu kahramanların rol aldığı her tarihsel başarıya ışık tutmuştur. Yakın zamanda yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında olduğu gibi? dedi.
  

Gençler tarafından özenle hazırlanan gösterileri ilgiyle izleyen Kaymakam Cuma EMEÇ, ulusal ve uluslararası sportif müsabakalarda dereceye giren  gençleri ödüllendirerek hem başarılarını hem de bayramlarını kutladı.
    

Halk Oyunları gösterisi ile devam eden kutlamalarda, öğrenciler tarafından karate, taekwondo gösterileri sunulmasıyla 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları sona erdi.